Sposób na popękane stopy

Popękane pięty i stopy to częsty problem występujący u wielu ludzi. Pęknięcia skóry na piętach mogą mieć różnorakie przyczyny. Czasem wynikają ze spędzania dużej ilości czasu w pozycji stojącej. A z czasem z powodu nadmiernego kontaktu z wilgocią. A nawet pękanie stóp występuje, wtedy gdy skóra jest bardzo sucha. Oraz wtedy gdy nosisz niewłaściwe obuwie lub masz nadwagę. Co w takim razie robić, by pozbyć się pękających pięt?

Popękane stopy – przyczyny

Pękające pięty to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Ten problem daje o sobie znać, gdy zaczyna robić się ciepło i zmieniamy obuwie na letnie. Wówczas nasze pękające stopy są bardzo nieestetyczne. Dlatego tak bardzo ważne jest dbanie o stopy przez cały rok. Systematyczna pielęgnacja sprawi, że wiosną nie będziemy urządzać ekspresowej kuracji naprawczej ratującej popękane pięty. Ponieważ będą one w świetnej kondycji.

Za pękające i wysuszone pięty odpowiadają zarówno czynniki genetyczne, zdrowotne, jak i praktyczne podają eksperci od popękanych stóp, ze sklepu podologicznego https://www.callusan.sklep.pl/k/25/popekane-stopy , tj. nieodpowiedni dobór obuwia. Pięty pękają, gdy stopy narażone są na duży ciężar, w tym często niewłaściwie rozłożony. Spowodowane jest to nadwagą oraz wadami postawy, w tym niewłaściwym ułożeniem stóp. Problemy z suchą skórą na stopach wynikają także z nieprawidłowego odżywiania i braku witamin, np. witaminy A. Także my sami przyczyniamy się do powstawania problemu popękanych pięt, nosząc niewłaściwe obuwie. Wysokie, źle wyprofilowane obcasy, tanie plastikowe klapki, sandałki na niewyprofilowanej, bardzo cienkiej podeszwie. A także buty zbyt ciasne, uwierające i ściskające stopę. Oraz buty wykonane ze sztucznego tworzywa, w których noga szybko się poci i przegrzewa. To tylko niektóre grzechy główne. A brak odpowiedniej pielęgnacji stóp oraz ścierania martwego naskórka. Oraz nawilżania przez cały rok to najszybsza droga do pękających pięt.

Warto więc wypróbować sposoby na pękające stopy, aby uchronić skórę przed bakteriami i wirusami. Wiele produktów takich jak: kremy, maseczki, peelingi, pianki, żele znajdziemy w wielu drogeriach.

Sposoby na pękające pięty w 3 krokach

Problem, jakim są popękane pięty dotyczy bardzo wielu ludzi. Zwłaszcza latem, a więc w okresie, w którym decydujemy się na klapki i sandałki. Warto wtedy zastosować się do poniższych wskazówek jak dbać o stopy.

Sposoby na popękane pięty: kąpiele

Przynajmniej od 1 do 3 razy w tygodniu, przygotuj specjalną kąpiel dla swoich stóp. Jeśli masz popękane pięty idealne będzie do tego siemienie lniane które zmiękczy zrogowaciały naskórek. Można również zastosować — Callusan Naturale MILD Koncentrat do kąpieli stóp.

Sposoby na popękane pięty: usuwanie zrogowaciałego naskórka
Podstawową kwestią w przypadku pięt ze skłonnością do pękania jest usuwanie zrogowaciałego naskórka. Jest to istotne z dwóch względów. Po pierwsze, twarde pięty będą pękać jeszcze szybciej. Po drugie, twarde i popękane pięty będą się trudniej leczyć. Popękane pięty, na których znajduje się zrogowaciały naskórek, trudniej wchłaniają kremy nawilżające. Dlatego tak ważne jest regularne usuwanie zrogowaciałego naskórka. W czym pomogą ci peeling — Callusan Naturale AKTIV – wygładzający peeling do ciała. Oraz tarki, szczoteczki i pumeks. Przed użyciem peelingu warto stopy odpowiednio długo namoczyć. Należy też  pamiętać, że nie ma konieczności wykonywania peelingu codziennie.

Sposoby na popękane pięty: nawilżanie

Popękane stopy to w dużej mierzy efekt wysuszenia, dlatego odpowiednie nawilżenie stóp, zwłaszcza latem, jest bardzo ważne. Przede wszystkim używanie odpowiednich kosmetyków to konieczność, jeśli zależy nam na gładkich, pięknych stopach. Warto więc tutaj stosować kremy:

Krem nawilżający do stóp – do codziennej pielęgnacji. Tak, aby zadbać o nawilżenie i gładkość stóp każdego dnia. Możesz użyć np. Callusan Naturale SANFT;
Krem z mocznikiem – stosuj takie z mniejszą i większą zawartością mocznika. W zależności od stanu stóp. Tutaj możesz stosować Callusan FORTE to krem w piance do pielęgnacji ekstremalnie suchej, zrogowaciałej i popękanej skóry stóp;
Maski do stóp – warto stosować je naprzemiennie z domowymi sposobami (np. kąpielą w siemieniu lnianym). Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych produktów, warto wypróbować różne, aby znaleźć najlepsze dla siebie.

Na szczęście sposoby na popękane pięty są w zasięgu ręki – w drogeriach, w aptekach. A także w sytuacjach kryzysowych – u kosmetyczki. Noszenie dobrego obuwia, codzienna pielęgnacja stóp i używanie dedykowanych stopom kosmetyków. To klucz do uniknięcia problemu popękanych stóp.

Share