Nowe trendy w filmowaniu ślubów i wesel

Ślub i wesele to najpiękniejsze chwile młodych. To również najlepszy moment na uwiecznienie ważnych wydarzeń. Decydując się na usługi fotografowania lub filmowania młodzi biorą pod uwagę koszt oraz  najlepszą jakość sprzętu. Wszystko po to, by zdjęcia były dobre jakościowo a film oryginalny i wyjątkowy. W dzisiejszym artykule opiszę, jakie czekają nas nowe trendy w filmowaniu wesel.

Nowości w filmowaniu wesel

Branża ślubna w ostatnich latach bardzo szybko się rozwija. Typowymi elementami podatnymi na zmiany są między innymi kroje i odcienie sukien ślubnych. A także wystrój sal weselnych, styl fotografii ślubnych (ujęcia i kolorystyka). Jak i również forma filmu ślubnego. Jakie trendy obowiązują obecnie? Rozmawialiśmy z ekspertami czyli idmultimedia.pl. Firma podpowiedziała Nam czego oczekują obenie klienci.

Popularność kręcenia filmów ślubnych jest na topie. Coraz więcej nowożeńców rezygnuje z tradycyjnego fotografa i wybiera filmowanie.

Dzisiejsze filmy z wesela już nie przypominają tzw. starej szkoły kręcenia materiału z weselnej uroczystości.  5-godzinne tasiemce ślubne są już niemodne. A także coraz rzadziej oglądamy długie dialogi gości. Lub cały moment składania życzeń ze staromodnym podkładem muzycznym. Takie filmy weselne odchodzą do lamusa. A na ich miejsce wchodzą dynamiczne i krótkie filmy.

Krótkie filmiki

Teraz królują filmy, które są skrótem tego wspaniałego dnia. Montaż i aktualne trendy pozwalają na zawarcie wszystkich najważniejszych emocji i chwil w krótkim czasie. Kamerzyści starają się robić mniej ujęć przy stole, a więcej w czasie zabaw i tańców. To niewątpliwie wpływa na przyjemność oglądania takich nagrań.

Teledyski ślubne

Bardzo popularne są także kilkuminutowe klipy, które zawierają krótkie, dynamiczne ujęcia, tzw.   przebłyski z dnia ślubu i wesela. Taki klip często jest wykorzystywany jako prezent – podziękowanie dla gości.

SDE, czyli Same Day Edit

Jest to film nagrany i zmontowany tego samego dnia. Edycja nagrania odbywa się w trybie przyspieszonym. Tak, aby zaprezentować piękny i pełen emocji film już podczas przyjęcia weselnego. Film taki zawiera zwykle momenty z przygotowań, najważniejsze chwile ceremonii, ewentualnie krótki plener lub spacer. Coraz częściej zawiera on także historię związku Młodej Pary.

Filmy z humorem

Wielu kamerzystów stara się unikać ujęć gości przy stole. Niektórzy jednak wykorzystują takie momenty, by wprowadzić do filmu trochę humoru. Widzimy więc rozmawiających gości, ale ich głosy podłożone są z różnych filmów, np. głos Kargula i Pawlaka z „Sami Swoim”. Oraz zabawne teksty z „Chłopaki nie płaczą” albo „ Shrek”.

Filmowanie ślubów i imprez weselnych

W branży wideofilmowania ślubnego, jak w każdej innej, trendy się zmieniają. Wymagania, co do filmów ze ślubu są coraz większe. Młode Pary poszukują kamerzysty ślubnego, który nie tylko nagra film. A także zmontuje go i sprawi, że będzie on tworzył spójną całość.

Nowożeńcy doceniają przede wszystkim pomysłowych filmowców, którzy nie boją się przedstawiać swojej wizji. A także tych, których pomysły są oryginalne i nietypowe. Oprawione piękną muzyką i specjalnymi efektami.

Odtwarzanie weselnych wspomnień w towarzystwie rodziny czy przyjaciół jest niezwykle przyjemne. Pamiętajmy, że wspomnienia bywają ulotne. A profesjonalne nagranie jest cudownym powrotem do przeszłości.

 

Share