Główna » Lajfstajl » Najlepsze Escape Roomy w Warszawie

Najlepsze Escape Roomy w Warszawie

Warszawa to historyczna stolica Polski. Miasto te jest obowiązkowym punktem zwiedzania każdego turysty. Zwiedzając miasto będziemy mogli poznać różne jego oblicza. Od tradycji do nowoczesności. Historyczna zabudowa harmonijnie prezentuje się z nowoczesną architekturą. Poza zwiedzaniem miasta możemy również miło spędzić czas po południu lub wieczorem z rodziną, lub ze znajomymi. Do takich miejsc należą między innymi kino, kręgle, park linowy. A także restauracje, strzelnica. A do najbardziej popularne miejsce w każdym mieście, jakim jest Escape Room.

Co to jest Escape Room?

 

Escape Room to nic innego, jak logiczna gra zespołowa, gdzie najważniejsza jest współpraca, spostrzegawczość i spryt. Jest to zabawa przeznaczona dla każdego zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Escape Room to rozrywka, która pozwala przenieść się ze świata książek, filmów i gier online do świata rzeczywistego. Celem zabawy jest wydostanie się z pomieszczenia w ciągu 60 minut. Aby się wydostać, należy rozwiązać szereg różnorodnych zadań i zagadek. Pokoje zagadek przygotowane są dla zespołów od 2 do 5 osób. Tematy gry mogą być bardzo różne: od historii zakotwiczonych w czasach starożytnych do scenariuszy futurystycznych.

Praktycznie we wszystkich Pokojach zagadek można zorganizować imprezy okolicznościowe. Na przykład urodziny, wieczory panieńskie i kawalerskie, a także imprezy integracyjne. Jest to dobry sposób na poznanie swoich pracowników. A także okazja, by lepiej poznać drugą osobę w niestandardowej sytuacji. A jednocześnie jest to dobry sposób by miło spędzić czas.

Escape Room Warszawa – 5 najlepszych

 

W ostatnim czasie w Warszawie powstało bardzo dużo tego typu lokali, gdzie każdy może spędzić miło czas. Jak i również spotkać się z bliskimi osobami. W dzisiejszym artykule opiszę 5 różnych lokali typu Escape Room. Tak, aby choć troszkę zaciekawić innych, którzy jeszcze tam nie byli, do odwiedzenia tego miejsca.

Praski Pokój Zagadek

Praski pokój zagadek

Lokal Praski Pokój Zagadek znajduje się na warszawskiej Pradze. To miejsce, gdzie czas zatrzymał się na początku XX w. To tu  stoją klimatyczne kamienice, a ludzie rozmawiają warszawską gwarą. Z jednej strony nowoczesna Warszawa a z drugiej kamienice, gdzie mieszkańcy wciąż palą w piecach i korzystają ze wspólnych łazienek na korytarzach.

Escape Room – Praski Pokój Zagadek obecnie posiada 5 pokoi i oferuje jedną z najlepszych na Pradze form rozrywki.  Na ucieczkę z pokoju gracz ma 1 godzinę. Przed przyjściem do lokalu koniecznie trzeba wcześniej zarezerwować miejsce.

Praski Pokój Zagadek posiada dwie lokalizacje: przy ulicy Stalowej i przy Wileńskiej. Te dwa lokale oddalone są od siebie o 150m. Pokoje przy ulicy Stalowej mieszczą się w oficynie. Można tam dotrzeć wchodząc przez bramę na podwórze. I skręcając w prawo. Do pokoi przy Wileńskiej wchodzi się od ulicy.

Obecnie przy ulicy Stalowej znajduje się lokal, który posiada 2 pokoje zagadek. Są to:

 • Pokój Porywaczy

Pokój porywaczy

Ten pokój bardzo dobrze odzwierciedla klimat Pragi. Samo dojście przez mroczną bramę i obdrapaną klatkę schodową jest nie lada wyzwaniem.

Pokój Porywaczy na pewno zaskoczy każdego, kto zechce do niego wejść. Zabawa zmienia się w prawdziwe porwanie. Ręce macie skute kajdankami, na głowach worki i zostajecie zamknięci w gangsterskiej melinie. To Gang z Bazaru Różyckiego chce się na Was wzbogacić. Możecie czekać, aż rodzina uzbiera potrzebną kwotę lub spróbować samemu wydostać się z meliny. Nie będzie to proste, ale jeśli będziecie działali zespołowo, macie szanse na wyzwolenie się z rąk gangsterów.

