Główna » Sposób na związek » Jakie kobiety lubią mężczyźni?

Jakie kobiety lubią mężczyźni?

Zarówno kobiety jak i mężczyźni często zastanawiają się, jakie cechy decydują o tym, że ktoś jest atrakcyjny dla płci przeciwnej. Wielu fałszywych ekspertów każe nam wierzyć, że przyciągnięcie mężczyzny zależy od tego jak skąpe ubrania nosi kobieta bądź też jak pachnie. Ostatnie badania pokazują jednak, że to, jakie kobiety lubią mężczyźni, zależy od wielu czynników i jest bardziej złożonym problemem, niż wybór sukienki mini lub odpowiednich perfum. Oto co ustalili naukowcy:

Jakie kobiety lubią mężczyźni

 

Kobiety, które malują się w pewien konkretny sposób

Pomimo faktu, iż mężczyźni na ogół lepiej dostrzegają kobiety, które noszą makijaż, okazuje się, że bardziej ma dla nich znaczenie jaki to rodzaj makeupu oraz gdzie jest umiejscowiony. W eksperymencie przeprowadzonym w ramach jednego z portali randkowych okazało się, że faceci preferują, kiedy kobieta używa cienia do powiek i szminki, jednak ciemniejszy lub kolorowy makijaż wydaje się im nienaturalny i dużo rzadziej wybierają kobiety malujące się w ten sposób.

Kobiety z odpowiednią proporcją talii do bioder

Ciało kobiety odgrywa kluczową rolę w jej staraniach o zdobycie faceta. To, jakie kobiety lubią mężczyźni w dużej mierze zależy od proporcji talii do bioder. Okazuje się bowiem, że mężczyźni nie tylko ustalają na tej podstawie czy kobieta jest zdrowa, ale także łączą odpowiednie proporcje z płodnością. Nauka dowodzi, że proporcja talii do bioder jest mocnym wskaźnikiem wielu rzeczy. Można z niej wnioskować nie tylko o poziomie estrogenu, ale także o ryzyku otyłości, skłonności do zapadania na ważniejsze choroby, takie jak cukrzyca, rak jajników i choroby serca. Optymalny stosunek talii do bioder, obliczany przez porównanie obwodów obu tych części ciała, wynosi 0,7 u kobiet i 0,9 u mężczyzn.

Kobiety noszące czerwone ubrania

Kolor na kobiecych oczach i ustach jest o dziwo mało przyciągający, w porównaniu z tym, co lubią faceci. Barwna sukienka, szczególnie czerwona okazuje się być dla samców bardzo pociągająca. Psycholodzy z Uniwersytetu Rochester pokazywali badanym mężczyznom serię zdjęć z kolorowymi ramkami wokół fotografii i kobietami ubranymi w różnokolorowe kreacje. Przy każdym ze zdjęć mężczyzna miał za zadanie odpowiedzieć na pytanie, „jak ładna jest ta osoba?”. W rezultacie naukowcy ustalili, że tym, co lubią mężczyźni w kobietach, może być fakt, że ubierają się one w atrakcyjne dla samców odcienie czerwieni.

Miłe kobiety

Nie jest żadną tajemnicą, że kobiety pożądają tak zwanego „bad-boya”, niegrzecznego chłopca, który nie do końca podporządkowuje się zasadom i wymogom społeczeństwa. Jednak co lubią faceci w niegrzecznych dziewczynkach? W świetle odkryć nauki: niewiele. Badania wykazują, że choć wsparcie potrzeb i fantazji kobiecych przez mężczyznę nie znaczy dla kobiet wiele, w przypadku odwrotnym sprawa ma się zupełnie inaczej. Wsparcie potrzeb i fantazji, a do tego opiekuńczość i zwyczajne bycie miłą zdecydowanie staje się tym, co lubią mężczyźni w kobietach. Bo jakie kobiety lubią mężczyźni, jak nie właśnie te, które są dla nich dobre i cierpliwe?

Kobiety o wysokim głosie

Wokalna strona zauroczenia jest bardzo istotna po obu stronach. Research wykazuje, że podczas gdy kobiety pożądają partnerów o niskim głosie, wysokie tony w mowie kobiet są tym, co lubią faceci. To sytuacja podobna do zwierzęcych nawoływań, w których samica utożsamia dobrą posturę samca z tembrem jego głosu, samiec natomiast kojarzy wysokie dźwięki samicy z drobną budową jej ciała. A drobna budowa ciała także stanowi to, co lubią mężczyźni w kobietach.

Artur Arbuz

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share