Główna » Bez kategorii » Liposukcja bez tajemnic – opis zabiegu

Liposukcja bez tajemnic – opis zabiegu

Zabieg liposukcji polega na odsysaniu tłuszczu. Najczęściej wykonuje się go w celu zlikwidowania nadmiaru tkanki tłuszczowej brzucha, ud czy pośladków. Czasem pacjenci decydują się także na liposukcję w celu poprawy wyglądu ramion, bioder, okolic podłopatkowych, a nawet policzków czy podbródka. Odessanie tkanki tłuszczowej u wielu pacjentów pozwala na zdecydowaną poprawę wyglądu oraz wysmuklenie sylwetki. Czy jednak jest to zabieg przeznaczony dla każdego?

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania liposukcji?

Liposukcja faktycznie umożliwia skuteczne pozbycie się nadmiaru zgromadzonego w różnych częściach ciała tłuszczu. Niestety z zabiegu nie może skorzystać każdy. Żeby móc się mu poddać, trzeba się cieszyć doskonałym zdrowiem. Zabiegu nie wykonuje się u pacjentów chorujących na cukrzycę, mających zaburzenia krzepnięcia krwi, mających choroby nerek, choroby skóry oraz choroby przewlekłe. Co ciekawe, liposukcji nie wykonuje się także u osób, które są nałogowymi palaczami.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, lekarz z Kliniki Chęciński w Warszawie: „Przed wykonaniem liposukcji, najpierw musimy wykonać kompleksowe badania pacjenta, które wykluczą istnienie jakichkolwiek przeciwwskazań do zabiegu. Wykonuje się m.in. morfologię i wskaźniki krzepnięcia krwi, OB, badania poziomu kreatyniny, glukozy i elektrolitów oraz badania moczu. Pacjent jest też szczepiony przeciw WZW B.”

Jak wygląda zabieg liposukcji

Zabieg odsysania tłuszczu w zależności od tego, jak duży jest obszar, którym lekarz się zajmuje, wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub w pełnej narkozie. Na początku lekarz zaznacza na skórze ciała miejsca, z których będzie odsysał tłuszcz. Czasami przed rozpoczęciem rozbija się tkankę tłuszczową ultradźwiękami, żeby ją trochę rozmiękczyć, jednak metoda ta ma wielu przeciwników, którzy twierdzą, że ultradźwięki mogą trwale uszkodzić także skórę.

Zabieg liposukcji rozpoczyna zrobienie drobnych nacięć, w mniej widocznych miejscach na skórze. Przez nie wprowadzana jest kilkukrotnie, pod różnymi kątami, tępo zakończona igło-rurka, która jest podłączona do urządzenia odsysającego. Działanie tego urządzenia przypomina nieco działanie odkurzacza. Czynność ta jest powtarzana w każdym zaznaczonym przez lekarza fragmencie ciała. Po odessaniu nadmiarów tkanki tłuszczowej w miejscach wykonania nacięć zakłada się szwy oraz mające zapobiec powstawaniu siniaków i krwawieniu opatrunki uciskowe. Po wykonaniu operacji pacjent musi pozostać w klinice jeszcze jeden lub dwa dni, żeby można było ocenić, jak organizm sobie radzi po zabiegu.

Liposukcja nie zastąpi diety i ćwiczeń!

Liposukcja faktycznie pozwala na osiągnięcie fantastycznych rezultatów, jednak trzeba pamiętać o tym, że po wykonaniu zabiegu konieczne jest przestrzeganie diety oraz wykonywanie ćwiczeń. W miejsce usuniętych komórek tłuszczowych, bardzo szybko mogą się pojawić nowe, dlatego zabieg sam w sobie nie jest sposobem na skuteczne pozbycie się zbędnych kilogramów, a jedynie ma nam nieco tę drogę ułatwić.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share