Główna » Lajfstajl » Wizyta w krainie Drakuli

Wizyta w krainie Drakuli

Rumunia to kraj, który z roku na rok notuje coraz większy ruch turystyczny. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu doskonałych dróg i dobrej komunikacji, która sprawia, że przemieszczanie się po tym kraju jest szybkie i sprawne. Poza tym wspaniale odrestaurowane zamki i rejon Transylwanii oferują niezapomniane przeżycia. Inna zaleta to fakt, że kraj ten jest stosunkowo tani dla turystów nie tylko z Polski, ale całego świata.

 

Bilet do Rumunii – taniej, niż myślisz!

Również tania jest sama podróż do tego urokliwego kraju. Za bilet do Rumunii zapłacisz mniej niż 150 złotych – i obejmuje to przelot w obie strony! Nie są to promocyjne loty, a zwykłe, które odbywają się niemal codziennie.  Dlatego jeśli preferujesz turystykę indywidualną, możesz w każdej chwili polecieć do Bukaresztu na międzynarodowe lotnisko Otopeni. Serwis FRU zajmuje się gromadzeniem informacji o połączeniach do tego kraju, dzięki czemu znajdziesz idealnie pasujący Ci lot do Rumunii. Zwróć jednak uwagę, czy będzie on bezpośredni, czy też po drodze czekają Cię przesiadki – połączenia są różne, niektóre trwają nawet 30 godzin i w trasie należy się przesiadać 4 razy. Na szczęście istnieją zarówno zwykłe, jak i promocyjne loty bezpośrednie.

Co zobaczyć w Rumunii?

Gdy masz już bilet do Rumunii, możesz zacząć planować, jakie atrakcje zobaczysz na miejscu. Sam Bukareszt to miasto, w którym można spędzić cały dzień na odwiedzaniu zabytkowych kościołów, placów i muzeów , a także parku. Niesamowite wrażenie daje podróż drogą Transfogarską, przerzuconą przez majestatyczne szczyty. Jest to najwyżej po Transalpinie położona droga Rumunii , miejscami osiągająca wysokość 2034 m n.p.m.! Inne ciekawe lokalizacje znajdują się w pozostałych miastach i wsiach kraju – warto sprawdzić strony internetowe poświęcone  podróżowaniu, aby znaleźć najlepsze atrakcje. Oprócz zabytków historycznych i wspaniałych miejsc z dziką przyrodą, w miastach Rumunii znajdują się także kluby i dyskoteki, a także szereg nowoczesnych atrakcji.

Pamiętaj przed wyjazdem…

Rumunia to kraj należący do Unii Europejskiej, a więc do podróży nie potrzeba wizy ani paszportu – wystarczy dowód osobisty. Obowiązującą tam walutą jest lej. Największe miasta to Bukareszt, Timiszoara i Jaszy. Jeśli jedziesz tam indywidualnie, możesz zapewnić sobie nocleg dzięki serwisowi FRU – umożliwia on nie tylko rezerwację biletów lotniczych, ale również i noclegu na miejscu. Jako że w ofercie znajdują się hotele mające co najmniej trzy gwiazdki,  masz pewność dobrego wypoczynku. Ponadto FRU oferuje wycieczki typu city break do Bukaresztu oraz Kluj-Napoki. To 2-4 dniowy wyjazd, którego cena obejmuje bilety lotnicze w pakiecie z noclegami. Jest to dobry pomysł na poznanie Rumunii i jej atrakcji.


Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share