Zabawa w tym pokoju przeznaczona jest dla 2 do 5 osób. Czas na ucieczkę 1 godzina. Poziom dla średnio zaawansowanych.

 • Hannibal

Pokój ten przeznaczony jest tylko dla odważnych osób. W pokoju panuje ciemność, przejmująca sceneria. A także dziwne dobiegające odgłosy. Czujecie już ten klimat? Jeśli jeszcze nie to…

Spróbujcie to sobie wyobrazić. Jest miły wieczór. Jest fajnie, są znajomi, jest kolacja i ciekawe rozmowy. Nic nie zapowiada dramatu, który może się rozegrać już niedługo. Budzicie się w obcym i zupełnie ciemnym pokoju. Świeci się w nim tylko jedna malutka lampka. Chwytacie wiec ją w rękę, żeby oświetlić pokój i w tym momencie zaczyna się prawdziwy horror. Pobudka nastąpi niestety w strasznym miejscu, w którym mieszka sam Hannibal Lecter. Ucieczka z tego pokoju nie będzie łatwa. Spróbujcie się wydostać rozwiązując zespołowo zagadki. Macie godzinę na opuszczenie pomieszczenia.

Do Pokoju Hannibala mogą wejść grupy 2-5 osób. Jeśli lubicie klimat thrillerów i horrorów, na pewno docenicie to miejsce i proponowaną w nim rozrywkę.

Przy ulicy Wileńskiej znajdują się 3 pokoje zagadek. Możemy wymienić:

 • Pokój Alchemika

Ekipa budowlana w czasie remontu piwnic odkryła dziwne pomieszczenie. Wejście do niego było zamurowane. Co kryje się za tajemnym przejściem?

Mistrz alchemii pracował nad odkryciem kamienia filozoficznego oraz panaceum. Jego prace były kontynuowane przez wiele lat. Robotnicy odnaleźli komnatę jego ucznia.

W tej zabawie uczestnicy muszą sami odszukać Pokój Alchemika. Dostają mapę najbliższej okolicy i ich zadaniem jest „włamać się” do jednej z piwnic. A piwnice na Pradze są bardzo ciekawe. Waszym zadaniem będzie przechytrzenie policji i zdobycia wyników badań Alchemika.

Alchemik ma 3 niezależne od siebie poziomy:

 • Kamień Filozoficzny;
 • Panaceum;
 • Receptura Kamienia Filozoficznego.

Dużo zadań, mało czasu. Musicie wybrać co jest dla Was najważniejsze: ucieczka czy zdobycz?

 • Pokój Wiedźman

Pokój Wiedźmiana przypadnie do gustu wszystkim, którzy kochają magiczne klimaty. Oto Wiedźman G. został zdradzony przez swego przyjaciela. Ciężko ranny leczy się u kapłanek. Podczas gdy Wiedźman wraca do zdrowia, dostajecie zadanie. Należy odzyskać amulet, który zdrajca starannie ukrył. Czy uda Wam się przechytrzyć złodzieja, czy też wpadniecie w jego sidła?

Jest to pokój przeznaczony dla osób od 18 lat. Jak i również dzieci, które są pod opieką dorosłego.

 • Pokój Czarodziejki

Pokój Czarodziejki to miejsce, w którym dziewczynka ukrywała się przed złymi ludźmi. Bezbronna i przerażona szukała tu schronienia, ale pewnego dnia zniknęła. Pokój został pusty, a to właśnie w nim była widziana ostatni raz. Aby rozwiązać wszystkie zagadki musicie się skupić i uruchomić swoje zmysły. Dzięki nim będziecie widzieć więcej.

Pamiętajcie, że każdy przedmiot na Waszej drodze może stanowić cenną wskazówkę i przybliżać do celu. Wykorzystajcie dedukcję oraz logiczne myślenie. Tak, aby poskładać w całość znalezione informacje i odpowiedzieć na nurtujące Was pytania. Macie 60 minut, aby ustalić co się stało? Czy za zniknięciem stoją złe moce, czy źli ludzie? Gdzie teraz przebywa?

