Główna » Sposób na rodzinę » Jak zajść w ciążę?

Jak zajść w ciążę?

Wiele z nas marzy o tym by mieć już dziecko. Jednak z obserwacji możemy wnioskować, że kobiety coraz częściej mają problem z tym, jak skutecznie zajść w ciążę. U jednych jest to problem natury genetycznej, u innych wynik nieprawidłowego trybu życia czy złych nawyków. Mamy więc dla Was kilka porad na temat tego jak zajść w ciążę.

  1. Odpowiedni czas

Po pierwsze musisz dobrze znać swój organizm. Prowadzenie kalendarzyka miesiączkowego to nie tylko średniowieczna metoda antykoncepcji, ale przede wszystkim sposób na dokładne ustalenie swoich dni płodnych. Jeśli zastanawiasz się jak skutecznie zajść w ciążę, musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Powinnaś obserwować swój cykl menstruacyjny. Długość cyklu cechuje przede wszystkim indywidualizm, dlatego żaden poradnik czy lekarz na pierwszym spotkaniu nie będzie w stanie powiedzieć Ci, kiedy masz dni płodne. Jeśli Twoje miesiączki są dość regularne, to około 14 dni przed nowym krwawieniem jest najlepszy czas na zajście w ciążę. Wówczas powinno dość do zapłodnienia. Pamiętaj, że plemniki żyją około 4 dni w organizmie kobiety, więc nawet jeśli dojdzie do stosunku kilka dni przez pęknięciem pęcherzyków, w których są komórki jajowe, może dojść do zapłodnienia. Jeśli Twoje miesiączki są nieregularne, nie przejmuj się, są także inne sposoby na sprawdzenie, kiedy jest czas jajeczkowania. Wówczas najczęściej następuje wzrost temperatury ciała, zmienia się wygląd śluzu, a także mogą pojawić się lekkie bóle w dole brzucha. Obecnie możesz także zakupić w aptece testy owulacyjne i wtedy będziesz miała stuprocentową pewność, kiedy starać się o dziecko.

  1. Przygotowanie fizyczne i psychiczne

Jeśli zastanawiasz się jak skutecznie zajść w ciążę, musisz pamiętać, że zarówno Ty, jak i Twój partner powinniście być do tego dobrze przygotowani – przede wszystkim relaks! Nie bez przyczyny mówi się, że najlepszy czas na zajście w ciążę to urlop. Wówczas jesteśmy wypoczęci, odprężeni. Jeśli cały czas skupiasz się na tym, żeby zostać matką, możesz mieć z tym problem. Jednym słowem, im bardziej chcesz, tym trudniej to osiągnąć. Warto dać sobie chwilę relaksu i zdać się na działanie przypadku, wtedy nie będą potrzebne Ci żadne poradniki jak zajść w ciążę. Ważne jest także, żebyś fizycznie była w dobrej formie. Wszelkie infekcje, choroby, mogą powodować zakłócenie procesu zapłodnienia. Podobnie jest w przypadku Twojego partnera. Pamiętajcie, że nadmierne spożywanie alkoholu czy nałogowe palenie papierosów może wpłynąć u mężczyzn na problemy z potencją.

  1. Zajście w ciążę a częstotliwość współżycia

Częstotliwość współżycia oczywiście ma wpływ na prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, ale wbrew pozorom nie jest to czynnik kluczowy. Jeśli będziecie robić to zbyt często, Twój partner będzie produkował mniejszą liczbę plemników, które będą słabsze i utrudni to Wasze starania o dziecko. Jeśli nadal masz problem jak zajść w ciążę, pamiętaj, że negatywne emocje i stres w związku, także wpłyną niekorzystnie. Nie wyczekujcie więc z kalendarzykiem odpowiedniego mementu na współżycie, ale też róbcie to dla przyjemności, a nie tylko ze względu na starania o dziecko.

Zapracowani, zmęczeni, niedożywieni, żyjąc w stresie mamy coraz większe problemy z tym jak skutecznie zajść w ciążę. Pamiętajcie, że ta wyczekiwana przez Was chwila przyjdzie w najbardziej niespodziewanym momencie, a Wy powinniście się skupić głównie na pielęgnacji swojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Nieustanne myślenie o tym jak zajść w ciążę może wywołać zupełnie odwrotny efekt.

 

Joanna Bugajewska

 

 

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Komentarze (1)

  1. Ania napisał(a):

    W moim przypadki wystarczyło ze brałam kwas foliowy i wyznaczałam sobie dni płodne afrodytą na ślinę. To specjalny tester. Zaszłam w 3 cyklu, więc moim zdaniem szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share