Główna » Sposób na biznes » Multiselect – test wielokrotnego wyboru do policji

Multiselect – test wielokrotnego wyboru do policji

Do policji może przystąpić każda osoba. Jednak przed przystąpieniem należy pozytywnie zaliczyć wszystkie egzaminy i testy. Najtrudniejszym z nich wszystkich jest test z wiedzy ogólnej i test psychologiczny.

Przyszli policjanci oprócz tych testów muszą również doskonale przejść testy sprawnościowe, wywiad z psychologiem policyjnym oraz rozmowę kwalifikacyjną. Do zaliczenia testu ważne są również predyspozycje psychologiczne. Tego typu wiedzę sprawdza właśnie test MultiSelect, który zawiera łącznie 304 zadania/pytania. Większość zadań ma charakter pytań zamkniętych, jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru. Test ten weryfikuje predyspozycje psychologiczne kandydata do służby w policji.

MultiSelect – czyli testy psychologiczne

MultiSelect należy do testów psychologicznych, które są ważne przy rekrutacji do policji. Po tym sprawdzianie ważna jest również rozmowa z psychologiem policyjnym. To właśnie na tym etapie odpada najwięcej chętnych ludzi do policji. Wynika to z tego, że po prostu nie każda osoba daje się do policji. Nie każda osoba również pasuje do idealnego profilu policjanta.

Sprawdzian ten to nic innego jak badanie psychologiczne, które ma na celu sprawdzić nasze podstawowe umiejętności. Ten test głównie jest przeprowadzany jest przez psychologów w komendach wojewódzkich Policji. Badania te określą Twoje predyspozycje intelektualne i osobowościowe do służby w Policji. Test psychologiczny przeprowadzany jest metodą MultiSelect i składa się z dwóch części. Indywidualnego badania kandydata, przed komputerem oraz rozmowy z psychologiem. Te testy zaliczane są do testów psychologicznych, które sprawdzają różne aspekty osobowości, m.in.:

 • Cechy charakteru;
 • Inteligencję;
 • Radzenie sobie ze stresem i problemami;
 • Stabilność emocjonalną;
 • Podejście do pracy;
 • Współdziałanie w grupie.

Test ten odbywa się od kilku dni do nawet kilku tygodni po pierwszym etapie. Sprawdzian przeprowadzany jest w sali komputerowej, gdzie każda osoba rozwiązuje go indywidualnie. Test zawiera łącznie 304 zadania. Większość zadań ma charakter pytań zamkniętych, jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru. Oprócz predyspozycji psychologicznych badane są podstawowe umiejętności typu obliczanie średniej czy sprawność wzrokowa. Rozwiązanie całości trwa około półtorej-dwie godziny. Na końcową ocenę testu decyduje również wywiad z psychologiem policyjnym. Sprawdza on czy prawidłowo odpowiadaliśmy na pytania. Jak i również decyduje o tym, czy test został zaliczony.

Podczas testu spodziewać się można

 • Testu osobowości;
 • Rozsypanki zdań: z podanych słów należy ułożyć 3 logiczne zdania;
 • Zadań matematycznych: sprawdzają one umiejętności logicznego myślenia, a także zdolności arytmetyczne;
 • Testu spostrzegawczości: trzeba się w nim przyjrzeć dwóm obrazkom, a następnie stwierdzić czy wyświetlane grafiki są ich częścią;
 • Historyjek: krótkie teksty sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem, a także kojarzenia faktów i ich logicznego łączenia;
 • Testu psychologicznego: testowany musi ustosunkować się do kilkuset stwierdzeń dotyczących jego usposobienia, cech charakteru i sposobu radzenia sobie z kryzysowymi/stresującymi sytuacjami.

Przygotowanie do testu MultiSelect jest kluczowym etapem rekrutacji policyjnej. W wypadku niezdania kandydat musi odczekać pełne 12 miesięcy, by móc do niego podejść ponownie. Warto jest, więc włożyć odpowiednio dużo czasu i pracy w naukę. Po to, by nie musieć później czekać całego roku na kolejne podejście.

Więcej informacji o teście multiselect znajdą Państwo na http://testypolicja.pl/multiselect/.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share