Główna » Sposób na ślub i wesele » Rocznica ślubu – 10 pomysłów na prezent

Rocznica ślubu – 10 pomysłów na prezent

Rocznica ślubu dla wielu osób to nie lada wyzwanie. Gdy zbliża się ta data, zaczynamy się bardziej niepokoić i denerwować, niż cieszyć się z kolejnego wspólnego roku. Zamiast wybadać drugą połówkę jakie oczekiwania ma co do tego dnia, zachodzimy w głowę i pytamy wszystkich wokół, w jaki sposób oni spędzają to wspólne święto. Na forach internetowych jest niezliczona ilość rad, jak u poszczególnych osób wyglądają rocznice ślubu, ale czy warto się do nich dostosowywać?

Każdy  człowiek jest inny. Żyjąc z kimś parę lat, dzieląc z nim wspólny świat, znamy jego zainteresowania, sposób na życie. Wiemy co sprawiłoby mu radość i jak spędza czas wolny. Jedna osoba woli taki dzień obchodzić wspominając przeszłe wydarzenia, inną skłania to do uroczystych obchodów. Sami też nie powinniśmy się zmuszać do zrobienia czegoś, na co tak naprawdę nie mamy najmniejszej ochoty – druga osoba to zauważy i będzie się źle czuła, wiedząc, że oboje nie bawicie się tak samo dobrze. Bo taka właśnie jest idea rocznicy ślubu, związku – to wasze wspólne święto i oboje powinniście je wspominać z radością.

Jak sprawić radość drugiej osobie nie wydając wielu pieniędzy?

 

  1. Kolacja przy świecach – dosyć oklepany pomysł i nie wymaga wielkiego wysiłku, ale daje efekt. Zazwyczaj żony na co dzień gotują swoim mężom. A ty mężczyzno? Nigdy nie gotujesz swojej kobiecie? W tym dniu powinieneś spróbować! Nawet, gdy nie wyjdzie Ci coś tak, jak byś chciał, uwierz mi, Twoja kobieta na pewno to doceni. Podpowiem, że nie mając doświadczenia w kuchni, najłatwiej przygotować makaron z sosem. Smak może nie taki, jak w najdroższej restauracji, ale kochająca osoba doceni wysiłek, staranie i Twój romantyzm.
  2. Wspólna kąpiel, najlepiej przy świecach. Tak jak i w poprzednim przypadku, stworzą one romantyczną atmosferę, dadzą delikatną poświatę i skłonią do działania. Ten pomysł można wykorzystać również dla samych pań – do wanny pełnej wody wrzucić płatki róż, zrobić pianę, a gdy małżonka wróci z pracy dać jej chwilę na relaks – sami równocześnie możecie przygotować coś wyjątkowego w pokoju obok – zyskaliście dodatkową godzinę czasu.
  3. Handmade, prezent zrobiony własnoręcznie. Predyspozycje do takich dzieł zazwyczaj przejawiają panie. Nie mam pojęcia czy to dlatego, że mają więcej cierpliwości, czy jednak to im chce się bardziej postarać, a panowie są zwyczajnie leniwi. Pomysłów w tym kierunku jest wiele. Wypróbowanym przeze mnie (przechowywanym do dziś, i jak zostałam poinformowana, najlepiej wspominanym) jest zrobienie albumu. Nie mam na myśli kupienia gotowego albumu, do którego wrzucimy parę wywołanych zdjęć i cieszymy się, że sprawa załatwiona. Chodzi mi o zrobienie albumu własnymi rękami. Wywołajmy lub wydrukujmy zdjęcia, w różnych formatach, od momentu gdy się znamy z drugą osobą. Niekoniecznie musieliśmy być już wtedy parą. Chodziliśmy razem do podstawówki i mamy wspólne zdjęcie z I Komunii? A może studencka impreza, na której się poznaliśmy? Możliwe, że nawet się wtedy nie lubiliśmy, ale w końcu przerodziło się to w coś większego. Takie zdjęcia wywołują uśmiech na twarzy, a także wspomnienia. Poprzyklejajmy zdjęcia, poprzycinane przez nas w przeróżne kształty, na połączone, grube kartki papieru, w takiej kolejności, w jakiej biegło nasze wspólne życie. W różnych miejscach, z różnymi osobami. Zakończmy na życzeniach dalszych szczęśliwych, wspólnych lat i zdjęciu zrobionym przypadkowo, choćby wczoraj. Na pewno gest zostanie doceniony, a zdjęcia na zmianę będą wywoływały falę wzruszeń i śmiechu.
  4. Wspólny spacer po miejscach, które mają dla was szczególne znaczenie. Miejsce oświadczyn, miejsce poinformowania o ciąży, a może miejsce gdzie się poznaliście. Chodząc i odwiedzając takie okolice, możecie wszystko przeżywać od nowa i robić retrospekcję waszego związku.
  5. Dla osób uzdolnionych artystycznie, muzycznie, najlepszym pomysłem jest nagranie piosenki. Nie musi być długa czy wysokiej jakości. Najważniejsze są słowa, ich przekaz. Nie ma piękniejszego prezentu, niż to, jak znienacka zostaną wam założone słuchawki i puszczony utwór, specjalnie dla was. Momentalnie płyną łzy. Łzy szczęścia, wdzięczności i wszechogarniającej radości.

