Główna » Sprytny sposób » Jak przechowywać zdjęcia? Warto dbać o wspomnienia

Jak przechowywać zdjęcia? Warto dbać o wspomnienia

Wspomnienia są ulotne.. I jak bardzo ważne by one dla nas nie były, to karty naszej pamięci są w stanie przyjąć ich jedynie określoną ilość. Dlatego bywa, że wydarzenia dla nas istotne, odchodzą w zapomnienie. A szkoda. Warto te wspomnienia łapać zatem inaczej. Za pomocą zdjęć. A jak przechowywać zdjęcia, by przetrwały wiele lat?

Jak przechowywać zdjęcia? Tradycyjne albumy

Prawda jest taka, że w dobie aparatów cyfrowych i smartfonów, jakoś tak niechętnie przenosimy nasze zdjęcia na papier. A szkoda, bo takie fotografie, które można wziąć do ręki, to zupełnie inna sprawa niż przegrzebywanie setek plików w celu odnalezienia tego,  który nas tak naprawdę interesuje.

Prawie nie mam w domu albumów ze zdjęciami, co planuję zmienić jeszcze w tym roku. W tej chwili trwa porządkowanie wirtualnych zbiorów, i wybieranie najlepszych fotek, oraz ich retusz. Albumy już kupione. Czekają tylko na ich wypełnienie. A jak przechowywać zdjęcie w bardziej niestandardowy sposób?

Fotoksiążki

To absolutny mój hicior. I w sumie gdyby tak przeliczyć koszt wydruku fotek i zakup samego albumu, to chyba jednak taka fotoksiążka okazałaby się tańszym rozwiązaniem. A jako, że producenci prześcigają się w ofertach, to też można wykonać sobie fotoksiążkę, która będzie prawdziwą historią Waszego życia. Wrzucamy zdjęcia, opisujemy je – na przykład w formie komiksu, a po kilku dniach dostajemy gotowy projekt, który jest nie tylko trwałą i piękną pamiątką, ale może stać się również wyjątkowym prezentem dla kogoś bliskiego.

Pudełka ze wspomnieniami

Do tej pory tak właśnie wyglądało u mnie przechowywanie zdjęć. Jak już coś udało się wydrukować – najczęściej niedbale i domową drukarką, to wrzucałam taką fotę do pudełeczka z innymi pamiątkami, w którym się kurzyła i.. blakła. Ale są specjalne pudełeczka na przechowywanie zdjęć – profesjonalne 🙂 już nie kartoniki po butach. I w takich warto chować wspomnienia.

Przechowywanie zdjęć w internecie

Jest i taka opcja. Wprawdzie to już nie papierowe, tylko w dalszym ciągu te wirtualne, ale WARTO wrzucać sobie jakieś kopie zapasowe właśnie na wirtualne dyski (przenośne z resztą też), albo.. przechowywać je w tak zwanej chmurze. Wtedy, nawet jeśli coś niespodziewanego stanie się z Waszym ukochanym laptopem, nie stracicie wielu lat wspomnień, zapisanych na zdjęciach.

A Ty.. w jakich sposób przechowujesz zdjęcia? Wolisz te papierowe, czy w zupełności wystarczają Tobie ich wirtualne odpowiedniki?

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Komentarze (1)

  1. Ja w tym roku wzięłam się za fotoksiążki, bo odkładałam i odkładałam i za dużo tych zdjęć się zrobiło na komputerze – w sumie to od kilku lat mam zaległości, a odkąd się urodziła córcia, to zdjęć przybywa w zastraszającym tempie 🙂 Wrzucam też wszystkie fotki co jakiś czas na dysk przenośny i na Dropboxa, bo nie wiem co bym zrobiła, gdybym wszystko nagle straciła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share