Główna » Sposób na związek » Jak prawidłowo zmierzyć członka, by dobrać odpowiednią dla siebie prezerwatywę

Jak prawidłowo zmierzyć członka, by dobrać odpowiednią dla siebie prezerwatywę

Istnieje ważny powód, dla którego mężczyzna powinien poznać dokładny rozmiar swojego penisa i nie chodzi tutaj bynajmniej o dumę! Wielu mężczyzn ma bowiem problem z prezerwatywami, które po prostu im nie pasują, przez co ich używanie staje się dla nich zarówno niewygodne, jak i ryzykowne. Niepasujący kondom może bowiem ześlizgnąć się lub pęknąć.

Znalezienie odpowiedniego dla siebie rozmiaru prezerwatywy jest problemem dla wielu mężczyzn i często jedynym rozwiązaniem jest właśnie zmierzenie członka, jednak to również może okazać się problematyczne. Nasz poradnik opisuje, w jaki sposób zrobić to prawidłowo.

Pomiar członka

Do zmierzenia długości i średnicy członka potrzebny będzie długopis, kartka papieru oraz taśma pomiarowa. Co do tego pierwszego, gdy penis będzie w stanie erekcji, należy umieścić taśmę przy części znajdującej się najbliżej kości miednicznej i rozciągnąć ją do czubka penisa, a następnie zaznaczyć ten punkt na taśmie długopisem.

To załatwia pomiar długości, natomiast jeśli chodzi o obwód, należy wykonać następującą czynność: owinąć taśmę wokół penisa znajdującego się w stanie erekcji w odległości o nieco mniej niż centymetr od ciała. Właśnie obwód jest najważniejszym kryterium determinującym dobór prezerwatywy do penisa, dlatego należy zmierzyć go bardzo uważnie.

Dobór prezerwatywy

Znając już długość i średnicę penisa w centymetrach, można stwierdzić, który z dostępnych na rynku rozmiarów kondomów jest dla nas odpowiedni. Na rynku dostępne są prezerwatywy regularnej wielkości, duże, ekstra duże oraz małe. Niestety może zaistnieć problem z dostępnością prezerwatyw dla mężczyzn o bardzo małych członkach – kondomy bardzo małe najłatwiej znaleźć online. Najczęściej jednak ubożej wyposażeni panowie mogą skorzystać ze znajdujących się w regularnej ofercie prezerwatyw zwanych “ściśle przylegającymi”.

Warto pamiętać, że od długości penisa w tym przypadku ważniejsza jest częsta jego szerokość. Jeżeli bowiem posiadając członka o większym niż standardowy obwód wybierzemy prezerwatywy dłuższe od standardowych, ale posiadające standardową szerokość, nie ulega wątpliwości, iż penis będzie się “dusił”. Zaś jeśli chodzi o długość, należy uwzględnić fakt, że prezerwatywa posiada zbiorniczek.

Odpowiedni rozmiar prezerwatywy to dobry seks

Dobór prezerwatywy odpowiedniej do rozmiaru penisa jest kluczowym aspektem, o który trzeba zadbać, by móc cieszyć się komfortowym i bezpiecznym seksem. Może się to wydawać problematyczne, jednak w gruncie rzeczy wykonanie pomiaru członka nie jest bardzo trudne i czasochłonne, a może pozwolić w bardzo dużym stopniu zwiększyć jakość życia seksualnego.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona: świat-prezerwatyw.pl

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share