Co ze szczęśliwcami, którzy mogą sobie pozwolić na wydanie większej sumy?

 

  1. Zawsze mając parę groszy mamy lepsze pole manewru. Tak jest i w tym wypadku. Podstawowym pomysłem, przede wszystkim dla kobiet, ale coraz częściej również mężczyzn, jest biżuteria. Może z jakimś szczególnym motywem? Np. serca czy znaku nieskończoności. Taki romantyzm zostanie doceniony. Coraz więcej sklepów z biżuterią ma w sprzedaży taki asortyment. Warto się za tym rozglądnąć.
  2. Jeszcze lepszym pomysłem jest biżuteria spersonalizowana, z jakimś konkretnym wygrawerowanym słowem, napisem, datą ślubu. Dzięki temu prosta rzecz zrobi się wyjątkowa. Wygrawerować coś szczególnego, bądź imiona i datę, możemy również na kłódce. Może nie będziemy mieli możliwości zawiesić jej na moście Pont des Arts w Paryżu, ale podobne mosty dla zakochanych znajdziemy również w Polsce, np. w Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku czy Opolu. Weekend we dwoje i wcześniej zaplanowany wyjazd na pewno uszczęśliwi obie strony i pozwoli się odprężyć. Wiele hoteli i pensjonatów ma w ofercie noclegi specjalnie na takie okazje, z dodatkowymi niespodziankami w pokojach.
  3. Bukiet kwiatów, pójście na kolację, następnie kino bądź teatr. Może nie jest to jakiś szczególny czy oryginalny prezent, ale zyskujemy coś niematerialnego – wspólne, miłe spędzenie czasu, relaks i dobrą zabawę. Naprzeciw wychodzą nam również firmy typowo z prezentami, obecne w wielu galeriach handlowych, które proponują nam pakiety prezentów do wyboru, np. w formie degustacji win dla dwojga, degustacji czekolady czy kolacji w ciemności.
  4. Dobrym pomysłem jest także zakup bielizny. Mężczyźni kupują ją dla kobiet, ale kto ma później z tego większą radość? Niespodzianka korzystna dla obu stron.
  5. Istnieją pomysły, aby prezenty na rocznicę ślubu kupować zgodnie z tym, która jest to rocznica – sugerować się jej nazwą. Pierwsza rocznica  ślubu – papierowa – więc może coś z tego tworzywa, robione własnoręcznie? Następnie rocznica ślubu bawełniana, skórzana, kwiatowa… Nazwa rocznicy ślubu, może podsunąć nam wiele pomysłów.

 

Niekiedy naprawdę błaha rzecz może sprawić dużą radość. Prezenty na rocznicę ślubu nie zawsze są niezbędne. Czasami wystarczy jakiś gest, coś, w co włożyliśmy dużo serca, ale niekoniecznie wydaliśmy dużo gotówki. Poza tym miłość i uczucie powinniśmy sobie wzajemnie okazywać każdego dnia, a nie tylko w dzień, który przypomina nam o zalegalizowaniu związku.

 

Autorem tekstu jest SABINA ZIĘBA

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share