Główna » Sprytny sposób » Zakup kotła C.O. Czy marka kotła ma znaczenie?

Zakup kotła C.O. Czy marka kotła ma znaczenie?

Kiedy dokonujemy zakupu urządzeń i sprzętów do naszego domu, zwracamy uwagę na funkcjonalność i cenę, bardzo często także na estetykę. Wolimy przecież mieć ładną kuchenkę, elegancki telewizor, czy przyjemne dla oka wyposażenie domowego biura. Mniej jednak interesuje nas estetyka pralki, czy zmywarki, które trafią pod zabudowę mebli. Mniej też interesuje nas estetyka kotła C.O., który trafi do piwnicy, czy kotłowni. A czy marka kotła C.O. powinna mieć dla nas znaczenie? Czy rzeczywiście kotły od lepiej znanych na rynku producentów to urządzenia wydajniejsze i ich zakup jest opłacalny? Co przemawia za znanymi markami?

Na co zwracamy uwagę przy wyborze kotła C.O.?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, przy zakupie kotła C.O., interesuje nas przede wszystkim funkcjonalność i cena. Mówiąc o funkcjonalności nowoczesnego kotła C.O. mamy na myśli nie tylko jego wydajność – najchętniej wybieramy kotły zautomatyzowane, by korzystanie z systemu ogrzewania w naszym domu było prostą i wygodną, a nie uciążliwą czynnością. Jak mówi nam przedstawiciel sklepu internetowego 499.pl firmy Heat Sources z Rybnika, w nowoczesnych kotłach C.O. możemy liczyć na następujące podzespoły:

  • automatyczne rozpalanie i wygaszanie,
  • automatyczne dobieranie parametrów paliwa,
  • automatyczne czyszczenie palnika,
  • system optymalizacji spalin.

Dzięki powyższym rozwiązaniom kocioł na bieżąco oblicza zapotrzebowanie cieplne budynku. Gdy komfort cieplny domu zostaje osiągnięty, kocioł przechodzi w tryb wygaszania, a następnie w tryb postoju. Rozpala się ponownie, gdy temperatura zacznie spadać. Kocioł reguluje parametry spalania po każdej dostawie opału i analizuje, co ile należy przeprowadzić czyszczenie. System optymalizacji spalin pomaga w zapewnieniu optymalnego ciągu kominowego.

Kotły 5 klasy od najlepszych producentów

Polityka europejska dynamicznie dąży do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Zgodnie z obowiązującymi dziś przepisami nowe kotły na paliwo stałe muszą spełniać wymagania 5 klasy energetycznej. W Polsce utworzony został program Czyste Powietrze, który koncentruje się na wymianie starych pieców oraz kotłów na paliwo stałe w budynkach jednorodzinnych. Jest skierowany do osób fizycznych będących właścicielami takich nieruchomości oraz do osób, które mają zgodę na budowę domu jednorodzinnego. Program przewiduje przede wszystkim dofinansowania zakupu i montażu nowoczesnych źródeł ciepła klasy 5, a dodatkowo dofinansowania docieplenia przegród budynku, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, instalacji kolektorów słonecznych, czy montażu wentylacji z odzyskiem ciepła. O dofinansowanie zakupu i montażu kotła możemy uzyskać istotne i praktyczne informacje w solidnym sklepie z urządzeniami grzewczymi. Przy zakupie kotła C.O. sprawdzonej marki mamy pewność, że jest to urządzenie, które spełnia wszystkie wymagania ujęte w obowiązujących przepisach. Podobnie jak w przypadku większości urządzeń i sprzętów. Kupując kocioł dobrej marki, możemy zawsze liczyć na autoryzowany serwis i części zamienne – a to również przemawia za wyborem kotła solidnego producenta.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share