Główna » Sposób na biznes » Jak wybrać outsourcera IT?

Jak wybrać outsourcera IT?

Każde większe przedsiębiorstwo, mniej bądź bardziej związane z widocznością w internecie, potrzebuje pewnych rozwiązań informatycznych. Nie każda firma jednakże na możliwość, warunki, środki bądź sposobność na stworzenie działu IT z prawdziwego zdarzenia. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad outsourcingiem usług, które staja nam się niezbędne, a których samodzielnie nie jesteśmy w stanie dla siebie wykonać.

Stajemy wówczas przed wyborem firmy IT, która będzie dla nas świadczyć usługi informatyczne. Warto w tym momencie zwrócić uwagę, iż poprzez usługi informatyczne nie należy rozumieć tylko pomocy przy sprzęcie komputerowym (od tego przecież są serwisy komputerowe). Mamy tutaj na myśli szeroką gamę rozwiązań teleinformatycznych, które usprawnią działania naszej firmy jak i zwiększą jej funkcjonalność. Do działań takich możemy zaliczyć chociażby stworzenie podstawy infrastruktury informatycznej, zoptymalizowanie przetwarzania i przechowywania danych jak i usprawnienie komunikacji wewnątrz firmy.

Jaka zatem powinna być firma, której powierzymy obsługę IT w naszej firmie. Przede wszystkim, firma ta musi wyróżniać się solidnością. Nie możemy powierzyć obsługi struktur zarządzania w naszym przedsiębiorstwie, firmie która nie jest godna zaufania bądź nie jest wiarygodna w tym co robi. Po drugie, warto by firma ta była stosunkowo atrakcyjna cenowo. Specjalnie napisałem „stosunkowo”, gdyż raczej nie powinna to być najtańsza oferta, ale także i nie ma sensu wybierać najdroższej. Warto skorzystać ze średniej oferty cenowej, wówczas mamy tę świadomość iż płacimy odpowiednia kwotę, by otrzymać uczciwą usługę na dobrym poziomie.
Firma, którą wybierzemy musi także odznaczać się mobilnością oraz elastycznością w reakcji w sytuacjach kryzysowych. Jeżeli mamy piątek godzinę 15.55 i zgłaszamy krytyczna usterkę, to nie otrzymujemy odpowiedzi, że przykro nam, ale zajmiemy się tym w poniedziałek, ale natychmiast dyspozytor podejmuje działania w celu naprawienia usterki, nawet, gdy nie wiadomo jak długo miałoby to trwać. Jedną z firm oferujących usługi IT na najwyższym poziomie, jest T-Mobile. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie: biznes.t-mobile.pl

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share