Główna » Sprytny sposób » Wykorzystanie wciągarek przy remontach domów

Wykorzystanie wciągarek przy remontach domów

Wciągarki określane są jako idealny partner do transportu pionowego na budowie. Są wykorzystywane przede wszystkim przy remontach dachów, ale nie tylko. Co warto wiedzieć o nowoczesnych wciągarkach, które możemy wypożyczyć w wypożyczalniach sprzętu budowlanego? – Przyjrzymy się wciągarkom liniowym oraz wciągarkom budowlano-towarowym pochyłym producenta GEDA.

Wciągarki linowe GEDA Star 200 Standard i Star 250 Comfort

Wciągarki, którym przyjrzymy się w pierwszej kolejności, to wciągarki linowe marki GEDA. Do wyboru mamy dwa rozwiązania:

  • GEDA Star 200 Standard: udźwig 200 kg, wysokość podnoszenia 25/50 m, długość liny 26/51 m, prędkość podnoszenia 22 m/min,
  • GEDA Star 250 Comfort: udźwig 250 kg, wysokość podnoszenia 25/50 m, długość liny 26/51 m, prędkość podnoszenia 28 m/min.

Obie wciągarki linowe mają takie samo przyłącze elektryczne – 230 V/1 kW/1×16 A. Wciągarki linowe na ramieniu wychylnym możemy montować w dowolnym miejscu na budynku. Jak mówi nam przedstawiciel wypożyczalni sprzętu budowlanego Ramirent, wciągarka może zostać zamontowana na rusztowaniu, na oknie, pomiędzy kondygnacjami lub przy dachu. Do montażu tego typu urządzenia wystarczy jedna osoba, ponieważ wciągarkę można oddzielić od ramienia i zamocować przy pomocy przemyślanych mocowań i praktycznych elementów, które przejmują obciążenia.

Wciągarki budowlano-towarowe GEDA Lift 200

Kolejny typ wciągarki, która świetnie sprawdzi się przy remontach domów, jest wciągarka pochyła GEDA Lift 200. To wciągarka o udźwigu 200 kg, o prędkości podnoszenia 25 m/min. Wciągarka zasilana jest silnikiem elektrycznym 230 V / 50 Hz z bębnem, który zawiera 43 m liny o średnicy 6 mm. Do wciągarki podłączony jest kabel z wyłącznikiem krańcowym na końcu i sterownik z wyłącznikiem awaryjnym o długości kabla 5,0 m. Standardowe szyny jezdne są wyposażone w hamulec bezpieczeństwa, który uruchamia się w przypadku zerwania liny. Wciągarka doskonale sprawdza się jako platforma na dachówki przeznaczona specjalnie dla dekarzy, z podnoszoną siatką ochronną i wózkiem taczkowym do transportu palet. Dachówki można kłaść również pod drabiną wciągarki dzięki tzw. kozłowi podporowemu. Do platformy mogą być zamocowane składane osłony boczne i klapy. Podobnie jak w przypadku wciągarki linowej, montaż wciągarki pochyłej typu GEDA Lift nie jest skomplikowany i nie wymaga użycia żadnych specjalistycznych narzędzi. Producent zapewnia możliwość dopasowania do każdego miejsca budowy i warunków transportowych.

Praca przy remontach domów z użyciem wciągarek jest bez wątpienia wygodniejsza i bezpieczniejsza, dlatego warto rozważyć wynajem tego typu sprzętu.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share