Główna » Sposób na biznes » Planner słów kluczowych – dlaczego jest taki ważny?

Planner słów kluczowych – dlaczego jest taki ważny?

Jakiś czas temu, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pierwszym, z serii szkoleń z cyklu BLOGOCENTRUM, zorganizowanym przez redaktorki portalu What’s up Gniezno. Miało ono na celu uzmysłowienie nam, jak ważny w tworzeniu treści jest planer słów kluczowych. Bo tak naprawdę od odpowiedniej optymalizacji tekstu, a co za tym idzie – dobrania fraz – zależy to, czy poszybujemy wysoko w wyszukiwarce google, czy wręcz przeciwnie.

Lubię takie szkolenia

Które uczą wiedzy praktycznej, i są tak bardzo merytoryczne. I byłam nastawiona na tą sporą dawkę wiedzy, którą otrzymałam od naszej prelegentki, Soni Dynarskiej,  specjalisty do spraw SEO, która prywatnie prowadzi bloga The Jarząbki Blog.

Plan szkolenia był dość obszerny, ale obejmował głównie tematykę optymalizacji (i po części również pozycjonowania, które ja nazwałabym mechanicznym 😉 )

Do czego przydaje się planer słów kluczowych?

Otóż jeśli chcemy znaleźć się z naszą stroną wysoko w wyszukiwarce google, musimy dawać potencjalnym użytkownikom takie treści, jakich szukają. Możemy oczywiście się domyślać, jakie frazy kluczowe są najbardziej popularne, ale wtedy istnieje opcja 50/50. Trafisz, albo nie trafisz. Ja zdecydowanie wolę fakty od przypuszczeń. I od kiedy zaprzyjaźniłam się z planerem słów kluczowych dobieram frazy odpowiednio.

Wyobraź sobie, że aby w dobry sposób zoptymalizować swoją treść, musisz wpleść w nią kilkakrotnie wybraną przez Ciebie (DOBRĄ) frazę kluczową. Anchor. Jak zwał, tak zwał. Nowa szkoła SEO mówi nam o tym, że wolno ją odmieniać. Kiedy ja, wkraczałam do świata SEO kilka lat temu nie mogłam tego robić. I chociaż tekst czasem wyglądał jak napisany przez robota – mimo największych starań z mojej strony w kwestii jego dopieszczania – nie wolno było NIC zmienić.

Ale wujek Google mądra bestia jest! I uczy się. Teraz zwraca nawet uwagę na to, czy tekst jest naszpikowany błędami ortograficznymi i literówkami – taka z niego sowa, mądra głowa, a co!

Optymalizacja treści wcale nie jest taka trudna. Jeżeli pojmie się podstawową wiedzę z tej dziedziny, można śmiało wznieść się na wyżyny w wyszukiwarce google. I to bez dodatkowych działań, za które trzeba różnym firmom płacić GRUBE pieniądze.

Gdzie odbyło się szkolenie, i kto był jego partnerem?

Spotkanie odbywało się w Gnieźnie. Pierwszej Stolicy PL, gdzie spędziłam lata szkoły średniej i wróciłam po jakimś czasie, by miasto to stało się dla mnie domem. Wtedy wydawało mi się, że nic się tam nie dzieje. I dalej uważam, że choć miasto ma ogromny potencjał, działa dość mało, natomiast prawdziwym problemem nie jest tutaj niechęć do działania władz miasta, a ludzie, którzy nie doceniają, kiedy się coś dla nich robi. Mam taki niecny plan, by to miejsce ożywić. Wciąż od nowa kreuję sobie w głowie plan pomysłu jak tego dokonać, ale mam nadzieję, że to stanie się już niedługo.

Ugościł nas gnieźnieński hotel IBIS. Niezwykle nowoczesny, a zarazem bardzo klimatyczny, i tak bardzo inny od reszty hoteli w tym mieście. Ma ogromny potencjał, nic więc dziwnego, że wciąż coś się tam dzieje. A to konferencja, a to rodzinne, czy biznesowe imprezy. Klimat przyciąga. Profesjonalna obsługa również. I naprawdę chce się tam wracać.

 

hotel

ibis gniezno

ibis

ibis2

ibiso

ibisowe

seo

szkolenie optymalizacja

Na stołach pojawił się tort i ciasta od Cukierni Grochola,  a także piękne bukiety od Zielonej Fabryki.

grochola gniezno

szkolenie gniezno

Nie obyło się też bez upominków. A sponsorów było całkiem sporo. Co cieszy najbardziej  – inicjatywę wsparł sam Prezydent Miasta, a także gnieźnieński Teatr. Prócz gadżetów od miasta i teatru, otrzymaliśmy też Młody jęczmień FORTE SLIM w saszetkach od AvetPharma, a także kosmetyki od Eveline Cosmetics, oraz Marion.

szkolenie w gnieźnie

upominki ze spotkania blogerskiego

To pierwsze, ale nie ostatnie szkolenie pod szyldem blogocentrum. Będzie to większy projekt, który pozwoli zdobywać nową wiedzę nie tylko blogerom oraz właścicielom stron internetowych ale także tym, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z pracą w wirtualnym świecie. Kto wie.. może na którymś z nich się spotkamy? 😉

 

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share