Główna » Sprytny sposób » Odpowiednia muzyka = większa motywacja do działania

Odpowiednia muzyka = większa motywacja do działania

Muzyka przede wszystkim sprawia nam przyjemność, ale również dodaje energii i jest doskonałym motywatorem do działania – dzięki niej można przenosić góry!

Jeżeli dotychczas słuchałeś muzyki tylko w wolnym czasie, warto zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć również słuchać jej wtedy, gdy potrzebujesz motywacji, na przykład w pracy, przy sprzątaniu lub podczas uprawiania sportów. W ten sposób możesz odkryć w sobie całkowicie nowe pokłady energii, zapomnieć o zmęczeniu i monotonii, również możesz podwyższyć swoją kreatywność i inwencję twórczą. Zalet słuchania muzyki jest naprawdę bardzo dużo, dlatego nie warto odrzucać jej wtedy, gdy potrzebujemy jej najbardziej!

 

Na pewno masz swoich ulubionych wykonawców – ich muzyka może towarzyszyć ci podczas pracy czy uprawiania sportów, ale warto również otworzyć się na nowe utwory. Nie musisz, oczywiście, decydować się na popularne radia, które grają komercyjną muzykę, ponieważ możesz skorzystać także z takiego rozwiązania jak radia internetowe, za pośrednictwem których możesz słuchać również niszową muzykę, która nie jest grana w popularnych rozgłośniach.

 

Korzystanie z radia internetowego jest bardzo proste – na początku wybierasz odpowiednie, na przykład Tuba.fm, gdzie do dyspozycji masz mnóstwo kanałów, także tworzonych przez użytkowników. Możesz tu posłuchać rocka, popu, dance, muzyki z lat ’70, muzyki do pracy czy też konkretnych wykonawców – wystarczy tylko wybrać odpowiedni kanał. Z Tuba.fm można korzystać całkowicie za darmo, również na urządzeniach mobilnych, dlatego muzykę możesz zabrać ze sobą wszędzie, gdzie tylko zechcesz.

 

Zatem jeżeli chcesz poprawić woje wyniki podczas treningów lub też zależy ci na tym, aby zyskać nową motywację i kreatywność do swojej pracy, nie zapominaj o tym, jak duże znaczenie ma muzyka. Gdy jednak chcesz jej posłuchać w większym gronie, nie zapomnij o zabraniu ze sobą słuchawek – nie każdy w końcu musi podzielać twój gust muzyczny, dlatego też lepiej wyposażyć się w ten praktyczny gadżet i zachować swoją muzykę dla siebie.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share