Główna » Sprytny sposób » Jak zdobyć foloowersów na instagramie? Dobre rady od Blondynki na zakupach

Jak zdobyć foloowersów na instagramie? Dobre rady od Blondynki na zakupach

Jeszcze kilka lat temu, instagram nie był tak popularny. Od jakiegoś czasu jednak, bije rekordy popularności, a kto nie ma profilu na insta, jest zwyczajnie niemodny. Tylko w jaki sposób się tam wybić? Jak zdobyć followersów na instagramie? Opowie nam o tym blondynka na zakupach.

Od dłuższego czasu obserwuję Twoje działania na instagramie, i to właśnie stamtąd trafiłam na Twojego bloga. Co było pierwsze? Jak długo blogujesz i od jakiego czasu prowadzisz profil na IG?

 

Bloguje już od 4-5 lat. Konto na IG mam od stycznia 2015, a wcześniej miałam kanał na YT, Od tego wszystko się zaczęło.

jak zdobyć followersów na instagramie
Obrałaś tematykę lifestylową, chociaż na Twoim blogu można znaleźć głównie recenzje różnych produktów i przepisy. Czy takie było założenie od początku? Miałaś jakiś plan, gdy zaczynałaś blogować? Czy szłaś raczej po omacku, ucząc się wszystkiego samodzielnie?

 
Na początku prowadziłam dwa blogi. Kulinarny i kosmetyczny, ale ze względu na brak czasu, połączyły się w jeden. Głównym tematem bloga, obecnie są kosmetyki. Dużo ich testuję, i chcę się podzielić swoimi spostrzeżeniami ze swoimi czytelnikami. Niestety musiałam dochodzić do wszystkiego samodzielnie, ponieważ w moim otoczeniu nie było takiej osoby, która mogłaby mi pomóc.

jak zdobyć followersów na instagramie

 

Trzeba przyznać, że media społecznościowe mają ogromny potencjał. Twój profil na IG jest BARDZO popularny. Jak zdobyć fallowersów na instagramie? Jak to było u Ciebie?

 
Tak jak mówiłam wcześniej, sporo osób było na YT, później na blogu, a teraz przeszły na IG.

jak zdobyć followersów na instagramie

 

Co zrobić by zainteresować potencjalnego foloowersa swoją treścią. Czy obrałaś jakąś konkretną drogę? Jakie zdjęcia najbardziej podobają się użytkownikom IG?

 
Tak, wyznaczyłam sobie cele, do których systematycznie dążę. Np. wciągu miesiąca starałam się wkleić 30 zdjęć. Codziennie, systematycznie po jednym. Staram się pracować nad jakością zdjęć, oraz ciekawymi kompozycjami. Przede wszystkim jasne i nie monotonne, tak aby była różnorodność w publikacjach.

jak zdobyć followersów na instagramie

 

Mówi się, że medium głównym jest zawsze blog. Ale ja – z doświadczenia – wiem, że agencje coraz częściej proponują blogerom kampanie reklamowe na FB lub IG. Czy na Instagramie można zarobić? Jakiego rzędu to są pieniądze?

 

Z tego co obserwuję, jest dużo dziewczyn/chłopaków, którzy nie mają bloga. Posiadają jedynie konto w social mediach i na tym opierają swoją działalność. Ja spotykam się z tym, że części firm zależy na umieszczeniu publikacji na blogu i IG, a części tylko na IG. Widzą w tym potencjał.

Wiele firm nie posiada jeszcze kont na IG. Jeśli chodzi o zarobki to firmy najczęściej proponują barter i trzeba negocjować stawki. Nie rozumieją oni, że to jest nasza praca, i musimy inwestować w sprzęt, aby wciąż podnosić jakość naszych usług.

Jeśli chodzi o zarobki, są one uzależnione od wielu czynników tj. ilość followersów, zaangażowanie, oraz kontentu. Wahają się one od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

jak zdobyć followersów na instagramie

 

Czy masz swoich ulubionych Instagramowiczów, których codziennie odwiedzasz? Udzielasz się? Komentujesz? Czy jesteś raczej bierna, i czekasz aż potencjalny followers sam do Ciebie trafi?

 
Tak, jak każdy. W końcu prawda jest taka, że jesteśmy na IG, bo lubimy oglądać zdjęcia. Oczywiście, że się udzielam i komentuję – jestem od tego uzależniona 🙂

jak zdobyć followersów na instagramie

 

Co byś poleciła początkującym instagramowiczom? Co mogą zrobić, by zdobyć pierwszych followersów i zacząć rozwijać swoje konto?

 
Jakość! Niestety zauważam u bardzo dużej ilości osób prowadzących konta, że całkowicie nie zwracają na to uwagi, ale jest to bardzo ważna rzecz dla followersów. Niestety nieatrakcyjne zdjęcie odrzuca i zraża naszych czytelników. Następnie systematyczność – myślę, że należy regularnie publikować posty.

jak zdobyć followersów na instagramie

 
Z zawodu jestem informatykiem i marketingowcem. Prywatnie mam męża i 4 kociaki. Od zawsze interesowałam się fotografią i to ona sprawia, że chcę się dzielić tym co widzę. Uwielbiam też kosmetyki, testować, poznawać nowe marki i dzielić się tym z innymi. W pewnym momencie moje otoczenie zaczęło mieć dość mojego ciągłego gadania o kosmetykach, więc otworzyłam się na internet. Tak oto zaczęła się przygoda w wielkim świecie 🙂

Życzymy zatem, żeby trwała, i trwała, bo robisz naprawdę dobrą robotę. Niech przybywają nowi obserwatorzy 😉 A firmy walą do Ciebie drzwiami i oknami 🙂 dziękujemy za rozmowę. A Was odsyłam na profil : Blondynka na zakupach.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Komentarze (1)

  1. Klaudia napisał(a):

    Bardzo ciekawy wywiad i Asia jest naprawdę super osobą i zareagowała sobie na swój sukces pięknymi zdjęciami ❤

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share