Główna » Sposób na związek » Jak rozmawiać z chłopakiem?

Jak rozmawiać z chłopakiem?

Dla dziewczyn a nawet kobiet rozmowa z mężczyznami staje się niejednokrotnie trudniejsza od najtrudniejszych egzaminów. Boją się, że poruszony przez nie temat nie zainteresuje ich rozmówcy, wpadną w tzw. słowotok i nie pozwolą mu dojść do słowa, lub rozmowa nie będzie się kleić. Jednak dialog z chłopakiem nie musi wywoływać u nas stresu, jest czymś naturalnym i powinienn sprawiać nam przyjemność. Więc jak rozmawiać z chłopakiem? Jakie są najbardziej praktyczne tematy do rozmowy? O czym można pisać z chłopakiem?

Jak rozmawiać z chłopakiem ?

Przede wszystkim od samego początku być sobą, nikogo nie udawać i dać się poznać prawdziwą. Sztuczność jest widoczna na kilometr. Jeżeli to wasze pierwsze spotkanie nie staraj się nawet być najlepszą wersją siebie, przedstaw się i z uśmiechem wypytaj go o podstawowe informacje o nim 🙂 Spokojnie, zapewniam Cię, że jeżeli coś między wami iskrzy jest tak samo zestresowany jak Ty. Przejdź na tematy, które nie są za bardzo zobowiązujące, porozmawiajcie o szkole, studiach, czy pracy. Pod żadnym pozorem nie poruszaj tematu pogody, no chyba, że rzeczywiście znajdujecie się nad pięknym strumykiem, jesteście na zielonej łące i możecie zobaczyć niesamowitą tęczę. W tym wypadku będzie Ci to wybaczone 🙂 Nie bój się powiedzieć, że coś Ci nie odpowiada, czegoś nie lubisz, lub jesteś na coś uczulona. Ważne, by wasze spotkanie i rozmowa była przyjemna dla dwóch stron. Nie śmiej się na siłę, ani dla zasady, sztuczny śmiech bardzo szybko można rozpoznać, dodatkowo jego nadmiar negatywnie wpływa na atmosferę.

 Tematy do rozmowy

 1. Pierwsze spotkanie nie jest odpowiednim momentem na zwierzanie się ze wszystkiego co Ci się ostatnio przydarzyło. Zapewniam, że przyjdzie jeszcze na to, jak i na wszystko inne czas;) Nie poruszaj równieź tematów o Twoich problemach zdrowotnych. Musisz zainteresować go na tyle, by chciał Cię poznać głębiej, a co za tym idzie Twoje małe i duże zwycięstwa, porażki, problemy.
 2. Mężczyźni cenią sobie kobiety z poczuciem humoru. Nie oznacza to jednak, żebyś przygotowała na kartce listę żartów i wyrecytowała je między kolacją, a deserem. Wpleć swój żart w waszą rozmowę (oczywiście, jeżeli obecny temat na to pozwala) tak, by był przekonany, że nie będzie się z Tobą nudził.
 3. Wasze hobby są doskonałym punktem zaczepienia, a na rozmowy o nich możecie poświęcić naprawdę dużo czasu. Szczerze zainteresuj się tym, czym się fascynuje, wypytaj o każdy szczegół danej dyscypliny. Dzięki temu wyślesz mu znak, że ciekawi Cię to, czym się zajmuje.
 4. Bądź otwarta na spontaniczny temat. Nie musisz trzymać się tylko tych stałych i bezpiecznych . Jeżeli wcześniejsza rozmowa wykazała jakieś podobieństwa, lub coś naprawdę was w sobie zainteresowało poruszcie wątek, który oboje was zainteresował.
 5. Wybierz dokładnie ten, w którym czujesz się najlepiej. Nie staraj się udawać, że znasz się na astronomii jeżeli nie masz o niej pojęcia. Inteligentna kobieta wie na jakich płaszczyznach może pływać spokojnie i wykorzystuje to.

O czym można pisać z chłopakiem?

Dosłownie o wszystkim. Należy tylko pamiętać o odpowiednich proporcjach – również w temacyce rozmów. Pisanie wydaje się być łatwiejsze od rozmowy jednak można wówczas popełnić parę błędów, które zniechęcą rozmówcę do dalszej konwersacji.

 • Nie zasypuj go wiadomościami jeśli nie odpisał za pierwszym razem.
 • Pamiętaj, że oprócz pisania z Tobą ma jeszcze szereg obowiązków, planów, znajomych i pasje.
 • Nie nadużywaj emotikonów, znaków interpunkcyjnych, lecz stosuj je.
 • Nie udawaj złej, obrażonej. Po dłuższym czasie nawet najbardziej wyrozumiały chłopak po prostu sobie odpuści.
 • Bądź miła i życzliwa.
 • Pisz to, o czym naprawdę chcesz napisać.
 1. Możesz wymienić się z nim tytułami piosenek ulubionych artystów, czy filmów.
 2. Pisać na codzienne, przyziemne tematy. Zapytać jak minął dzień, jakie ma plany, co u niego słychać, a rozmowa na pewno rozwinie się sama.
 3. Internet to wspaniałe miejsce aby bliżej się poznać i rowinąć znajomość, dlatego po prostu to wykorzystaj.

 Odwagi! Bądź naturalna, a przy tym zabawna. Poruszaj tematy, w których czujesz się najlepiej i nie zapomnij o dobrej zabawie. Rozmowa z chłopakiem to przyjemność i nie jest tak trudna za jaką uchodzi. Powodzenia! 🙂

O tym jak rozmawiać z chłopakiem opowiedziała NATALIA GALUS

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share