Więcej informacji na: praskipokojzagadek.pl

Escape Room na ulicy Majdańska 18

Escape Room Majdanska

Escape Room Warszawa Majdańska 18 to wyjątkowe miejsce na warszawskiej Pradze Południe. To miejsce szczególnie powinni odwiedzić osoby, które poszukują emocji, przygód i wyzwań. W tym Escape Room możesz się przenieść do 2 pokoi. Na każdy pokój przysługuje 1 godzina. A waszym zadaniem jest rozwiązywanie zagadek oraz szybkie wydostanie się z pomieszczenia. Współpracuj z towarzyszami zabawy, dziel się swoimi przemyśleniami i pomysłami.

Escape Room Majdańska 18 to jeden z niewielu pokoi na warszawskiej Pradze. Ten lokal oferuje oryginalny sposób na aktywne spędzanie czasu z przyjaciółmi. Jest to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy kochają ryzyko i pulsującą w żyłach adrenalinę.

W tym lokalu można również zorganizować urodziny dla dziecka, imprezę integracyjną. A także wieczór panieński bądź wieczór kawalerski. Oraz można zorganizować inne imprezy okolicznościowe. Przed przyjściem warto wcześniej zarezerwować miejsce.

Obecnie mamy do wyboru takie pokoje jak:

 • Chata Wiedźmy

chata wiedźmy

Chata to piękne bajkowe miejsce chętnie odwiedzane przez ludzi w każdym wieku, rodziny z dziećmi, same dzieci.

Chata Wiedźmy — to prawdziwa nocna przygoda w lesie pełna emocji. To również jedna z najtrudniejszych tras. Z którą przyjdzie się zmierzyć wszystkim miłośnikom zagadkowych pokoików.

Mała chatka wiedźmy ukryta w głębokim ciemnym lesie. Popołudniowy spacer z przyjaciółmi może skończyć się koszmarem. Zgubiliście się w lesie, wszędzie panuje mrok a w oddali słyszycie dzikie zwierzęta. Nagle dostrzegacie światełko w oddali i jesteście uratowani. Ale czy na pewno? Niestety w tej chatce zaczyna się wasz koszmar. Waszym zadaniem jest wydostać się z pokoju w ciągu 60 minut.

 • Pokój Hotelowy

Pokoj hotelowy

Pokój hotelowy na rozwiązanie zagadki mamy 75 minut. Jest to dość realistyczna zagadka morderstwa. Wcześniej ten pokój był pokojem eliminacyjnym Mistrzostw Polski w ER — Poland Escape 2017. Jest to trudny pokój do przejścia, dlatego udaje się to tylko niektórym. Ten pokój świetny jest dla miłośników kryminałów.

Pokój hotelowy to miejsce zabójstwa. Aby wyjść z pokoju należy rozwiązywać zagadki. Wiąże się to przede wszystkim z ciężką pracą w podgrupach, dokładną analizą dowodów, spostrzegawczości i sprytu.

W pokoju hotelowym przy ul. Majdańskiej 18 znaleziono zwłoki młodej kobiety. Była to pracownica serwisu sprzątającego. Zmarła w wyniku postrzału w klatkę piersiową. Morderstwo to do złudzenia przypomina zabójstwa młodych kobiet na Pradze Południe.

Waszym zadaniem będzie rozwikłanie zagadki? Co tak naprawdę się wydarzyło za drzwiami hotelowego pokoju. Zbadajcie miejsce zbrodni, zidentyfikujcie i schwytajcie sprawcę.

Więcej informacji na: majdanska18.pl

Dom Zagadek

Dom Zagadek to nowe miejsce na rozrywkowej mapie Warszawy. Znajduje się przy ulicy Przyrynek 28 na Nowym Mieście, przy Multimedialnym Parku Fontann. Dom Zagadek wyróżnia się na tle innych Escape Room’ów. Spokojna, kameralna lokalizacja, w pobliżu Starego Miasta.

Pokój z zagadkami wciągnie wszystkich, którzy lubią wyzwania. Dlatego można bez przeszkód uczynić go czy to prezentem dla dziewczyny, czy prezentem na urodziny. W lokalu można zorganizować różne imprezy okolicznościowe oraz można zakupić Escape Room Voucher. Na terenie obiektu dostępny jest bezpłatny parking dla klientów. Warto 7 dni wcześniej zarezerwować miejsce.

Dom Zagadek to nie tylko świetne miejsce na zabawę, ale to również sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Z dala od komputerów, telefonów oraz internetu. Aby przejść cały pokój należy się wykazać kreatywnością, spostrzegawczością, współpracą. A także logicznym myśleniem oraz kojarzeniem faktów. Wszystkie poniżej przedstawione scenariusze zrobione są w 2 wersjach. Wersja dla dzieci i dorosłych.

