Główna » Lajfstajl » Co w razie zagubionego bagażu w trakcie podróży?

Co w razie zagubionego bagażu w trakcie podróży?

Przede wszystkim w razie problemów z bagażem warto zwrócić się do obsługi portu lotniczego, jeszcze przed opuszczeniem strefy odbioru bagażu. Wówczas będzie można formalnie zgłosić zaginięcie lub też szkodę, jeżeli okazało się, że bagaż jest uszkodzony.

Zgłoszenie zagubionego bagażu

Przy zgłoszeniu zaginięciu bagażu pasażer wraz z pracownikiem obsługi lotniska przygotowują specjalny protokół wraz z potwierdzeniem zgłoszenia wraz z numerem referencyjnym, na podstawie którego będzie można śledzić bagaż, jeżeli okaże się, że zostanie on odnaleziony. Dokument ten należy zachować aż do końca procedury reklamacyjnej.

Aby być zabezpieczonym w takich sytuacjach, konieczne jest przede wszystkim takie spakowanie swojego bagażu podręcznego, aby mieć w nim podstawowe ubrania oraz kosmetyki i inne niezbędne produkty. Ponadto w przypadku opóźnienia całego bagażu poza krajem zamieszkania pasażera linie lotnicze często gwarantują zwrot wydanych pieniędzy na najbardziej potrzebne rzeczy – bieliznę, ubrania oraz artykuły toaletowe w kwocie do 100 USD.

Ubezpieczenie od zagubionego bagażu

Warto pamiętać też o tym, że można zdecydować się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od zaginionego bagażu. Dzięki niemu można otrzymać wypłatę pieniędzy pokrywającą jego wartość zgodnie z zakupionym wariantem ubezpieczenia. Warto zapoznać się z umowami, aby dowiedzieć się, co wchodzi w skład polisy i w jakich sytuacjach można otrzymać odszkodowanie.

Jeżeli chcesz zdecydować się na zakupienie ubezpieczenia turystycznego włączającego także ochronę w przypadku zagubionego bagażu, sprawdź oferty przez internet, na przykład na stronie Bm.pl, która porównuje polisy i pomaga w znalezieniu tej najlepszej. Korzystanie z Bm.pl jest bardzo łatwe – wystarczy tylko wybrać cel wyjazdu oraz jego czas, a następnie wskazać na dodatkowe opcje, w tym ubezpieczenie bagażu.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share