Wybierz z nami najlepsze prezenty z okazji zakończenia roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego już niedługo. Niektórzy się z tego cieszą bardziej, inni nieco mniej, gdyż perspektywa zbliżających się wakacji to również czas intensywnych „pielgrzymek” do nauczycieli, których owocem ma być poprawa ocen przysłowiowym rzutem na taśmę. Ci, którzy mają bardziej spokojną głowę myślą już o zbliżających się wakacjach i o tym, jak je spędzą. To również szczególny czas dla ich rodziców, wszak za dobrą cenzurkę trzeba dziecko nagrodzić, a przynajmniej w wielu rodzinach panuje taki zwyczaj. Warto więc zastanowić się, jaki będzie najlepszy prezent dla dziecka z okazji zakończenia roku szkolnego i czy może nim być album dziecięcy.

Aparat fotograficzny lub obiektyw na smartfona – dokumentowanie wakacyjnych przygód

Jeśli nie ogranicza nas budżet i chcemy nagrodzić dziecko za trud włożony w naukę w ciągu całego roku szkolnego, to dobrym pomysłem może być zakup aparatu fotograficznego. Jednak wydatek może być nieco mniejszy jeśli wybierzemy obiektyw dopasowany do smartfona. Takie akcesoria są kompatybilne z większością dostępnych modeli smartfonów. Pozwalają na wykonywanie bardziej profesjonalnych zdjęć, które są lepszej jakości. Jeśli dziecko przejawia smykałkę do fotografii może być to świetny prezent, dzięki któremu będzie mogło udokumentować swoje wakacyjne przygody.

Album dziecięcy – na stare i nowe wspomnienia

Choć dziecko za dobre świadectwo i wzorowe zachowanie poza świadectwem z wyróżnieniem otrzyma również nagrodę książkową, to warto podarować mu coś od siebie, co będzie dla niego źródłem rozrywki i jednocześnie pozwoli lepiej zapamiętać miniony czas. Album dziecięcy to doskonały wybór, zwłaszcza jeśli dziecko ma aparat fotograficzny, choćby w telefonie komórkowym. Warto wybrać jeden z albumów dziecięcych z animowaną okładką. Takie modele przypadną do gustu zarówno drugoklasistom, jak i starszakom. Dziecko może w nim zamieścić zdjęcia, które zrobiło w minionym roku szkolnym, a także te wykonane w czasie wakacji. Własny album na zdjęcia jest również odzwierciedleniem większej samodzielności i własnych zainteresowań. Dziecko z pewnością będzie zadowolone z albumu, którego nie musi dzielić z rodzicami. Warto do albumu dziecięcego wpisać dedykację, która zawsze przypomni dziecku o tym, kiedy otrzymało ten szczególny i sentymentalny podarunek.

Książka – nauka poprzez rozrywkę

Niezależnie od tego czy dziecko otrzymało świadectwo z czerwonym paskiem, czy do tego wyróżnienia mu nieco zabrakło, warto docenić jego trud. Doskonałym pomysłem będzie książka przygodowa. Taki prezent to doskonały towarzysz na wakacyjne wieczory. Przy okazji zagłębiania się w świat przedstawiony i przygody głównych bohaterów, dziecko mimochodem może poszerzać swoje słownictwo, a przede wszystkim ortografię. Poprzez wielokrotne czytanie tego samego słowa może bowiem zapamiętać jego prawidłową pisownię. Zatem książka to doskonały i rozwijający prezent. Dzięki niemu dziecko będzie mogło osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w nauce, nie tylko z języka polskiego, ale również innych przedmiotów, gdyż czytanie rozwija wyobraźnię, a ta niezbędna jest do kreatywnego myślenia, na które kładzie się coraz większy nacisk w nowoczesnej szkole.

Pamiętnik i pióro – zachęć dziecko do przelewania emocji na papier

Kolejnym ciekawym prezentem z okazji zakończenia roku szkolnego może być zapomniany nieco pamiętnik. Możesz zakupić do niego pióro lub długopis. Oczywiście wewnątrz warto zapisać dedykację i zachęcić dziecko do przelewania swoich radości i smutków na papier. Ponieważ dzieci coraz więcej czasu spędzają przed komputerem, ich umiejętności ładnego pisania są coraz gorsze. Wszak wypracowanie również można napisać na komputerze, choć w wielu szkołach na szczęście nauczyciele pozostają przy tradycyjnej formie. Jednak warto doskonalić się w pisaniu, zarówno pod względem spójności treści, czy umiejętności zainteresowania czytelnika, a także estetycznym ujęciu całości. Dlatego pisanie pamiętnika to bardzo dobry pomysł, podobnie jak podarowanie go dziecku. Choć pamiętnik z natury rzeczy jest przeznaczony tylko dla jego autora, póki nie udostępni go komuś innemu, to jednak z czasem pisząc go dziecko samo może zauważyć, że jego słownictwo stało się bogatsze, a przelewane myśli bardziej spójne.

Przedstawione prezenty z okazji zakończenia roku szkolnego to jedynie propozycje. Jednak są one niezwykle uniwersalne i z pewnością mogą spodobać się dziecku.

Share