Główna » Sposób na motywację » Jak radzić sobie ze złością?

Jak radzić sobie ze złością?

Każdy człowiek doświadcza takich emocji, jak gniew, złość, furia, czy irytacja, jednak nie każdy potrafi z nimi walczyć. Ludzie nie potrafiący poradzić sobie ze swoimi negatywnymi emocjami są postrzegani jako cholerycy i furiaci. Jak radzić sobie ze złością? Jak panować nad złością? Jak radzić sobie z emocjami i uniknąć nieprzyjemnych skutków? Podpowiadamy!

Warto zastanowić się, w jaki sposób możemy sprawić, by nasze życie stało się lepsze i prostsze. Jeżeli dowiemy się, jak radzić sobie ze złością relacje z innymi ludźmi staną się przyjemniejsze dwa obydwóch stron.

Jak radzić sobie z emocjami

 

  1. Mów o swoich potrzebach i emocjach nie obrażając innych.
  1. Rozmawiaj w kulturalny sposób, w szczególności wtedy, gdy emocje mogą wziąć górę nad Twoim rozsądkiem. Używaj zwrotów grzecznościowych i „magicznych słów”.
  1. Pomoc specjalisty – jeżeli sam nie jesteś w stanie poradzić sobie ze swoją złością w napiętych sytuacjach sięgnij po porady psychologa, który odpowie Ci na pytanie, jak panować nad złością.
  1. Pozbądź się negatywnych emocji dzięki wysiłkowi fizycznemu, pracy, sporcie. Czynności te, pozwolą Ci nabrać dystansu do stresującej sytuacji.
  1. Słuchaj relaksującej muzyki, spędź czas na medytacji, zrelaksuj się. Chwila oddechu pozwoli Ci podejść do sytuacji obiektywnie i znaleźć sposób na rozwiązanie jej.
  1. Analizuj powód złości. Często odpowiedź na pytanie, jak radzić sobie ze złością tkwi w szczegółach, które możesz odkrywać wyłącznie dzięki głębokiej analizie całej sytuacji. Nie trać czasu!
  1. Podejdź do każdego wydarzenia z odrobiną dystansu. Parę centymetrów odległości jeszcze nikomu nie zaszkodziły.
  1. Nie obwiniaj nikogo swoją porażką. Musimy nauczyć się, jak radzić sobie z emocjami, ponieważ mogą doszczętnie zniszczyć nasze relacje z innymi.
  1. Oddychaj głęboko. Świeże powietrze „odświeża” nasz światopogląd, pomaga w rozwiązywaniu problemów.

Gniew jest wszechobecnym uczuciem, jednak nie możemy dopuścić do sytuacji, kiedy zakłóci on nasze racjonalne myślenie, czy zniszczy długoletnie relacje przez jednorazowe napady gniewu. Warto pamiętać, że nie tylko my się złościmy i być wyrozumiałym, kiedy to znajdziemy się po tej drugiej stronie.

 

Natalia Galus

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Podobne Sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share