Główna » Sposób na biznes » Konto walutowe czy kantor internetowy – gdzie bardziej opłaca się wymiana walut?  

Konto walutowe czy kantor internetowy – gdzie bardziej opłaca się wymiana walut?  

Aby wymienić waluty obce, nie trzeba dzisiaj wcale wychodzić z domu. Wszystko można załatwić dzisiaj przez internet, na przykład w kantorze internetowym lub też z wykorzystaniem konta walutowego. Co jest najbardziej opłacalne?

 

Na wymianę waluty najczęściej decydujemy się przed wyjazdem zagranicznym, gdy potrzebujemy lokalnych pieniędzy. Również wymieniamy waluty wtedy, gdy robimy zakupy w zagranicznych sklepach, w celu ochrony oszczędności czy też jako inwestycja. W zależności od metody wymiany walut trzeba będzie przygotować się na mniejsze lub większe wydatki. Teraz naprzeciwko potrzebom klientów wychodzą banki oraz inne instytucje finansowe, które udostępniają narzędzia do prowadzenia transakcji wymiany walut on-line.

 

Konto walutowe z kartą

Jedną z najpopularniejszych metod na korzystanie z walut jest założenie konta walutowego wraz powiązaną kartą. Dzięki kontom tego rodzaju można płacić w euro, dolarach, funtach brytyjskich czy frankach szwajcarskich.

 

 Chociaż wiele banków oferuje takie konta za darmo, to jednak trzeba pamiętać o tym, że najczęściej pobierają one roczne opłaty w wysokości kilkudziesięciu złotych. Oczywiście, spread, czyli różnica między kursem sprzedaży a kupna może być także zróżnicowana w zależności od banku, dlatego przy poszukiwaniu dobrego konta walutowego warto sprawdzić koszty.

 

Kantor internetowy

Z kolei kantor internetowy to interesująca alternatywa dla konta walutowego pod kątem łatwej dostępności do wielu różnych walut. Co więcej, nie zawsze kantor internetowy wymaga od klientów posiadania konta walutowego, ponieważ coraz więcej kantorów oferuje swoim klientom karty walutowe, które pozwalają na doładowanie ich dowolną ilością waluty w dowolnym momencie, aby realizować wypłaty gotówki w bankomatach oraz płatności w sklepach.

 

Co ciekawe, bardzo często kantory internetowe oferują znacznie lepsze kursy niż banki, a przy tym korzystanie z nich nie jest związane z dodatkowymi wydatkami, na przykład rocznymi opłatami za prowadzenie konta. Minusem może być tylko dłuższy czas oczekiwania na wymienioną walutę – zwykle trwa to od kilku godzin do jednego dnia.

 

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share