Główna » Sprytny sposób » Ile zapłacimy za najtańsze telewizory 4K?

Ile zapłacimy za najtańsze telewizory 4K?

Najwyższa obecnie dostępna rozdzielczość to 4K, która ma cztery razy więcej pikseli niż dotychczasowy standard, czyli Full HD – to 3840 x 2160 pikseli w porównaniu z 1920 x 1080 pikseli. Ile będziemy musieli zapłacić za najtańsze telewizory z nową najwyższą rozdzielczością?

 

Rozdzielczość 4K Ultra HD nie jest jeszcze spotykana powszechnie, ponieważ Full HD nadal trzyma się dobrze. Gdy jednak zależy ci na jeszcze lepszej jakości obrazu oraz przyszłościowym zakupie, w takim przypadku wybranie telewizora 4K może być dobrym pomysłem. Na razie jeszcze 4K jest w swojej początkowej fazie i ceny telewizorów z taką rozdzielczością nie są tak tanie jak te Full HD. Nie oznacza to jednak wcale, że są to ceny zaporowe i dodatkowo spadają z miesiąca na miesiąc.

Gdy przejrzymy oferty telewizorów z rozdzielczością 4K Ultra HD, możemy zauważyć, że są one bardzo zróżnicowane. Za najtańsze modele zapłacimy nawet poniżej 2000 złotych, natomiast w sprzedaż dostępne są też takie, które kosztują po 25000 złotych.

Najczęściej telewizory z prezentowaną rozdzielczością mogą pochwalić się przekątną około 40 cali, ale wtedy, gdy to dla ciebie za mało, możesz też zdecydować się na modele mające po 70 cali działające w technologii OLED, które, oczywiście, należą już do wyższej półki cenowej.

Jednak sama wielkość ekranu to nie wszystko, ponieważ dla dobrej prezentacji obrazu telewizor powinien pracować też z użyciem zaawansowanych technologii. Ważne jest sprawdzenie skalowania, ponieważ na razie niewiele programów i filmów dostępnych jest w rozdzielczości 4K. Gdy skalowanie nie będzie zbyt wysokiej jakości, wtedy obraz nie będzie miał wysokiej ostrości i będzie miał niski kontrast.

Gdy wobec tego interesują cię dobre i tanie telewizory 4K, w takim przypadku znajdziesz bez problemu wiele świetnych modeli za około 2000-3000 złotych, które będą mogły spełnić twoje oczekiwania. Jeżeli jednak szukasz lepszej jakości, warto zaczekać, aż modele z górnej półki stanieją i będą łatwiej dostępne na twoją kieszeń.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Podobne Sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share