Główna » Sprytny sposób » Jak wybrać zegarek do biegania – praktyczne wskazówki

Jak wybrać zegarek do biegania – praktyczne wskazówki

W dobie mody na aktywność fizyczną ogromną popularność zdobywają innowacyjne akcesoria sportowe, do których zaliczyć można funkcjonalne zegarki monitorujące pracę serca oraz wspomagające realizację planów treningowych. Jakie opcje dodatkowe posiadają takie urządzenia i dlaczego warto korzystać z nich w czasie joggingu?

 

Jak wybrać funkcjonalny zegarek?

Nie wyobrażasz sobie wieczoru bez rekreacyjnej przebieżki? A może jesteś rannym ptaszkiem i codziennie przed pójściem do pracy pokonujesz wiele kilometrów? Niezależnie od tego, jaki rodzaj biegania preferujesz, powinieneś zainwestować w funkcjonalne urządzenia wspomagające jogging. Jednym z najpopularniejszych obecnie akcesoriów jest nowoczesny zegarek do biegania, który wyposażono w wiele przydatnych opcji, takich jak pomiary tętna, tempa i interwałów biegu/marszu, lokalizacja GPS, układanie zaawansowanych treningów czy wodoszczelność. Dzięki nowoczesnej technologii masz szansę trenować jeszcze lepiej, na bieżąco monitorować poziom swojej aktywności fizycznej oraz bicie serca, a także błyskawicznie reagować w razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości. Sprawdźmy zatem bez jakich opcji nie może się obyć nowoczesny zegarek treningowy.

Monitoruj pracę serca

Jedną z najważniejszych funkcji, w które powinny być wyposażone urządzenia wspomagające bieganie, jest pulsometr. Dzięki niemu możemy w niezwykle precyzyjny sposób określić pracę serca, a także ustalić liczbę uderzeń na minutę. Ma to szczególne znaczenie nie tylko w przypadku osób trenujących wyczynowo (np. przygotowujących się do maratonu), ale także wszystkich biegaczy, dla których najważniejsza jest rekreacja. Niezależnie od tego, czy Twoim marzeniem jest triathlon, czy wolisz umiarkowany wysiłek fizyczny, postaw na urządzenie wyposażony w pulsometr. Profesjonalny optyczny miernik tętna w nadgarstku pozwoli Ci uzyskać optymalne rezultaty każdego treningu. Warto też zainwestować w sprzęt umożliwiający śledzenie na żywo przez najbliższych treningu, zawodów. Marzysz o nowoczesnym zegarku do biegania i nie wiesz, na co jeszcze należy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim sprawdź, czy urządzenie posiada funkcje podstawowe (data, alarm, GPS, pomiar dystansu i kroków, licznik kilometrów, drzemka) oraz miernik aktywności (licznik kalorii). Zabierasz zegarek w teren? Sprawdź, czy urządzenie wyposażono w opcje outdoorowe (kompas, termometr, barometr, wysokościomierz). Dzięki nim będziesz mógł sprawdzać się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Zwróć uwagę na aplikacje dodatkowe

Producenci urządzeń dla biegaczy prześcigają się w pomysłach i oferują zaawansowane technicznie rozwiązania bazujące na nowoczesnej technologii. Eksperci radzą, żeby wybierając zegarek do biegania zwracać szczególną uwagę na urządzenia naszpikowane innowacyjnymi funkcjami, które mogą urozmaicić codzienne przebieżki. Nie lubisz nudy, wolisz nieustanne pobudzanie aktywności? Zainwestuj w sprzęt multisportowy, który posiada bezpłatne aplikacje Garmin Connect – dzięki nim będziesz mógł realizować swoje indywidualne plany treningowe i cieszyć się urozmaiconą aktywnością fizyczną. Bardzo przydaje się także akcelerometr, który precyzyjnie bada przyspieszenie podczas treningu.

Jeżeli jesteś miłośnikiem naszpikowanych technologią gadżetów do biegania – postaw na najlepszy sprzęt! Zapraszamy na www.360sklep.pl

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share