Główna » Bez kategorii » Linie na dłoni – co oznaczają?

Linie na dłoni – co oznaczają?

Chiromancja. To pojęcie nie oznacza nic innego jak tylko wróżenie z dłoni. Zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym? W historii zapisano, że początki tej nauki sięgają tysiące lat temu. Uważano, i uważa się po dziś dzień, że linie na dłoni ludzkiej są odzwierciedleniem rozłożenia gwiazd jak i planet na niebie. To zdumiewające, zarazem jednak tajemnicze i ciekawe. Czy linie na dłoni są tak samo niepowtarzalne jak linie papilarne?

Wróżenie z dłoni

Chiromanci twierdzą, że każda dłoń i linie na dłoni odpowiadają za różne cechy, charakter, osobowość i trzeba je analizować oddzielnie. Źródła podaja, że lewa dłoń jest „mapą” rzeczy na które nie mamy wpływu. Wyczytać z niej można charakter, zalety i wady. Prawa natomiast jest odzwierciedleniem naszej woli, czyli tego co robimy, pokazuje naszą postawę i działania. Linie na dłoni jak się okazuje nie są zwykłymi, naturalnymi „zmarszczkami”. Można z nich czytać jak z otwartej książki!!

Główne linie na dłoni!

Najgłówniejszymi liniami są: linia życia, linia serca oraz linia głowy. Posiada je każdy bez wyjątku, jednakże te mogą się znacznie od siebie różnić. Linie te znajdują się na lewej dłoni. Pierwsza- linia życia- zaczyna się pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym, swój początek posiada na skraju dłoni i biegnie aż do podstawy dłoni w stronę nadgarstka. Jest oznaką chęci do życia, samopoczucia i witalności. Nie mówi nam niestety o długości życia, jakbyśmy mogli pomyśleć na pierwszym miejscu.

Drugą linią jest linia serca. Zaczyna się ona pomiędzy palcem wskazującym a środkowym, przebiega skośnie pod palcami aż do krawędzi ręki.  Jest ona jedną z najbardziej widocznych linii na dłoni. Ciekawym stwierdzeniem jest, że po niej można rozpoznać czy człowiek kieruje się w życiu sercem czy rozumem. Określa także czy dana osoba jest materialistą, osobą duchową a może nawet romantyczną.

Trzecią –ostatnią i wcale nie mniej ważną jest linia głowy. Swój początek ma w miejscu podobnie jak linia życia, tyle że ta jest bardziej prosta, przechodzi skośnie przez śródręcze i kończy się na powierzchni dłoni. Jest chyba najciekawszą linią gdyż z niej można wyczytać stan inteligencji, wiedzy. Z niej łatwo wyczytać czy dana osoba ma dobrą pamięć i predyspozycje do nauki.

Linie papilarne

Skoro już omawiamy temat linii na dłoniach warto jeszcze wspomnieć o liniach papilarnych. Otóż, linie papilarne nie wróżą przyszłości ani cech charakteru czy zdolności człowieka. Tworzą się one w około setnym dniu życia płodowego i są jedyne w swoim rodzaju! Co to oznacza? A właśnie to, że każdy człowiek ma swoje niepowtarzalne linie papilarne, których nie ma żaden inny. Natomiast ich wzory są efektywnie używane w kryminalistyce czy detektywistyce. W liniach papilarnych można wyróżnić także kształty w jakie się one układają, bowiem posiadamy wzory łukowe, pętlicowe oraz wirowe. Jak już wspomniałam wcześniej każdy człowiek ma inne linie papilarne, jednakże ciekawym może być także fakt, że wzory dziedziczymy po rodzicach, różnią się natomiast długością, grubością i szerokością poszczególnych linii.

Nasze dłonie skrywają wiele tajemnic o jakich nawet nie myślimy na co dzień. Może warto się im przyjrzeć chwilę i odkryć co o nas mówią?

Sandra Mirończuk

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share