Główna » Sposób na motywację » Jak zostać psychologiem?

Jak zostać psychologiem?

Psychologia to od kilku lat bardzo modny kierunek. Żeby zostać psychologiem, musisz posiadać ku temu predyspozycje. Niektóre z nich możesz w sobie wykształcić, jednak prawdziwi zawodowcy powinni na samym początku swojej drogi znaleźć powołanie. Specjalista pracuje przede wszystkim z drugim człowiekiem lub zajmuje się zjawiskami, które go dotyczą. Jeżeli interesujesz się psychologią i wiążesz z nią swoją przyszłość artykuł ten odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące tematu: jak zostać psychologiem.

 

Jak zostać psychologiem

 • Należy pamiętać, że priorytetem w tym zawodzie jest pomoc drugiemu człowiekowi, a nie rozwiązanie swoich problemów.
 • Bardzo ważna w Twojej drodze będzie motywacja. Zadaj sobie pytanie, dlaczego tak naprawdę chcesz zostać psychologiem oraz czy ten zawód spełni Twoje oczekiwania.
 • Musisz pokochać pracę z ludźmi, zainteresować się ich psychikom, wejść głębiej w problematykę, jaka dotyczy współczesnych ludzi.
 • Potrenuj nad otwartością. Właściwa osoba, na właściwym miejscu to taka, której pacjent jest w stanie zaufać.
 • Porozmawiaj z kimś doświadczonym i zapytaj o wszystko, co jest dla Ciebie tajemnicą- poznaj ten zawód od kuchni.
 • Bądź gotowy na ciężką pracę pełną wyrzeczeń, łez, jednak dzięki Twojemu wysiłkowi uda się zniwelować czyjeś problemy, a na jego twarzy pojawi się uśmiech.

Gdzie studiować psychologię

Na samym początku, musisz zdać na maturze biologię i język polski na poziomie rozszerzonym, następnie złożyć podanie na uczelnie, skończyć jednolite 5letnie studia magisterskie na kierunku „Psychologia”. Studiować swój ukochany kierunek możesz min.: w Warszawie, Poznaniu, Kielcach, Gdańsku. Twoja nauka nigdy nie powinna się skończyć. Dobry specjalista to taki, który ciągle nowe kwalifikację.

Praca dla psychologa.

Istnieje wiele miejsc, gdzie zatrudniani są psycholodzy, jednak zależy to od ukończeniu przez pracowników różnych specjalizacji. Poniżej przedstawiamy zestawienie specjalizacji wraz z sugerowanymi miejscami pracy.

 • psychologia wychowawcza- dotycząca dzieci i młodzieży, osoby z tą kwalifikacją mogą znaleźć pracę w domach dziecka, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, szkołach.
 • psychologia terapii uzależnień- ośrodki i poradnie leczenia uzależnienie.
 • psychologia transportu- ośrodki badania kierowców.
 • psychologia kliniczna- poradnie zdrowia psychicznego, ośrodki terapeutyczne.
 • psychologia reklamy- agencje reklamowe, zlecenia od firm.
 • psychologia penitencjarna- więzienia.

Zarobki psychologa

Miesięczne wynagrodzenie wynosi około 2500-4000 tysięcy. Jednak praca dla psychologa czeka w niemal wszystkich sektorach gospodarki związanymi w usługami.

Dobry specjalista nie powinien mieć problemu ze znalezieniem dobrej posady, jednak potrzebuje czasu zdobyć odpowiednie doświadczenie i renomę.

Tekst autorstwa Natalii Galus

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Podobne Sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share