Obecnie przy ulicy Przyrynek 28 znajdziemy takie pokoje jak:

 • Piramida

Zamień się w archeologa i rozszyfruj tajemnicze hieroglify i symbole, aby wydostać się ze starożytnej egipskiej piramidy.

Pokój stworzony w klimacie starożytnej piramidy egipskiej. W tym pokoju liczy się umiejętność logicznego myślenia oraz kojarzenia. Przyda się również nieco zdolności manualnych i oczywiście umiejętność pracy w zespole.

 • Powrót

Musisz rozwikłać zagadki w pełnym elektroniki garażu. Znanego profesora – wynalazcy wehikułu czasu. Razem ze swoim przyjacielem utknął gdzieś w zakamarkach czasoprzestrzeni. Niestety wehikuł czasu uległ awarii. Waszym zadaniem będzie odnaleźć ich i wrócić do teraźniejszości.

 • Pełnia

Przenosisz się kilka tysięcy lat wstecz, gdy zaczyna się wojna starożytnych plemion. Twoim zadaniem jest skraść cenny artefakt ze świątyni podczas pełni księżyca i zapewnić wygraną swojemu ludowi.

Zaś przy nowy  adresie na ulicy Zwrotniczej 6 mamy Dom Zagadek VR – pokoje to:

 • Polana

Waszym zadaniem jest odnaleźć serce lasu i umieścić je z powrotem na miejscu. Z którego zostało skradzione przed zachodem słońca.

 • Poza Światem

Jesteście grupą turystów, która cumuje na bezludnej, nieoznaczonej na mapie, wyspie. Postanawiacie zwiedzić okolicę i oddać się urokom pięknej plaży. Po czasie zauważacie że niektóre rzeczy zaczynają Was niepokoić.

 • Pegazus

Poczujcie się jak prawdziwi bohaterowie gry komputerowej. Wciągnijcie się w wirtualny świat kultowych 8-bitówek. Przeżyjcie podróż w czasie i przestrzeni, aby wydostać się z wnętrza kultowej konsoli do gier.

Więcej informacji na: domzagadek.pl

Escape Room Bank

Escape Room - wojna gangów

Escape Room Bank to najnowocześniejsze pokoje zagadek w Warszawie. Obecnie lokal znajduje się w niepowtarzalnym budynku z ponad stuletnią historią. W samym centrum Warszawy – ul. 11 Listopada 22

Zabawa polega na tym że gracze zostają zamknięci w pokoju zagadek. Pełnym tajemniczych przedmiotów, układanek oraz pochowanych skrytek. Każdy pokój ma inną scenerię oraz klimat. Wszyscy gracze, którzy chcą pomyślnie ukończyć grę muszą w 60 minut rozwiązać szereg zadań, które pozwolą na ukończenie misji.

Escape Room BANK to nietypowy pomysł na wieczór panieński lub kawalerski. A także na przyjęcie urodzinowe czy imprezę integracyjną. Do dyspozycji uczestników został oddany jeden pokój, kolejne dwa są w trakcie przygotowań. Każdy z tych pokoi zapewni dreszczyk emocji i świetną zabawę:

 • Wojna Gangów

Wojny gangów

Wcielamy się w członków motocyklowego gangu Road Intruders. Konkurencja w postaci wrogiej bandy Ojcowie Chaosu planuje przejąć teren w mieście, którym trzęsiemy od lat. Reakcja musi być natychmiastowa, zdecydowana i bezwzględna. Dzięki informatorom udaje się zdobyć adres tajnej kryjówki grupy. Mamy 60 minut na odnalezienie w niej magazynu pełnego materiałów wybuchowych. Oraz na wysadzenie go w powietrze.

Czas gry: 60 minut;

Liczba graczy: 2-6 osób.

Mobilny Escape Room

Escape Room Bank w swojej ofercie ma również mobilne pokoje ucieczek. Jest to niewątpliwie absolutna nowość na rynku Escape Room’ów w Polsce. Jakie korzyści płyną z mobilnego pokoju ucieczki?

  • można zorganizować świetną zabawkę w każdym miejscu w Polsce. Escape Room sam do Ciebie przyjedzie,
  • udział w zabawie może wziąć nawet 500 osób w ciągu 5 godzin,
  • cena takiej atrakcji rozpoczyna się od 15 zł za jedną osobę.

