Główna » Sprytny sposób » Zakup czy leasing samochodu ciężarowego – co lepsze?

Zakup czy leasing samochodu ciężarowego – co lepsze?

Dla wielu przedsiębiorców zakup samochodu ciężarowego wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. Aby uzyskać kredyt na samochód ciężarowy, należy spełniać określone warunki. Z tymi zaś często bywa problem. W przypadku leasingu podobne trudności nie występują. Dlatego stanowi on świetną alternatywę dla opcji kredytowej. Przeczytaj i sprawdź.

Kiedy leasing na samochód ciężarowy?

Z kredytem na samochód ciężarowy wiąże się sporo problematycznych ograniczeń. Jednym słowem – nie jest łatwo zdobyć taki kredyt. Dlaczego?

„Przedsiębiorca, który prowadzi firmę nie dłużej niż trzy miesiące, kredytu na samochód ciężarowy powyżej 3,5 tony z pewnością nie dostanie. Takiego kredytu nie dostaną również przedsiębiorcy, którzy posiadają zadłużenia bądź mają już inne zobowiązania kredytowe. Z odmową spotkają się także i ci właściciele firm, którzy uczestniczą w przetargach, w których pod uwagę brane są wskaźniki zadłużenia” – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy GO-Leasing, która specjalizuje się w ofertach leasingowych samochodów ciężarowych.

Leasing zatem stanowi bardzo korzystne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców oraz dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą skorzystać z tradycyjnego kredytu bankowego albo ich zdolność kredytowa jest ograniczona.

W takich sytuacjach odpowiednie dla naszej firmy rozwiązanie znajdziemy w profesjonalnej i doświadczonej firmie leasingowej. Takie firmy są bowiem w stanie stworzyć i zaproponować dla nas taką ofertę, która będzie korzystna finansowo oraz uzasadniona ekonomicznie. Często oferują one również usługi dla początkujące firm – nierzadko bardzo interesujące opcje „leasingu na start”.

Dlaczego leasing samochodów ciężarowych się opłaca?

Leasing wyróżnia się wieloma zaletami. Do najważniejszych z nich z pewnością należy możliwość oszczędności, jaką on daje. Otóż bardzo często zdarza się, że firmy leasingowe mają możliwość uzyskania atrakcyjnych upustów u producentów bądź dystrybutorów samochodów ciężarowych. Dzięki temu oferta może być dużo tańsza od standardowej. Należy jednak pamiętać, że uzyskanie obniżki jest możliwe po wpłacie określonej części wartości pojazdu.

Forma leasingu stanowi również bardzo elastyczną formę finansowania inwestycji. Decydując się na leasing, mamy bowiem szansę na to, aby dopasować opłaty do aktualnej sytuacji finansowej firmy czy założeń danego projektu inwestycyjnego. Dobre firmy leasingowe wykazują wysoki stopień elastyczności. A przejawia się on m.in. w dopasowywaniu wysokości rat leasingowych do sezonowości działalności naszego przedsiębiorstwa.

Wreszcie leasing pozwala na obniżenie zobowiązań podatkowych. Jak to wygląda w praktyce? Płatności leasingowe mogą stanowić bowiem koszt uzyskania przychodu. Dzięki temu możemy zmniejszyć podstawę opodatkowania. Chcąc skorzystać z takiej opcji, należy jednak pamiętać o tym, aby strony umowy leasingowej wyraziły zgodę na dokonanie odpisów amortyzacyjnych przez leasingodawcę.

Gdzie szukać najlepszych ofert leasingowych?

Jeśli jesteś już zdecydowany na taką formę finansowania swojej inwestycji, czas, aby poszukać odpowiedniej firmy leasingowej. Gdzie można znaleźć dobrą ofertę leasingową samochodu ciężarowego?

Z pewnością korzystną dla nas ofertę znajdziemy w profesjonalnej i niezależnej firmie leasingowej. Obecnie każda firma posiada stronę internetową, a zatem poszukiwania możemy przeprowadzać w dogodnych i komfortowych dla nas warunkach. Czym się kierować podczas poszukiwań?

Przy wyborze takiej firmy z pewnością należy zwrócić uwagę na to:

  • jak długo dana firma istnieje na rynku branży leasingowej,
  • czy dolicza dodatkowe opłaty i prowizje,
  • z iloma renomowanymi firmami i bankami współpracuje,
  • czy jest ukierunkowaniem na indywidualne nasze potrzeby,
  • czy udziela pomocy i wsparcia w załatwieniu formalności.

Jeśli wybrana przez Ciebie firma spełnia wyżej wymienione wymagania, wówczas może mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share