Jak używać męskich perfum?

Perfumy powinny być eleganckim dodatkiem do stylizacji. Aby tak było, nie wystarczy zakupić drogiego zapachu. Konieczne jest poznanie perfumowanego savoir -vivre. Mowi on jak, należy używać zapachów. Warto pamiętać, że perfumowy savoir – vivre różni się od zależności płci. Do innych zasad powinni stosować się panowie, do innych panie. Sprawdź, o jakich regułach aplikowania perfum nie może zapominać żaden dżentelmen.

Jak dobrać perfumy męskie?

Męskie perfumy wstępują w każdej rodzinie zapachów. Dostępne są zarówno mocne aromaty od wieków kojarzone z męstwem, jak i delikatne i subtelne wonie kwiatowe. Podstawą doboru perfum jest indywidualny gust, dopasowanie zapachu do stylu życia i osobowości oraz okazji. Perfumy męskie można wybrać na https://www.perfumeria.pl/collections/perfumy-meskie. Bogactwo zapachów sprawi, że każdy dżentelmen dopasuje woń, która będzie jego drugą skórą.

perfumy la coste

Jak powinien się perfumować mężczyzna?

Podstawową zasadą perfumowego savoir -vivre dla mężczyzny jest to, aby z zapachem nie przesadzić. Nie należy wylewać na siebie buteleczki perfum czy wody kolońskiej. W zamian za to zapachem trzeba skropić miejsca, z których będzie się on długo uwalniał. Do takich należą najwrażliwsze na skórze miejsca, czyli tzw. strefy erogenne. W przypadku mężczyzn występują one na:

  • Karku/Szyi- najdłużej perfumy będą się utrzymywać, jeśli spryskiwać będzie się nimi za uszami; jest to miejsce ukrwione i skryte, przez co zapach uwalnia się wolniej niż z bardziej osłoniętych miejsc;
  • Nadgarstkach – zapach najlepiej rozprowadzić na obu nadgarstkach; ręce jako ruchomy element ciała pozwala roztaczać wokół aurę zapachu; aromat będzie się uwalniał w czasie gestykulacji;
  • Klatce piersiowej – wystarczy spryskać się po niej jednokrotnie.

Perfumy męskie: ile utrzymują się na ciele?

To, ile zapach utrzymuje się na ciele, zależy od trwałości zapachu, a także jego rodzaju. Przyjmuje się założenie, że im droższe perfumy, tym są trwalsze. Oznacza to, że najtrwalsze są perfumy. Ich zapach utrzymuje się do 12 godzin od spryskania. Na następnych miejscach klasyfikują się: woda perfumowana (8 godzin), woda toaletowa (4 godziny), woda kolońska (3 godziny), woda po goleniu (2 godziny).

perfumy

 

Zaleca się, aby zapachy aplikować na ciało na 30 minut przed wyjściem z domu. Świeżo nałożone perfumy są dość mocne i może to narazić osoby w bliskim otoczeniu na drażniące doznania. Perfumowy savoir vivre dla mężczyzn mówi również, że zapach powinien być wyczuwalny jedynie dla osób stojących nie dalej niż jeden krok. Jeśli aromat wędruje za właścicielem lub jest wyczuwalny, zanim wejdzie on do pomieszczenia, to znak zbyt obfitego skropienia się nim.

Share