Wynajęcie mobilnego Escape Roomu to świetna okazja na firmowe eventy, imprezy rodzinne oraz wszelakie imprezy organizowane miastach i mniejszych miejscowościach.

Dostępne scenariusze w mobilnym pokoju ucieczki to:

  • Morderstwo – doszło do zabójstwa, trzeba dostarczyć niezbitych dowodów aby ująć sprawcę,
  • Skarb magika – celem tego scenariusza jest zdobycie skarbu. Aby tego dokonać trzeba pokonać magiczną ścieżkę,
  • Śledztwo – zbrodnia, w której podejrzane są 4 osoby. Policja nie radzi sobie z tym zadaniem i zgłasza się o pomoc do agencji detektywistycznej. W tym scenariuszu gracze wcielają się w detektywów.
  • Rozbrajanie bomb – w budynku została podłożona bomba, technik policyjny jest w stanie ją rozbroić, ale nie wie gdzie ona jest. Aby dostać się do ładunku trzeba pokonać szereg przeszkód i zagadek.
  • Alicja w Krainie Czarów – zła królowa uwięziła Alicję. Celem dzieci biorących udział w zabawie jest znalezienie magicznego przedmiotu, który pomoże uwolnić Alicję.

Więcej informacji na: escaperoombank.pl

Quest Hunt

Escape room Questhunt to wspaniała rozrywka dla ludzi, którzy lubią wyzwania oraz dobrą zabawę. Lokal ten znajduje się na ulicy Wilczej 66/68.

Quest Hunt to przede wszystkim zabawa dla dużych i małych, humanistów i umysłów ścisłych. A także dla kobiet i mężczyzn, fanów gier komputerowych i seriali. To również świetny pomysł na integrację firmową, prezent urodzinowy. Jak i również na wieczór kawalerski/panieński. Jest to również świetny pomysł na lepsze poznanie znajomych, rodziny czy przyjaciół. A także super prezent w postaci vouchera.

Obecnie w lokalu znajdują się trzy pokoje przeznaczone dla grup od dwóch do pięciu osób. Uczestnicy mają 60 minut, żeby rozwiązać zagadki, tajemnice i sekretnych przejść.

Quest Hunt oferuje następujące pokoje:

 • W pogoni za białym królikiem

Wbrew pozorom, dostanie się do niezwykłego świata po drugiej stronie lustra nie jest takie trudne. Wystarczy podążać za białym króliczkiem. O wiele trudniej jest się z tego świata wydostać… Żeby to zrobić, musicie podążać śladami Pana Królika – tylko on zna drogę do wyjścia.

 • Odyseja kosmiczna

To miała być kolejna rutynowa misja. Spokojny lot międzygwiezdny oraz instalacja nowego modułu na stacji kosmicznej. A także szybki powrót do domu. Ćwiczyliście to milion razy, wszystko jest dopięte w najmniejszym szczególe, nic nie może się wysypać. A jednak… Okazuje się, że kosmos nigdy nie jest do końca przewidywalny. W trakcie lotu następują nieoczekiwane komplikacje. Macie tylko godzinę, żeby sobie z nimi poradzić. Czy wygracie wyścig z czasem i uratujecie statek przed katastrofą?

 • Żyj i pozwól uciec

Po miesiącach żmudnej pracy wywiadowczej wpadacie na trop niecnego planu Dr Yes. Trop prowadzi do jego kryjówki przy ul. Wilczej w Warszawie. Tym razem bez wątpienia szykuje coś naprawdę wielkiego kalibru. Macie tylko godzinę, żeby dokładnie przeszukać jego siedzibę. I odnaleźć wszystko, co może zdemaskować współczesnego geniusza zbrodni. Co takiego knuje Dr Yes?

Więcej informacji na: questhunt.pl

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Komentarze (1)

 1. Karol napisał(a):

  Najlepsze escape roomy w Warszawie?? Skąd taki wybór?? Praktycznie wszystkie te escape roomy w rankingach sa na odległych pozycjach i nie cieszą się dobrymi ocenami, stąd nie wiem czemu taki wybór autorki tekstu. Wprowadzanie w błąd czytelników i zniechęcenie ich do dalszych odwiedzin tego typu rozrywki, tylko dlatego, że ktoś im polecił pokój porywacza na pierwszy raz… autorko szanujmy się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share