Główna » Sprytny sposób » Proszek do prania, płyn czy kapsułki – co wybrać?

Proszek do prania, płyn czy kapsułki – co wybrać?

Automatyczna pralka jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Choć w perspektywie dziejów jest to rozwiązanie dość nowe, większości z nas trudno dziś wyobrazić sobie czyszczenie ubrań i innych tekstyliów bez tego pożytecznego urządzenia. Z takiej wygody nikt nie zrezygnuje dobrowolnie. Jednak nie należy się dziwić, że wielu z nas poszukuje sposobów na obniżenie kosztów związanych z praniem.

Obecnie na rynku dostępna jest cała gama różnych środków do prania. Najpopularniejsze niewątpliwie proszki, choć coraz większym zainteresowaniem cieszą się też kapsułki. Jeszcze inną propozycję stanowią detergenty piorące w płynie. Które z tych rozwiązań jest najlepsze i najbardziej opłacalne?

Niezawodne proszki do prania

„Spośród wszystkich środków do prania największą popularnością niezmiennie cieszą się proszki. Ich podstawową zaletą jest cena. Kupując duże opakowanie proszku i przestrzegając instrukcji dozowania zamieszczonej na opakowaniu, możemy zredukować koszt pojedynczego nastawienia pralki nawet do kwoty poniżej 0,50 zł – zauważa nasz rozmówca ze sklepu internetowego hurtowniachemiczna.com.”

Jednak cena to nie wszystko. Od środków piorących oczekujemy przede wszystkim skuteczności. A tę wyznaczają efekty prania. Większość detergentów z powodzeniem radzi sobie z usuwaniem codziennych zabrudzeń, natomiast wyzwaniem okazują się niekiedy poważniejsze plamy.

Najtańsze proszki dostępne na półkach supermarketów niestety nie gwarantują skuteczności. Ponieważ aby usunąć trudne plamy konieczne jest użycie większej ilości proszku lub kilkukrotne pranie, zakup takiego środka okazuje się nie być oszczędnością. Jak dotąd najlepsze efekty dają środki sprawdzonych marek, a przede wszystkim niemieckie proszki do prania z importu.

Łagodne płyny do prania

Po płyny do prania sięgamy najczęściej w sytuacjach, gdy do pralki wrzucamy ubrania z delikatnych tkanin. Formuła płynu okazuje się znacznie łagodniejsza, toteż nie zachodzi ryzyko uszkodzenia cienkich i wrażliwych materiałów. Pranie w płynie jest też wskazane w przypadku dzianin, zwłaszcza w niskich temperaturach. W takich sytuacjach proszek nie zawsze ulega całkowitemu rozpuszczeniu, toteż nie da się dokładnie wypłukać ubrań.

Użycie płynu całkowicie eliminuje ten problem. Dobrym sposobem na oszczędność przy zakupie środka w płynie jest wybór żelu piorącego. Skoncentrowana formuła sprawia, że jedna butelka wystarczy na znacznie większą ilość wsadów.

Wygodne kapsułki do prania

Najnowszym rozwiązaniem z zakresu środków piorących są kapsułki. Z roku na rok sięga po nie coraz więcej osób, a to przede wszystkim ze względu na wygodę ich stosowania. Decydując się na kapsułki do prania zamiast proszku czy płynu, nie musimy martwić się odpowiednim dozowaniem produktu. Potrzebna dawka jest dokładnie odmierzona i zamknięta w poręcznej tabletce, którą wystarczy włożyć do bębna razem z odzieżą.

Minusem kapsułek może być cena. Pojedyncze pranie w takim wypadku wiąże się z wydatkiem około 0,80 zł. Jak widać, różnica w cenie nie jest jednak porażająca, dlatego mając na uwadze wygodę, warto rozważyć taki zakup.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share