Główna » Sposób na ślub i wesele » Obrączki ślubne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Obrączki ślubne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając obrączki ślubne wiele par kieruje się tym by były piękne i estetyczne zapominając o tym by były praktyczne i wygodne. Warto mieć na uwadze, że jest to wybór na całe życie. Poza wspomnieniami, zdjęciami, filmem i kilkoma prezentami to obrączka będzie Ci przypominać ten dzień. Niezależnie czy to będą złote obrączki czy jakieś inne to i tak dla Ciebie i Twojej drugiej połówki będą najważniejszym symbolem. O czym zatem powinniśmy pamiętać, by obrączka na palcu wyglądała wyjątkowo każdego dnia?

Szerokość obrączek

Niewątpliwie, jest to bardzo ciężki wybór. Kobiety zazwyczaj mają inne wyobrażenie, zaś mężczyźni inne. Sklep jubilerski zazwyczaj proponuje obrączki mierzące od 3 do 5 milimetrów. Niektórym zależy na delikatniejszej ozdobie, jednak innym odpowiadają te szersze. Idealnym rozwiązaniem dla większości par są 4 milimetry. Jest to najatrakcyjniejsza szerokość obrączek. Pani ze sklepu jubilerskiego najczęściej tę opcję proponuje. Nie tylko ze względu na to, że jest to dobry kompromis – gdy macie wątpliwości przy wyborze, ale też dlatego, że na takiej szerokości można zrobić piękne zdobienia, ale do tego wrócę później. Wszystko zależy od kształtu Twoich palców. Nie kieruj się tym, że każdy wybiera inne obrączki ślubne niż Ty. Najważniejsze, by Twoja obrączka wyglądała idealnie na Twojej dłoni. Do tego pozwól, by to personel z salonu jubilerskiego zadbał o wygląd Waszych obrączek. To oni są profesjonalistami w tej dziedzinie. Zaufaj im.


CeneoAPOptions[CeneoAPOptions.length] = { ad_creation: 63373, ad_channel: 13815, ad_partner: 10947, ad_type: 1, ad_content: '3171', ad_format: 2, ad_newpage: false, ad_basket: true, ad_container: 'ceneoaffcontainer63373', ad_formatTypeId: 1, ad_contextual: true, ad_recommended: false, ad_forceCategory: true };

Białe czy złote obrączki?

Wiele par, w tym moi przyjaciele, spierają się jaki kolor złota wybrać. Jest to bardzo trudne, ponieważ każde z narzeczonych ma swój zupełnie odmienny pogląd, jak to w różnych kwestiach w życiu, na temat tego jak ma wyglądać jego codzienna biżuteria. Może warto przyjrzeć się temu z innej perspektywy, a mianowicie – w jakiej biżuterii czujesz się lepiej? Czy nosisz białe czy żółte złoto? Skonfrontuj swoje wątpliwości ze swoim przyszłym współmałżonkiem, zastanów się w czym każde z Was czuje się dobrze i poszukajcie wspólnego rozwiązania. A może warto zastanowić się nad obrączkami mieszanymi, gdzie jest i białe i żółte złoto? Zaś jeśli każde z Was zechce coś innego to nic nie stoi na przeszkodzie, by tak było – znam wiele par, które mają dwie różne obrączki ślubne. Przykładem może być żona z obrączką z białego złota i to ze zdobieniami, a mąż z klasyczną obrączką, z żółtego złota. One nie muszą być z jednej parafii – to Wy macie wiedzieć, że to komplet. Można? Można!

Czy warto mierzyć obrączki ślubne ze zdobieniami?

Oczywiście, że warto – pod warunkiem, że zarówno Ty, jak i Twoja druga połówka lubicie niestandardową biżuterię. W ciągu kilku ostatnich lat nastała nietypowa moda, ale w tym również jest wiele piękna i estetyki. Oprócz wcześniej wspomnianego problemu z wyborem koloru złota dochodzą zdobienia, na które wiele – szczególnie kobiet – się decyduje. Warto zaopatrzyć się w coś uniwersalnego, a zarazem niepowtarzalnego. Każdy sklep jubilerski posiada w swojej ofercie szeroką gamę obrączek. Najważniejsze byśmy nie uogólniali tej kwestii – zdobienia to nie tylko brylanty, ale po pierwsze wgłębienia, po drugie grawer zawierający zazwyczaj imię współmałżonka i datę ślubu, a po trzecie łączenie kolorów złota, o czym wcześniej wspomniałam. Zaufaj swojemu instynktowi. Pamiętaj o jednym – jeśli decydujesz się na obrączkę zdobioną to zwyczajnie nie przesadź. To będzie symbol małżeństwa, który będziesz nosić przez całe życie – musi pasować zawsze i do wszystkiego.

Kilka dobrych rad przed wyborem obrączek ślubnych

Pewne jest to, że ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. Wiele par skupia się na organizacji największych i najbardziej kosztownych elementów zapominając przy tym o tych mniejszych, ale równie ważnych. Gdy już odpoczniesz od organizacji tego cudownego dnia i emocje opadną zdasz sobie sprawę, że najważniejszy symbol jaki pozostał po uroczystości to obrączki ślubne. Po pierwsze nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę – idź je przymierzyć z przyszłą żoną lub mężem nawet pół roku przed ślubem, dajcie sobie czas na przemyślenia. Po drugie nie narzucaj swoich poglądów swojej drugiej połówce – każdy ma prawo wyboru, a jak wcześniej wspomniałam jest wiele rozwiązań, by każde z Was było zadowolone. Po trzecie zaufaj Pani ze sklepu jubilerskiego – to ona jest profesjonalistką. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, który komplet wybrać – pozwól jej na ocenę obrączek na Waszych dłoniach. Ona po prostu zna się na tym jak nikt inny. Nie czekaj z tym dłużej. Jeśli planujesz za kilka miesięcy wesele to namów swoją narzeczoną bądź narzeczonego i poszukajcie już teraz swoich wymarzonych obrączek!

 

Autor: Magdalena Podgórska

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share