Główna » Kulinarne sposoby » Pokale do piwa. Propozycje ofertowe

Pokale do piwa. Propozycje ofertowe

Choć wiele osób twierdzi, że piwo dobrze smakuje tylko w butelce lub w puszce, to jednak nie brakuje również amatorów picia tego trunku w szklanym naczyniu. Najpopularniejszym rodzajem szkła do piwa są kufle, jednak w rzeczywistości tych rodzajów jest znacznie więcej. Drugim najczęściej spotykanym typem szklanych naczyń do piwa są pokale. Sprawdźcie, jakie szkło do piwa możecie znaleźć.

Dlaczego trzeba podawać piwo w odpowiedniej szklance?

Nie każdy wie o tym, że poszczególne gatunki piwa powinny być podawane w przeznaczonych do nich szklanych naczyniach. Mają one dobrze wyeksponować barwę, smak, aromat i klarowność złotego napoju.

Choć wielu mogłoby się wydawać, że szklanka do piwa nie ma większego znaczenia podczas  picia tego alkoholu, jednak prawda jest zupełnie inna. Wybrane naczynie wpływa bowiem na właściwości gatunku piwa, a więc na jego wygląd, czyli barwę i pianę, ogólną estetykę i aromat. To za nimi kryje się komfort próbowania piwa. Każdy prawdziwy miłośnik piwa powinien mieć w swoim domu więc zestaw różnych szklanek do piwa” – tłumaczy ekspert reprezentujący sklep internetowy Porcelana24.pl.

Jak wybrać szklankę do piwa?

Podstawowym kryterium wybierania szklanki do danego rodzaju piwa, jest jej kształt. Odpowiednio dobrany ma za zadanie utrzymywać piwną pianę. W szklankach z nóżką lub uchwytem, za które trzyma się naczynia, pozwalają z kolei na ograniczenie wzrostu temperatury napoju, a grubość szkła na postrzeganie jego barwy. Z tego względu, konieczne jest dobieranie szkła do konkretnego rodzaju piwa.

Pokale do piwa – jakie wybrać?

Najpopularniejszymi szklankami do piwa są zdecydowanie kufle. Są one zwykle solidne, trwałe i wygodne w użytkowaniu. Choć jego nazwą określane są wszystkie rodzaje szklanek do piwa, to ten prawdziwy ma swoje charakterystyczne cechy, takie jak wygodny uchwyt, grube szkło i dość duży ciężar. Może przybierać różne kształty (wysoki i podłużny, niższy w formie beczułki, z wytłaczaną lub gładką szklaną powierzchnią).

Innym często spotykanym rodzajem szkła do piwa są pokale, czyli szklanki na nóżce. Są o wiele bardziej subtelne od kufli, a ich kształt ma utrzymywać pianę, z której uwalniają się aromaty oraz uwidaczniać barwę piwa. Pokale wykonuje się z cienkiego szkła. Bywają mylone ze zwykłymi szklankami do piwa, od których odróżniają się nóżką.

Pokale to szklane naczynie, które idealnie pasuje do pilznerów, ciemnych lagerów oraz koźlaków. Zdecydowanie warto posiadać te piękne szklanki w swoim wyposażeniu.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share