Główna » Sposób na biznes » Wymarzona praca – jak ją zdobyć?

Wymarzona praca – jak ją zdobyć?

Podobno pieniądze szczęścia nie dają. Ja uważam jednak inaczej, bo przecież kasa daje nam spokój, a bez niego nie można być szczęśliwym. I nawet jeśli nie czeka na nas codziennie wymarzona praca, to chodzimy do niej spełniać obowiązki po to tylko, by mieć pewność, że każdego miesiąca będzie za co opłacić rachunki  i kupić jedzenie. Jednak przyjemniej byłoby, gdyby chciało się do tej pracy wstawać. Zatem co zrobić? Postarać się polubić nasze stanowisko, czy zawalczyć o to, by była to jednak ta wymarzona praca?

Jaka to jest ta wymarzona praca?

To chyba najważniejsze pytanie, które musimy sobie zadać na początku naszej drogi w poszukiwaniu tej najlepszej. No bo jeśli jasno nie sprecyzujemy warunków, to tak naprawdę nie będziemy wiedzieli czego szukać. Dla mnie wymarzona to taka, która nie zmusza mnie do wstawania skoro świt – albo zanim jeszcze kogut zapieje. I taka, co nie będzie mi nakazywać pracować w wytyczonych ramach. Potrzebuję wolności – nawet w pracy. Możliwości rozwoju. Podejmowania decyzji – samodzielnych. Bez ingerencji osób trzecich. Wymarzona praca to dla mnie możliwość bycie zupełnie samodzielnym. Wydawać by się zatem mogło, że w moim przypadku odpowiedź jest tylko jedna – ZERO ETATÓW. Zero pracy w korporacji. Własna działalność. Hmm.. kto wie?

A co, jeśli Twoje wymarzone stanowisko naprawdę istnieje?

I wcale nie musisz go sobie tworzyć? Jak zdobyć tą pracę? Co zrobić, by marzenie stało się rzeczywistością? Wystarczy, że pokażesz potencjalnemu pracodawcy jak bardzo jesteś wyjątkowy. No bo przecież jesteś, prawda? Stań no przed lustrem, popatrz na siebie i powiedz sobie głośno : Kur**! Jestem zajebi***.

No! To najważniejszy etap przygotowania do rozmowy za Tobą 😉 Teraz ubierz tą swoją zajebistość w bardziej przyzwoite słowa, i koniecznie je zakoduj. Przydadzą się w trakcie rozmowy z potencjalnym pracodawcą.

Musisz sobie uzmysłowić, w czym naprawdę jesteś dobry. A później jeszcze to jakoś wiarygodnie przekazać. Proponuję też zatrzymać się na dłużej przy sklejaniu CV. To jest ważne, pierwsze wrażenie. Postaraj się, by ten każdemu znany dokument nie był oklepany. Stwórz coś wyjątkowego, niepowtarzalnego, coś co będzie wręcz „krzyczało” – no, no! Ten koleś ma moc. Albo – ta Babka ma z całą pewnością niezwykły potencjał. To jak pierwsze podanie ręki, pierwsze spojrzenie – ba! Pierwszy pocałunek nawet. Nie spieprz tego. Bo kolejnego pierwszego razu nie będzie 😉

Wymarzona praca – czy to wystarczy, by ją zdobyć?

Raczej nie! Bo skoro to takie wymarzone stanowisko to raczej interesuje większą ilość kandydatów. Przygotuj się zatem na silną konkurencję. Ale wciąż mierz wysoko. A każde niepowodzenie traktuj raczej jak nowe doświadczenie, które przybliża Cię do otrzymania tej wyjątkowej pracy marzeń. Wytrwały bądź, i nie bój się ryzyka. Wszak największym ryzykiem jest nie podejmować ryzyka.

A później wróć tu, i pochwal się nową robotą 😉 przyznasz mi wtedy, że do odważnych świat należy! Spełnienia – tego Tobie życzę. Jesteś zwycięzcą 😉

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share