Główna » Sposób na prezent » Prezent dla rocznego dziecka

Prezent dla rocznego dziecka

Zbliża się roczek, a Ty nie wiesz co kupić dziecku? To wyjątkowe, bo pierwsze urodziny malucha, dlatego warto zastanowić się nad kupnem czegoś naprawdę oryginalnego. Prezent dla rocznego dziecka powinien być dostosowany przede wszystkim do płci – inny kupimy prezent dla rocznego chłopca i inny dla dziewczynki. Poniżej damy Ci kilka propozycji, które pomogą Ci znaleźć coś odpowiedniego.

Prezent dla roczniaka

Dziecko, które kończy roczek staje się coraz bardziej samodzielne i o tym powinieneś pamiętać wybierając prezent dla rocznego dziecka.  Potrzebuje zatem kilku niezbędnych gadżetów do codziennego życia. Absolutną podstawą są własne sztućce i naczynia. Zazwyczaj dla bezpieczeństwa malucha wybiera się rzeczy plastikowe, które nie tylko zapobiegną szybkiemu stłuczeniu, ale także uchronią dziecko np. przed skaleczeniem się. Coraz częściej naczynia dla dzieci wyposażone są także w dodatkowe opcje. Ciekawym pomysłem na prezent dla roczniaka może być więc miseczka antypoślizgowa do kupienia TUTAJ.

prezent dla rocznego dziecka

Zapobiegnie ona rozrzucaniu jedzenia po całym stole. Oryginalnym rozwiązaniem jest także talerzyk razem z podkładką wykonane z silikonu do kupienia TUTAJ.

prezent dla rocznego dziecka

Maluszek może wygodnie spożywać posiłek, a nawet jeśli wyślizgnie mu się coś z rąk spadnie na matę, nie brudząc stołu. Silikon powoduje, że podkładka przywiera do stołu i nie przemieszcza się. To naprawdę dobry pomysł na prezent dla rocznego dziecka.

Prezent dla rocznego chłopca

Roczne dziecko coraz częściej wychodzi z domu, a my chcemy mieć pewność, że poza domem także się dobrze odżywia. Dlatego często przygotowujemy dziecku posiłki, np. gdy zaprowadzamy go do babci w odwiedziny. Warto więc, aby maluch miał gdzie schować swój ekwipunek. Możesz kupić śniadaniówkę termiczną np. z jakąś znaną postacią z bajki lub filmu. To dobry prezent dla rocznego dziecka, zwłaszcza, że miejsce na kanapki czy napój z termoizolowanym wnętrzem, pozwoli zdrowo i bezpiecznie przechować posiłek Twojego malucha. Przykładowy produkt znajdziesz TUTAJ.

prezent dla rocznego dziecka

Pamiętajmy, że chłopcy dojrzewają później niż dziewczynki i być może jest to czas, kiedy Wasz syn właśnie uczy się chodzić. Doskonałym pomysłem na prezent dla rocznego chłopca może być więc wózek-chodzik. Chłopiec, który nie ma jeszcze perfekcyjnie opanowanej umiejętności chodzenia, będzie mógł stawiać swoje pierwsze kroki jednocześnie się bawiąc. Zainteresowany odsyłam TUTAJ.

prezent dla rocznego dziecka

Prezent dla rocznej dziewczynki

Nie zapominajmy, że dzieci lubią się przede wszystkim bawić. Ale zabawa może być połączona oczywiście z edukacją. Jeśli zastanawiasz się jaki prezent kupić dla rocznej dziewczynki, możesz podarować jej kostkę aktywności – do kupienia TUTAJ.

prezent dla rocznego dziecka

To jeden przedmiot, który mieści w sobie kilka zabaw. Rozwijają one dużo umiejętności u małych dzieci, np. uczą kolorów, usprawniają koordynację i motorykę. A może już mała dziewczynka ma swoje ulubione zwierzątko i w jej pokoju zawiśnie jego podobizna. Duże naklejki ścienne ze zwierzętami możesz znaleźć np. TUTAJ.

prezent dla rocznego dziecka

prezent dla rocznego dziecka

 

Prezent dla rocznego dziecka na pewno nie sprawi Ci trudności. Możesz kupić zabawki, naczynia, ubranka, gry edukacyjne i wiele, wiele innych rzeczy. Wystarczy poświecić chwilę i znaleźć coś odpowiedniego. Prezent dla roczniaka może przecież łączyć przyjemne z pożytecznym.

Joanna Bugajewska

 

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share