Główna » Sprytny sposób » Jak założyć akwarium?

Jak założyć akwarium?

Każde dziecko marzy o tym, żeby mieć własne zwierzątko. Początkowo, żeby wyrobić w dziecku odpowiedzialność rodzice decydują się na rybki. Pojawia się zatem podstawowy problem, jak założyć akwarium? Poniżej przedstawimy Ci absolutne podstawy, o których powinieneś pamiętać.

Zakładanie akwarium

Jeśli już podjąłeś decyzję, pierwszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać to wybór odpowiedniego akwarium. Musisz zastanowić się jak dużo rybek będziesz chciał w nim umieścić, żeby wiedzieć jaką wielkość wybrać. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście zestawy akwariowe. Mają one od razu wmontowane w pokrywę światło ledowe, które jest koniecznością dla ryb. Znajduje się w nim także duża klapka, umożliwiająca karmienie, wszystko dostosowane do tego, abyś mógł  bez większego wysiłku pielęgnować swoje zwierzątka. Możesz kupić taki gotowy zestaw tutaj. Z nim zakładanie akwarium to nic trudnego!

Rybki do akwarium

Jeśli zastanawiasz się jak założyć akwarium, musisz wiedzieć jakie rybki możesz w nim hodować. Przede wszystkim pamiętaj, że nie wszystkie rybki można trzymać razem w akwarium. Każde z nich mają także inne wymagania co do temperatury, pokarmu i oświetlenia. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z akwarium powinieneś wybrać okazy, które nie są zbyt wymagające, jeśli chodzi o warunki życia. Najpopularniejsze rybki do akwarium to mieczyki. Mają one usposobienie towarzyskie, można je karmić pokarmem zarówno suchym jak i żywym. Najczęściej spotykany jest mieczyk Hellera (czerwony). Spokojnymi rybkami, które także wizualnie są bardzo ładne, to molinezje. Szczególnie molinezja żółta może pięknie wyglądać w Twoim nowym akwarium. Ważne jest, żebyś wybierając rybki pamiętał o wcześniejszym sprawdzeniu, czy dane gatunki mogą żyć ze sobą w jednym akwarium. Warto o to zapytać sprzedawcę lub przeczytać na stronach internetowych.

Rośliny akwariowe

Rybki akwariowe to nie wszystko. Do życia potrzebują one także roślinności, która będzie im imitować prawdziwe życie w zbiorniku wodnym. Rośliny akwariowe mogą być zarówno żywe, jak i sztuczne. Jeśli chodzi o sztuczne, powinieneś kierować się przede wszystkim swoim gustem. Zakładanie akwarium wiąże się także z koniecznością zaopatrzenie się w pokarm dla rybek, a także środki czystości odpowiednie do pielęgnacji tego typu miejsc.

Jeśli szukasz inspiracji jak założyć akwarium, mamy nadzieję, że byliśmy dla Ciebie pomocni. Pamiętaj, że rybki to nie tylko piękna ozdoba do Twojego pokoju. To także obowiązki i nauka systematyczności. Na pewno dasz radę!

 

Joanna Bugajewska 

 

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Podobne Sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share