Główna » Sposób na ślub i wesele » Jaki pierścionek zaręczynowy?

Jaki pierścionek zaręczynowy?

Chcesz uszczęśliwić ukochaną? Kup jej pierścionek! Nie da się zaprzeczyć, że to najważniejszy prezent w życiu i większość kobiet przywiązuje do niego ogromną wagę. Oferta jest jednak tak szeroka, że trudno wybrać – są złote pierścionki zaręczynowe, platynowe, a można też stworzyć je własnoręcznie. Sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem.

 

W trakcie wybierania pierścionka możemy mieć sto pytań i wątpliwości. Część z nich może rozwiać jubiler, który opowie, czym się charakteryzują poszczególne złote pierścionki zaręczynowe, kamienie szlachetne czy rodzaje szlifów. Trzeba jednak wiedzieć, o co warto go zapytać. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę.

Ceny pierścionków zaręczynowych

Niby oczywiste, a jednak bardzo ważne – najpierw trzeba określić swój budżet, a także ewentualną rezerwę. Musisz wiedzieć, ile planujesz przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego. Każda rozmowa u jubilera zaczyna się właśnie od tego pytania. W ofercie są pierścionki z różnego zakresu cenowego, więc nie będzie problemu, aby coś wybrać. Sprzedawca od razu podpowie, na które produkty warto zwrócić uwagę.

Szlif

Szlif, czyli cięcie, odnosi się do  kształtu kamienia. Określa się go najtrudniejszym elementem do oceny brylantów spośród ich właściwości, tj. szlifu, czystości, masy oraz barwy. Wyróżnia się wiele rodzajów szlifów – znawcy oceniają je w skali od doskonałych do słabych. Im lepszy szlif, tym kamień daje więcej blasku, ale też więcej kosztuje. Dobrze wykonany szlif wydobywa z kamienia jego walory estetyczne. Zdarza się też, że brylant charakteryzuje się wyjątkową barwą oraz klarownością, ale słaby szlif zepsuje cały efekt.

Pierścionek z kamieniem

Pierścionki zaręczynowe mogą mieć różne kamienie, nie tylko diamenty. Można wybierać spośród szafirów, topazów, ametystów, rubinów i innych. Dla wielu kobiet znaczenie ma przede wszystkim kolor, inne kierują się także symboliką kamieni szlachetnych.

Warto dopasować pierścionek do stylu wybranki – klasycznego, minimalistycznego, eleganckiego, vintage lub nowoczesnego. Kolejną kwestią jest także wybór liczby kamieni w pierścionku – może to być np. jeden kamień główny albo trzy kamienie, z których środkowy będzie największy.

Rozmiar pierścionka zaręczynowego

Zanim dokonamy zakupu pierścionka, musimy wiedzieć jaki rozmiar będzie potrzebny. Jest to problem, który często spędza sen z powiek! Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zmierzenie innego pierścionka wybranki lub poradzenie się przyszłej teściowej lub najlepszej przyjaciółki. Trzeba jednak pamiętać, że musi to być pierścionek noszony na serdecznym palcu prawej ręki!

Zwykle salony oferują zmianę rozmiaru w razie konieczności, jednak zawsze warto o to dopytać przed zakupem.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share