Kiedy przydają się wkrętarki pneumatyczne?

Wkrętarki pneumatyczne to niezwykle mocne i wytrzymałe urządzenia, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je w różnych gałęziach przemysłu naprawczego i produkcyjnego, a także warsztatach samochodowych. Mogą się one przydać także przy różnych pracach majsterkowiczom, co pokazuje, że są to narzędzia bardzo uniwersalne. Dowiedz się, w jaki sposób są wykorzystywane i co decyduje o ich popularności.

Jakie zalety ma wkrętarka pneumatyczna?

Wkrętarki pneumatyczne są bardzo przydatne zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i domowych. Prace produkcyjne i naprawcze wykonywane przez fachowców mogą dzięki nim przebiegać sprawnie. Należy też zwrócić uwagę, że wkrętarka pneumatyczna nie emituje spalin do otoczenia, dlatego można ją uznać za urządzenie ekologiczne. Sprężone powietrze jest napędem całego mechanizmu, a sama wkrętarka ma mniejsze rozmiary i jest wydajniejsza od urządzeń sieciowych. Ergonomia, trwałość i wygoda w użytkowaniu to kolejne zalety tego rodzaju sprzętu. Jak mówi ekspert z firmy RG-Narzędzia, praca na twardych i wymagających materiałach nie stanowi żadnego wyzwania dla dobrych wkrętarek pneumatycznych.

Jakie parametry wkrętarek pneumatycznych są istotne?

Kupno odpowiedniego sprzętu, który będzie służył w profesjonalnym warsztacie, nie jest raczej długim i skomplikowanym procesem. Jednak wkrętarki pneumatyczne mogą bez obaw pomagać nie tylko zawodowcom, lecz także przydomowym majsterkowiczom. Z tego względu warto przybliżyć najważniejsze parametry tego typu wkrętarek.

Prędkość obrotowa to własność informująca, ile obrotów na minutę może wykonać wkrętarka. Zazwyczaj jest to około tysiąca obrotów na minutę, jednak do bardziej zaawansowanych i wymagających prac warto kupić szybszy sprzęt.

Inne ważne parametry to moment obrotowy, który powinien wynosić od czterech do piętnastu nanometrów, a także ciśnienie sprężonego powietrza, które ma wpływ na siłę docisku wkrętów – wynosi ono przeważnie od sześciu do ośmiu barów.

Warto zwrócić także uwagę na takie cechy jak: średnie zużycie powietrza, mechanizm załączający, regulację momentu obrotowego, poziom hałasu oraz rodzaj wkrętów, z którymi współpracuje urządzenie.

Wkrętarki pneumatyczne są bardzo solidnym sprzętem, który warto zakupić do warsztatu – profesjonalnego lub przydomowego. Wydajność, lekkość i wygoda w użytkowaniu tego sprzętu sprawiają, że może on z powodzeniem zastąpić typowe wkrętarki sieciowe. Praca na twardych materiałach może być znacznie prostsza i szybsza dzięki tego rodzaju narzędziom warsztatowym.

Share