Główna » Sposób na ślub i wesele » Zalety hucznego wesela – dlaczego warto iść z duchem tradycji?

Zalety hucznego wesela – dlaczego warto iść z duchem tradycji?

Bez wątpienia ceremonia ślubna i towarzyszące jej wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Pozostawia piękne wspomnienia, budzi niezapomniane emocje i wyzwala wiele szczęścia. Decyzja o charakterze wesela należy do nowożeńców, nie należy jednak zapominać, że jest ono organizowane przez Młodą Parę z myślą o zaproszonych gościach i trzeba we wcześniejszych ustaleniach kierować się również prawdopodobnymi upodobaniami weselników. Chcemy przecież, aby wspominali oni nasze wesele jak najlepiej i czuli się docenieni. Oczekiwania gości z pewnością spełni tradycyjne, huczne wesele. Dość krzywdząco kojarzone z prowincjonalnością, obciachem i kiczem, jest tak naprawdę chęcią młodych do kultywowania polskiej tradycji. Właściwie zorganizowane, bez niepotrzebnych, frywolnych atrakcji, z dobrym zespołem i dbałością o szczegóły może przeobrazić się w elegancką imprezę, ale o bardziej swobodnym charakterze, bez zbędnego nadęcia i wyniosłości.

Jedyny taki dzień w całym życiu

Nowożeńcy często decydują się na huczne i liczne wesele, ponieważ czują, że tylko w taki sposób odpowiednio uczczą to przełomowe wydarzenie w ich życiu. Nie da się ukryć, że przy dużej liczbie gości można poczuć się niezwykle wyjątkowo i pięknie, choć raz w życiu być w centrum zainteresowania i stać się obiektem podziwu. Zadowolenie gości i odczucie, że wszystko się udało, daje ogromną satysfakcję z tego, że sprostaliśmy tak dużemu przedsięwzięciu. Huczne wesele z udziałem całej rodziny i wszystkich znajomych pozostawia wspomnienia na całe życie, zarówno dla Młodej Pary, jak i weselników. Choć impreza weselna z pompą wymaga długich i kosztownych przygotowań, to jednak w porównaniu z kameralnym przyjęciem weselnym daje ona większą gwarancję tego, że wydarzenie nie pozostawi w gościach niedosytu. Duża liczba weselników, zwłaszcza w sytuacji, gdy rodziny Państwa Młodych częściowo się znają i darzą sympatią, zmniejsza ryzyko tego, że wesele będzie nudne i będzie przebiegać w sztywnej atmosferze. Dzięki temu, że huczne wesele mieści się w tak dobrze znanej i akceptowanej polskiej tradycji, goście nie będą czuć się skrępowani i będą wiedzieć, czego się spodziewać, jak się zachować. Wreszcie, nie wyjdą z wesela przed czasem.

Huczne wesele to również doskonała okazja do odnowienia rodzinnych kontaktów, spotkania się z dawno niewidzianymi krewnymi i znajomymi. Jedyna też szansa na to, aby poznały się ze sobą całe rodziny Młodej Pary.

Dla kogo huczne wesele?

Wesele z pompą to dobre rozwiązanie dla par ceniących tradycję, chcących ugościć zaproszonych gości w dobrze im znany sposób. Nie da się ukryć, że huczna impreza weselna to duży wydatek, jednak trzeba mieć na uwadze i to, że koszty w przypadku takiej uroczystości rozłożone są na większą liczbę gości. Tradycyjne wesele wymaga również większej ilości przygotowań i większej uwagi, dlatego z tej opcji powinni skorzystać nowożeńcy, którzy dysponują nie tylko środkami finansowymi na ten cel, ale i sporą ilością czasu. Wreszcie huczne wesele to wręcz idealne rozwiązanie dla Par Młodych mających liczne rodziny i też niemały krąg znajomych.

Z założenia ślub i wesele ma się raz w życiu i każda Młoda Para chciałaby zapamiętać ten jedyny dzień najlepiej jak to tylko możliwe. Z pewnością chciałaby się też w pełni wybawić na własnym weselu. Tradycyjna, huczna impreza weselna może spełnić te oczekiwania. Jednym z pierwszych kroków do jej przygotowania jest znalezienie odpowiedniej sali weselnej, która pomieści planowaną liczbę weselników. Sale takie oferują często duże hotele specjalizujące się w organizacji przyjęć weselnych. Takim miejscem jest Hotel na Błoniach w Bielsku-Białej. Zajmując się kompleksową obsługą wesela, oddajemy do użytku Par Młodych kilka sal weselnych o różnej wielkości. Dzięki temu narzeczeni mogą wybrać salę dopasowaną optymalnie do liczby zaproszonych gości. Największa sala, Balowa, pomieści nawet do 300 osób. Jej subtelny wystrój nada przyjęciu eleganckiego charakteru, zapewniając jednocześnie gościom pełną swobody i przyjazną atmosferę w duchu tradycji.

sala-balowa_1

sala-balowa_2

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z aktualną ofertą weselną Hotelu i kontaktu z naszym obiektem wszystkie zainteresowane Pary Młode. Zorganizujemy dla Was zarówno wesele w prawdziwie królewskim stylu, jak i wymarzone wesele w górach, pełne radości i dobrej zabawy.

Źródła zdjęć: Hotel na Błoniach, flickr.com

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share