Główna » Bez kategorii » Sposoby usuwania zanieczyszczeń ze złóż żywicznych

Sposoby usuwania zanieczyszczeń ze złóż żywicznych

Usuwanie zanieczyszczeń ze złóż żywicznych (jonowymiennych) stacji zmiękczania wody wymaga zastosowania odpowiednich preparatów. Na rynku istnieje klika rozwiązań, po które można sięgnąć. Udowodnione efekty oraz wysoką skuteczność wykazuje preparat RESCLEAN 20L, dostępny w ofercie firmy Global Concepts 2000 Polska. Jak ten produkt działa?

Usuwanie zanieczyszczeń ze złóż żywicznych dzięki RESCLEAN 20L

RESCLEAN 20L to specjalistyczny środek stanowiący mieszaninę czynników maskujących (jony), stworzony z myślą o kompleksowym usuwaniu zanieczyszczeń powodowanych przez żelazo ze złóż żywicznych w wymiennikach jonowych. Preparat przyjmuje formę bezbarwnej cieczy, całkowicie rozpuszczalnej w wodzie. Jego ciężar właściwy wynosi 1,05 g/cm3, natomiast wartość pH (20oC): 1-2. Ogromnym atutem produktu jest posiadany certyfikat zgodności wg Food and Drug Administration dla sytuacji, w których może zaistnieć bezpośredni kontakt z żywnością (21CFR, 173.310). Nic dziwnego, że RESCLEAN 20L stanowi stały element asortymentu firm oferujących technologie uzdatniania wody, takich jak np. Global Concepts 2000 Polska.

Zasady użytkowania preparatu RESCLEAN 20L dla zanieczyszczeń ze złóż jonowymiennych

Używanie preparatu RESCLEAN 20L wymaga powzięcia odpowiednich środków ostrożności. Przed przystąpieniem do procesu usuwania zanieczyszczeń ze złóż jonowymiennych należy zapoznać się z kartą charakterystyki produktu. Podczas prac też trzeba zachować ostrożność, zaopatrując się w środki ochrony osobistej. Produkt RESCLEAN  20L z oferty Global Concepts 2000 Polska powinno się dozować do zbiornika solanki, zachowując proporcje 1 l produktu na każde 100 kg soli (w przypadku wystąpienia zanieczyszczeń złóż żywicznych). W sytuacjach, gdy z całą pewnością wiadomo że główne źródło wody jest zanieczyszczone jonami żelaza, zaleca się dozowanie w ilości 0,5 l na 25 kg soli. To optymalna dawka, korygująca powstawanie zanieczyszczeń na złożach.

Dostarczanie preparatu Resclean. Serwis i magazynowanie

Produkty RESCLEAN 20L z oferty firmy Global Concepts 2000 Polska jest dostarczany w plastikowych kanistrach o pojemności 25 l lub 200 l. Bezzwrotne opakowania wykonano z HDPE – po całkowitym zużyciu produktu, rekomenduje się ich przekazanie przedsiębiorstwu wykwalifikowanemu w pozyskiwaniu odpadków opakowaniowych. W przypadku przelewania preparatu, powinien być on przechowywany w szczelnie zamkniętych i jasno oznakowanych opakowaniach. Należy pamiętać o jego ochronie przed zamarzaniem. Dodatkowe informacje o użytkowaniu Resclean można uzyskać bezpośrednio u dostawcy. Global Concepts 2000 Polska oferuje serwis i szkolenie dla osób odpowiedzialnych za stosowanie produktu. Wykwalifikowany personel może też dokonywać okresowych testów i obsługi usuwania zanieczyszczeń we własnym zakresie. Więcej szczegółów na stronie internetowej gc2000.pl.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share