Główna » Sprytny sposób » Sponsoring – sposób na życie?

Sponsoring – sposób na życie?

Sponsoring to dość kontrowersyjna metoda na życie dla wielu młodych kobiet, a czasami także mężczyzn. Na czym polega idea takiego związku i czy jest to sposób na życie dla każdego?

Czym jest sponsoring?

Przez wiele osób sponsoring jest kojarzony z prostytucją. Kobiety, które decydują się na taki układ twierdzą jednak, że to co robią, nie ma z tym pojęciem wspólnych cech. Sponsoring polega na opłacaniu przez sponsora zachcianek danej kobiety, ta zaś zgadza się spędzać z nim określony czas – często w sypialni i poza nią. Bywa, że jest to wygodny sposób na opłacenie studiów lub mieszkania. Dlatego często kobiety korzystające z takiego typu relacji damsko-męskiej uważają, iż nie jest to prostytucja – pieniądze idą na określony cel, prostytutka zaś zawsze dostaje pieniądze do ręki za konkretną usługę. Jednak także w przypadku sponsoringu partnerzy decydują się na spisanie umowy, by uniknąć rozczarowań.

Sponsoring – jak znaleźć sponsora?

Panie wykorzystują różne metody, by znaleźć sponsora. Obecnie z pomocą przychodzi internet – istnieje kilka sposobów, by umieścić ogłoszenie w sieci:

specjalne serwisy randkowe typu „Pani pozna pana” obecnie pozwalają łatwo znaleźć także partnera, który może zostać sponsorem. Część z takich serwisów jest płatna, jednak zaletą jest możliwość zamieszczania zdjęć, które mogą zostać zobaczone tylko przez osoby zainteresowane

serwisy społecznościowe – w tym przypadku możliwe w pełni darmowe umieszczenie ogłoszenia. By zachować anonimowość, panie udzielają się wyłącznie pod pseudonimem w zamkniętych grupach

normalne serwisy ogłoszeniowe – tam również można znaleźć oferty lub zamieścić własną informację na temat sponsoringu. Zazwyczaj ogłaszają się tam panie szukające sponsora, ale czasem można znaleźć również oferty panów, chętnych zapłacić za taki układ

Zdarza się, że sponsoringiem interesują się również dziewczyny niepełnoletnie. One również korzystają z internetu by znaleźć sponsora, lecz często korzystają również z innej formy – szukają one sponsora w galeriach handlowych. Dlatego nazywane są one galeriankami. Obecnie jednak i one korzystają częściej z szukania sponsorów w internecie, ponieważ taka forma jest bardziej dyskretna.

Pani szuka sponsora – czy tylko?

Należy pamiętać, że obecnie kobietom, tak jak wcześniej mężczyznom, zdarza się oddzielać seks od miłości. Kobieta umieszczająca w internecie ogłoszenie typu „Pani szuka sponsora” czasami ma już stałego partnera, jednak w sponsoringu upatruje sposobu na poprawienie swojego komfortu życia. Samotne kobiety również mogą pragnąć tego samego, ale bywa, że przez sponsoring szukają również męża. Czy taka metoda ma przyszłość? Warto pamiętać, iż wielu psychologów uważa, iż taka forma zarabiania nie różni się tak naprawdę niczym od prostytucji. Kobieta, która decyduje się na taki sposób zdobywania pieniędzy naraża się nie tylko na wyrzuty sumienia po latach. W dobie internetu łatwo jest znaleźć niektóre prywatne informacje i połączyć prawdziwe dane osobowe z jednym z ogłoszeń zaczynających się od „Pani pozna pana”. W ten sposób często można wydobyć również nawet prywatne zdjęcia i szantażować panią, która zdecyduje się na dyskretne spotkania. Działa to także w drugą stronę – pan, który zostaje sponsorem również może zostać „nakryty”, a dowody relacji rozesłane do rodziny lub współpracowników. Jeśli więc ktoś decyduje się na taki układ, musi mieć na uwadze również takie konsekwencje.

Marta Śliwa

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Podobne Sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share