Główna » Sprytny sposób » Tatuaż w pracy?

Tatuaż w pracy?

Od lat tatuaże nie są mile widziane w miejscach pracy. Tatuaż w pracy jest postrzegany za naganny, kojarzący się z problemami. Uważane za symbol sekt, więzień, irracjonalnego myślenia stają się w dzisiejszych czasach oznaką sztuki artystycznej, historii jaką przedstawiają swoim wizerunkiem, często stanowią znak upamiętnienia, postanowień czy nawet są czymś w rodzaju przypomnienia o ważnym wydarzeniu w życiu. „Tatuaż w pracy” jest tematem kontrowersyjnym. Ale czy rzeczywiście powinien takim pozostać?

Czym właściwie jest tatuaż?

Tatuaż jest z reguły trwałym malunkiem na naszym ciele. Polega na aplikacji tuszu za pomocą igły do skóry właściwej na praktycznie dowolnej części ciała. Dlaczego z reguły? Otóż, istnieją także tatuaże tymczasowe –biologiczne – np. robione za pomocą henny i są łatwo usuwalne. Tatuaż stały natomiast pozostaje z nami do końca życia. Dlatego przed jego zrobieniem powinniśmy dokładnie przeanalizować  taką decyzje, a także uważnie wybrać salon tatuażu.

Skąd wiedzieć jaki salon tatuażu wybrać?

Ważnym jest by tatuaż wykonać w dobrym i sprawdzonym miejscu. Salon tatuażu musi mieć zezwolenie sanepidu ale także sami tatuatorzy muszą stanowić wykwalifikowaną kadrę. Dobry salon tatuażu posiada pozytywne opinie na wielu forach internetowych, zamieszcza zdjęcia swoich prac, jest czysty przy czym trzeba pamiętać, że są to ważne elementy gdyż samo robienie tatuażu jest zabiegiem podczas którego następuje naruszenie struktury skóry. Zanieczyszczone narzędzia tatuatora czy niechlujne stosowanie się do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy niestety może wpłynąć na nasze zdrowie. Trzeba mieć na uwadze, że podczas zabiegu istnieje możliwość zakażenia wirusami powodującymi choroby m.in. nawet HIV.

W czym tkwi problem?

Już wiemy, że tatuaż w pracy jest głównie problemem niż ułatwieniem wielu kwestii, warto się przyjrzeć jeszcze temu co sam tatuaż przedstawia i gdzie tak naprawdę się znajduje. Najbardziej problematycznym wydają się tatuaże na przedramieniu. Czy rzeczywiście? Niestety to prawda. Tatuaże na przedramieniu są najbardziej widoczne i rzucają się w oczy. Najbardziej sprawiają problemy latem gdyż trudno jest je zakryć. Tatuaż w pracy tego typu jest dużym utrudnieniem, a już zwłaszcza sprawia trudności w jej znalezieniu. Trzeba zatem pamiętać by nie podejmować takich decyzji pochopnie. Oczywiście istnieją sposoby na usunięcie tatuażu, jednakże te są bardzo bolesne, wymagają kilku sesji i cenowo są bardzo drogie. Najpopularniejszym sposobem jest usuwanie laserem. Polega na rozbijaniu cząsteczek tuszu w skórze co powoduje jego pojaśnienie.  Często też nie da się zupełnie usunąć tatuażu, pozostają przebarwienia lub efekt rozmazanej plamy. Zwłaszcza kolorowy pigment jest bardzo silny i odporny na działanie laserów.

Jak na powyższych stwierdzeniach łatwo można zauważyć- tatuaż w pracy jest problemem, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsca jak banki, restauracje, opery, teatry  i inne rozmaitego typu obiekty w których wymaga się schludnego wyglądu z kulturą. Nieco inaczej jest w klubach czy pubach gdzie atmosfera należy do luźnych i tatuaże są często spotykane.

Sandra Mirończuk

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share