Główna » Sposób na ślub i wesele » Oryginalne zaręczyny – zaręczynowy scenariusz

Oryginalne zaręczyny – zaręczynowy scenariusz

Szukasz pomysłu na oryginalne zaręczyny? Nie wiesz jak ją zaskoczyć? Boisz się, że Twój plan nie wypali, a ten wyjątkowy dzień zakończy się rozczarowaniem ukochanej osoby? Nie możesz sobie na to pozwolić dlatego musisz wcześniej wszystko dokładnie zaplanować. Poniżej przedstawimy Ci kilka pomysłó na to,  jak się oświadczyć.

Cel

 

Twoja kobieta to prawdziwy skarb! Wiem, nie trzeba Ci tego przypominać. Skoro ją kochasz i chcesz spędzić z nią resztę swojego życia, musisz znaleźć oryginalny sposób by tę wspólną drogę rozpocząć. Pamiętajcie Panowie, oświadczyny, to jeden z kilku dni w życiu kobiety, kiedy może poczuć się ona najważniejsza na świecie. Musi mieć świadomość, że jest tą jedyną, właściwą i wyjątkową, a uczynienie jej najszczęśliwszą na świecie, powinno być Waszym głównym celem.

Wybór pierścionka

 

To kluczowa decyzja. Żaden z Was nie chce przecież rozczarować ukochanej i podarować jej czegoś nie w jej guście. Warto więc poradzić się najbliższych. Siostry czy przyjaciółki Twojej przyszłej żony mogą przyjść Ci z pomocą. Na pewno nie raz w czasie zakupów w galerii coś wpadło w oko Twojej wybrance i podzieliła się tym wrażeniem z koleżanką.

Oryginalne miejsce na zaręczyny

 

I tu możesz wykazać się doskonałą znajomością upodobań swojej kobiety. Musisz wiedzieć czy woli żeby oświadczyny odbyły się przy świadkach czy ceni sobie intymność. Restauracja, ogród, a może domowe zacisze. Pamiętaj, że każda kobieta w głębi duszy jest romantyczką. Oryginalne zaręczyny mogą się odbyć np. na stadionie w czasie meczu ulubionej drużyny sportowej. A może koncert zespołu, za którym szaleje Twoja dziewczyna. Wyobraź sobie… Ostatnia piosenka, jej ulubiona, w pewnym momencie wokalista przestaje śpiewać, a na scenie pojawiasz się Ty. Masz stuprocentową gwarancję, że nie zapomni tego do końca życia. Ale pamiętaj! Nie wszystkie dziewczyny kręci wielkie show.

Jak się oświadczyć tradycjonalistce?

 

Niektóre kobiety chcą żeby oświadczyny były świętem zarezerwowanym tylko dla nich i przyszłego narzeczonego. Stoisz zatem wobec problemu jak zorganizować oryginalne zaręczyny. Myślę, że pomocna może okazać się informacja o jej zainteresowaniach. Jeśli lubi książki, pewnego dnia może znaleźć w jednej z nich wyjątkowy cytat i pierścionek w zasuszonej róży. Może kocha słodycze? Więc pierścionek znajdzie na czubku tortu marcepanowego. Tradycjonalistki w większości kochają kwiaty ale nie oznacza to, że musisz przyjść z bukietem czerwonych róż. Zamów coś, czego nikt nie znajdzie w pobliskiej kwiaciarni a na pewno zrobisz na niej wrażenie. Może poszukasz inspiracji w internecie? Jest tego mnóstwo.

Scenariusz

 

Uwierzcie mi, dziewczyny lubią planować! Ułożyły w głowie setki scenariuszy na ten wyjątkowy dzień. Zatem jak się oświadczyć, skoro moja dziewczyny już dawno wymyśliła idealny sposób? Twoim celem powinny być oryginalne zaręczyny. Zaskocz ją tak aby doszła do wniosku, że tak wspaniałego dnia nie była w stanie przewidzieć nawet w snach.

Po pierwsze. Data, to tylko pozornie mało istotna rzecz. Walentynki czy Wigilia, to już przestarzałe pomysły na zaręczyny. Może będzie to rocznica Waszego pierwszego spotkania, może pierwszego pocałunku? Musisz wyczuć czego spodziewa się Twoja ukochana. Po drugie, oświadczyny zupełnie z zaskoczenia to nie zawsze dobre rozwiązanie. Każda z nas chce się w takim dniu czuć wyjątkowo i wyglądać wyjątkowo więc zaręczyny po wyjściu z prysznica lub podczas gotowaniu obiadu to niekoniecznie dobry pomysł… Może zorganizujesz domówkę, na którą zaprosisz najważniejsze dla Was osoby? Wtedy dziewczyna będzie mogła się przygotować, będzie się czuła komfortowo, a to ważne! Zaręczyny byłyby wówczas oczywiście niespodzianką i ktoś z najbliższych mógłby je uwiecznić np. na filmiku czy fotografii. Ważne żebyś był dobrze przygotowany. Scenariusz jest konieczny. I to nie jeden! Bo kobiety są nieprzewidywalne!

Pomysły na oświadczyny zasypują nas z każdej strony. Jedno jest pewne. Każda kobieta jest niepowtarzalna i ma inne oczekiwania. Ważne jest, abyś znał jej potrzeby i marzenia, wtedy Twoje oświadczyny na pewno będą oryginalne.

 

Joanna Bugajewska

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share