Główna » Sprytny sposób » Tło do zdjęć – z czego najlepiej je zrobić?

Tło do zdjęć – z czego najlepiej je zrobić?

Nie da się ukryć, że wszyscy jesteśmy wzrokowcami. I jeżeli chcemy zaistnieć w sieci, to musimy nastawić się NIE TYLKO na dobrą treść, ale również piękne zdjęcia. Jak się okazuje, wcale nie trzeba być posiadaczem sprzętu najwyższej klasy, by oczarować czytelnika swoimi fotami. Ważne jest tylko tło do zdjęć. A z czego można je zrobić?

Właściwie ze wszystkiego

 

Najpopularniejszym tłem do zdjęć jest biały brystol. Świetnie odbija światło, i można z nim w łatwy sposób pracować, dzięki czemu obróbka zdjęcia nie jest problematyczna. Biel, jest naprawdę perfekcyjnym tłem. Co jeszcze można w jej przypadku wykorzystać?

  • dechy, pomalowane na biało. Wyglądają bosko. I w sumie nie potrzeba wielkich dodatków, by prezentowany na białych deskach produkt prezentował się godnie.

tło do zdjęć

tło do zdjęć

  • przeboski jest też dywan shaggy. Ja posiadam brązowy, i też wykorzystuję go często do zdjęć. Zamierzam kupić kilka w innych kolorach, i mniejszych, do wykorzystania właśnie typowo jako tło.
  • skrzynki, skrzyneczki, białe tapety imitujące deski lub cegły. To wszystko idealnie sprawdzi się w formie tła do zdjęć.

Czy tylko biel jest w modzie?

 

Ależ skąd! Chociaż z tego co wiem, to blogerzy np. często wykorzystują jako tło wannę. Sprytny pomysł. Robi im się z łazienki małe studio fotograficzne. Problem jest jednak taki, że zazwyczaj, nad wanną, nie ma dobrego oświetlenia. A wtedy jednak zdjęcia wychodzą słabe. No dobra.. ale co jeszcze można wykorzystać w ramach tła? Generalnie to wszystko, co ma ciekawą fakturę:

  • zdjęcie kawałka ciasta na talerzyku zaprezentuje się inaczej, gdy pokażesz sam talerzyk a inaczej, kiedy obok niego położysz fajną ściereczkę i postawisz ulubiony kubek z zaparzoną kawą. Rozsypanie ziarenek kawy wokół talerzyka też doda fotografii magii, a czytelnikowi pomoże uruchomić także inne zmysły. Jak więc widzisz, dodatki są BARDZO istotne.
  • pięknie prezentują się też tła fotograficzne w formie wikliny. Skrzynia, fotel, koszyk, cokolwiek, co jest wiklinowe.
  •  a podkładki na stół? To tanie rozwiązanie, dające wiele możliwości. W celu zakupu różnorodnych podkładek, w dobrej cenie, polecam PEPCO. Moja miłość, jeśli chodzi o dodatki do domu.
  • futro. Alternatywa dla dywanów shaggy. Futerka są boskie. Wystarczy ułożyć na nich przedmiot, który chcemy sfotografować, i już zdjęcie może lecieć w świat. Bez większych obróbek.
  • ja kocham też zdjęcia robione na trawie. Także natura jest również idealnym pomysłem na fotograficzne tło. Gałązki, kwiaty. A do tego piasek na plaży, czy pierdyliard kamyczków. Bosko!

Właściwie, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, a na pewno znajdziemy coś, co pięknie będzie wyglądało na zdjęciach. Polecam kombinować. Jeśli stworzysz odpowiednią kompozycję dla Twojego zdjęcia, to czy masz dobry sprzęt, czy robisz foty telefonem, nie będzie miało znaczenia. I tak zachwycisz swojego odbiorcę. Serio!

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share