Główna » Lajfstajl » Wypożyczanie samochodów z lotniska. Charakterystyka usługi

Wypożyczanie samochodów z lotniska. Charakterystyka usługi

Obsługa ruchu turystycznego to jeden z głównych filarów działalności wypożyczalni samochodowych, które często prowadzą działalność również w obrębie lotnisk. Samolot to dzisiaj najwygodniejszy i coraz tańszy sposób przemieszczania się po świecie, natomiast  wynajem samochodu po wylądowaniu to szansa na niezależność podczas podróży. Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodów z lotniska?

 

Jak wypożyczyć samochód z lotniska?

Trafiając na lotnisko w obcym mieście, czy to w celach turystycznych, czy też służbowych, nie musimy być skazani na dalsze podróżowanie środkami komunikacji miejskiej czy też drogimi zazwyczaj taksówkami. Renomowane wypożyczalnie samochodów, czego przykładem jest Abacus Cars, posiadają bowiem swoje biura również na lotniskach. W Polsce do takich lokalizacji należy m. in. Modlin, Okęcie, Balice czy Pyrzowice. Wszędzie tam znajdziemy przedstawicieli wypożyczalni samochodowych, którzy mają do zaoferowania auto na wynajem. Warto przy tym zaznaczyć, że wybór samochodów jest zwykle bardzo duży i każdy może zdecydować się na optymalny dla siebie pojazd, dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości. Do dyspozycji wypożyczających są m. in. auta z klasy ekonomicznej, małe modele miejskie, ale także większe i bardziej luksusowe samochody, np. typu SUV. Wynajem może być przy tym krótkoterminowy, ale też obejmujący dłuższe okresy. Aby wypożyczyć auto, wystarczy skontaktować się z przedstawicielem wypożyczalni, który zajmie się podstawieniem auta. Można to zrobić osobiście w biurze firmy lub też np. za pośrednictwem internetu, dzięki czemu wybrane auto będzie czekało w umówionym miejscu, np. przy hali przylotów. Po upłynięciu czasu wynajmu samochód odbierany jest z lotniska.

Wypożyczenie auta z lotniska – korzyści

Wypożyczenie samochodu na lotnisku to opłacalne rozwiązanie, które może przynieść znacznie więcej korzyści niż korzystanie z komunikacji miejskiej czy taksówek. Do zalet takiego rozwiązania należy:

  • Oszczędność – jak się okazuje, wypożyczenie samochodu może się bardzo opłacać. To ekonomiczne rozwiązanie – za wynajem zapłacimy mniej w porównaniu do wykonywania kursów taksówkami. Renomowana wypożyczalnia samochodów zagwarantuje przy tym dobry stosunek jakości usługi do ceny.
  • Niezależność – możliwość podróżowania autem na własną rękę to duża niezależność i komfort dla kierowcy, który nie jest ograniczony rozkładem komunikacji miejskiej. Można dzięki temu dowolnie zaplanować swoją podróż, włączając w to np. spontaniczne postoje.
  • Wygoda – korzystając z usług wypożyczalni samochodowej działającej w obrębie lotniska w krótkim czasie uzyskujemy rozwiązanie szyte na miarę. Podstawione auto czekające pod halą przylotów to ogromne udogodnienie dla podróżujących.

Okazuje się więc, że wypożyczenie samochodu na lotnisku to dobre i opłacalne rozwiązanie dla każdego.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share