Podolog – niezbędna pomoc w leczeniu stóp

Stopy to jedna z najważniejszych części naszego ciała. Często jednak nie doceniamy ich wartości i doprowadzamy do zaniedbań. To z kolei często powoduje różne stany chorobowe i bóle. Warto więc zadbać o nie we właściwy sposób. Szczególnie jeśli nasze stopy wymagają pomocy. W odpowiednim dbaniu o nie może pomóc nam wyspecjalizowany podolog, który zajmuje się szeroko pojętą diagnostyką, leczeniem oraz pielęgnacją skóry stóp i paznokci.

Podolog – jak wygląda wizyta?

Podolog Warszawa podczas pierwszej wizyty zakłada kartę dla pacjenta oraz przeprowadza z nim dokładny wywiad, który ma pomóc w rozpoznaniu stanu zdrowia oraz możliwych schorzeń stóp. Jest to konieczne, aby móc właściwie określić problem. Po dokładnym obejrzeniu zmian stóp podolog stawia konkretną diagnozę oraz proponuje wybrane leczenie. Jeżeli uzna za konieczne konsultację z innym lekarzem specjalistą, to kieruje pacjenta w to miejsce.

Podolog – czym się zajmuje?

Podczas zabiegów leczniczych podolog Warszawa usuwa zrogowaciały naskórek, odciski, nagniotki, modzele przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Podolog zajmuje się zmianami wynikłymi na stopach, takimi jak:

  • odciski,
  • modzele,
  • haluksy,
  • nagniotki,
  • brodawki,
  • grzybica stóp i paznokci,
  • wrastające paznokcie,
  • zrogowaciałe pięty,

oraz inne.

Leczenie problemu wrastającego paznokcia

W podologii jest to dość popularne schorzenie, chociaż występuje tutaj wiele rodzajów dla wrastających paznokci. Jedne wrastają płytko, natomiast inne z nich głęboko w tkankę skórną. W zależności od występujących objawów podolog dobiera do nich odpowiednią terapię. Najczęściej polega ona na usunięciu wrastającej części danego paznokcia oraz założeniu klamry ortonyksyjnej. Zabieg ten najczęściej jest przeprowadzany podczas pierwszego spotkania. Klamra w odpowiedni sposób ukierunkowuje płytkę paznokcia po to, aby mogła ona rosnąć we właściwy sposób i nie powodując dalszych dolegliwości bólowych oraz zapalnych. Efekty są widoczne w bardzo szybkim czasie, natomiast ból ustępuje już po założeniu klamry.

Skuteczna pomoc dla sportowców

Podolog jest również bardzo istotną osobą dla większości sportowców. Większość z nich powoduje duże przeciążenia na podeszwie stóp, co z kolei sprzyja powstawaniu twardych zrogowaceń naskórka. One z kolei poza aspektem wizualnym powodują również różnego rodzaju dolegliwości bólowe.

Podolog – pomoc w leczeniu grzybicy stóp

Grzybica stóp i paznokci jest bardzo często spotykanym problemem w każdej grupie społecznej. Choroba ta wywoływana jest przez grzyby, które znalazły sprzyjające warunki dla swojego rozwoju. Dotyczy ona zakażenia grzybami jednego lub większej ilości paznokci i najczęściej zlokalizowana jest właśnie na stopach. W zależności od konkretnego zakażenia może przybierać różne formy. Osobą, która pomaga w leczeniu tych schorzeń jest właśnie podolog, który odpowiednio zdiagnozuje powstałe zmiany oraz wdroży odpowiednie leczenie oraz pielęgnację obszarów chorobowych.

Choroby stóp i paznokci – gdzie szukać pomocy?

Podolog to osoba, która w sposób wyspecjalizowany zajmuje się wszelkimi zmianami w obrębie stóp i paznokci. Warto wybrać jego pomoc w sytuacji, gdy pojawią się u nas stany chorobowe oraz schorzenia w obrębie stóp. To bardzo ważne, ponieważ tylko specjalistyczna pomoc może nam właściwie pomóc pozbyć się szybko i precyzyjnie dolegliwości bólowych. Działania na własną rękę w obrębie zmian chorobowych mogą przynieść wręcz odwrotny skutek do zamierzonego. Nie warto więc ryzykować własnym zdrowiem w sytuacji, gdy możemy trafić na naprawdę fachową pomoc.

undefined

Share