Główna » Sprytny sposób » Zakup samochodu w salonie – na jakie korzyści można liczyć?

Zakup samochodu w salonie – na jakie korzyści można liczyć?

Chyba każdy kierowca marzy o zakupie własnego samochodu prosto z salonu. Nowe auto prezentuje się efektownie i przynajmniej przez kilka pierwszych lat nie ulega poważnym awariom. Okazuje się też, że zakup samochodu w salonie wiąże się z wieloma korzyściami. Na co w tym przypadku można liczyć? Co należy na ten temat wiedzieć, przymierzając się do zakupu nowego auta?

Zalety zakupu auta w salonie

Kupno auta w salonie – zwłaszcza w cieszącym się dobrą renomą i bogatą ofertą, jak na przykład ADF Autowbrew obiegowym opiniom ma sporo zalet i może być doskonałą inwestycją. Przede wszystkim samochody nowe są w pełni sprawne. Nie trzeba więc już na wstępie pokrywać kosztów napraw, które bywają bardzo wysokie. Ponadto nawet jeśli auto ulegnie awarii, to w okresie gwarancyjnym są one usuwane na koszt producenta. Decydując się na zakup pojazdu w salonie, można również skorzystać z atrakcyjnej oferty ubezpieczenia. W przypadku samochodów używanych nie można na to oczywiście liczyć. Na tym jednak nie kończą się zalety kupna auta w salonie samochodowym.

Kiedy kupować samochód w salonie?

W salonie można zakupić nowe auto w bardzo atrakcyjnej cenie. Doskonałą okazją są m.in. wyprzedaże roczników. Zaczynają się one często już w grudniu i trwają przez kilka miesięcy. To szansa na kupno niemal nowego auta kilka tysięcy złotych taniej niż w ofercie standardowej. W praktyce, im droższy jest samochód, tym rabat jest oczywiście większy. Przy okazji zawsze można próbować wynegocjować dodatkowe warunki. W interesie dealera samochodowego jest bowiem pozbycie się starszych aut i pozyskanie miejsca na nowy rocznik. Dlatego często do auta dokładane są gratis opony zimowe, czujnik parkowania bądź klimatyzacja. To prawdziwa gratka dla wielu klientów i fanów motoryzacji.

Co możemy dostać w ofercie?

Decydując się na zakup nowego samochodu w salonie, klient ma o wiele większy wybór niż na rynku samochodów używanych. Auto z salonu można bowiem dopasować do swoich potrzeb: zmienić kolor lakieru, wyposażenie wnętrza czy silnik. Dealer samochodowy dostosowuje auto do potrzeb swoich klientów. Problemem nie jest zmiana kolorystyki czy wybranych parametrów technicznych. Na ogół do dyspozycji klientów jest kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt wariantów danego modelu. Nie trzeba się też martwić tym, czy samochód jest sprawny. Auta z salonu są nowe i zawsze objęte kilkuletnią gwarancją. W razie jakiejkolwiek awarii problemem zajmuje się wskazany przez producenta samochodu autoryzowany serwis.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share