Wyjazd w góry jako doskonały pomysł na firmową integrację

Pracownicy od czasu do czasu potrzebują swego rodzaju aktywizacji poza miejscem pracy. Zresetować umysł można przez intensywny ruch na świeżym powietrzu lub za pomocą gier rywalizacyjnych z innymi współpracownikami. Możliwości jest mnóstwo. Wiele atrakcji da się zorganizować w malowniczym otoczeniu górach. Pobyt z dala od zatłoczonego miasta i bliskie obcowanie z dziką przyrodą to z pewnością jedna z najlepszych form integracji.

Czym się kierować przy wyborze pensjonatu?

Organizację wyjazdu integracyjnego należy rozpocząć od wybrania regionu. Pensjonat powinien posiadać wystarczającą ilość miejsc, odpowiadające wszystkim warunki pobytowe, a także bliskie sąsiedztwo z jak największą liczbą atrakcji. Warto także zadbać o to, by w jego pobliżu znajdowała się restauracja lub góralska kawiarnia. To doskonały sposób, by rano pobudzić gości, natomiast wieczorem umilić im spędzanie czasu. Zaplanowanie rozrywek dla pracowników wymaga wnikliwej konsultacji. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której znaczna część osób nie zgadza się na uczestnictwo w jakiejś formie rozrywki.

Górskie atrakcje 

Polskie góry to miejsce, które z jednej strony nakłania do relaksującego odpoczynku wśród pięknych widoków, pieszych wędrówek i zdobywania szczytów, a z drugiej mobilizuje do korzystania z wielu atrakcji, które w innych stronach kraju występują rzadko. Dobry wyjazd integracyjny można zorganizować nie tylko latem, ale również zimą. To wtedy jest najlepszy czas, by skorzystać z wyciągów narciarskich lub pokąpać się w zdrowej wodzie zlokalizowanej w górskich termach. Są tam baseny, jacuzzi, sauny i gabinety SPA, więc każdy gość znajdzie coś, co będzie mu odpowiadało. Pracownik willi „Pod Miedzą” w Bukowinie Tatrzańskiej dodaje: „Dla naszych gości przygotowaliśmy zniżki do okolicznych term, szkoły sportów zimowych, a także na rafting Dunajcem”.

Zalety firmowej integracji 

Różnego rodzaju zajęcia mają ogromny wpływ na poznanie się pracowników. Skutkuje to zaciśnięciem więzi pracowniczych oraz zwiększeniem wzajemnej życzliwości. W grach rywalizacyjnych uczestnicy poznają swoje mocne i słabe strony, co staje się przydatne w pracy. Wspólna integracja skutkuje także złamaniem barier, jakie mogą odczuwać osoby na niższych stanowiskach. Organizatorzy muszą jednak ustalić na tyle atrakcyjny i różnorodny program, by każdy mógł się w nim odnaleźć bez względu na stanowisko. Trzeba także zadbać o atmosferę, która będzie tak samo atrakcyjna dla wszystkich.

Share