Główna » Sposób na motywację » Jak radzić sobie ze strachem?

Jak radzić sobie ze strachem?

Strach jest skrajnym uczuciem, które pojawia się w najmniej odpowiednim momencie. Szczególnie niebezpieczny może okazać się, gdy zostaje poparty przez złość, agresję, ból czy niepewność. Jak poradzić sobie ze stresem oraz jak pokonać lęk? Poniżej przedstawiamy wskazówki jak radzić sobie ze strachem.

Jak radzić sobie z lękiem

 

Uwierz w siebie. Tak, dokładnie w tą osobę, którą widzisz spoglądając w lustro. To właśnie ta osoba jest stworzona do wielkich rzeczy. Nie pozwól, by by strach paraliżował Cię, czy utrudniał spełnienie marzeń. Niech lęk stanie się dobrą motywacją do mierzenia wyżej.

Jak radzić sobie ze strachem? Zastanów się, co tak naprawdę Cie trapi i czego się boisz. Czasem boimy się spraw, które przyjmują tak straszna formę wyłącznie w naszych wyobrażeniach. Niejednokrotnie okazuje się, że strach „ma wielkie oczy”, a sytuacja, która wywołuje u nas lęk nie jest poważnym zagrożeniem. Tutaj znajdziesz fajną książkę na ten temat: TUTAJ –> KLIK.

Poszerzaj swoją wiedzę. Jeżeli chodzi o stres związany z nauką jest on naturalny. Jednak, jak radzić sobie ze stresem spowodowanym wynikami, jak pokonać lęk związany z sprawdzeniem naszej wiedzy? Doskonal się w potrzebnych Ci dziedzinach, im więcej przyswoisz materiału, tym pewniej poczujesz się podczas zaliczenia, a nadmuchiwany balon stresu nie pomaga nawet w trakcie najprostszych kartkówek.

Nie myśl o nim. Jedną z opcji na to, jak radzić sobie ze stresem jest skoncentrowanie swojej uwagi na czymś innym. Rozmyślanie o strachu powoduje że przyciągamy na siebie jeszcze więcej burzowych chmur. Najlepiej wróć do prac, które robiłaś przed pojawianiem się strachu. Oto kolejny sposób, na to jak można radzić sobie z lękiem- jeżeli coś Cię trapi zajmij się ciężką praca, oderwiesz się dzięki temu od negatywnych myśli i emocji.

Sen. Jeżeli odczuwasz strach zbawienny może okazać się sen. To podczas niego wszystko się normalizuje i staje się błahe. Dodatkowo szybciej upływa czas, którego wolne upływanie i oczekiwanie danej chwili stresuje jeszcze mocniej.

Jak poradzić sobie ze stresem? Podejdź do sprawy i rozłóż ją na czynniki pierwsze. Jeżeli uważasz, że problem jest za duży i nie wiesz, jak pokonać lęk podziel problem na małe odcinki, a łatwiej będzie Ci uwierzyć, że nie jest on na tyle poważny, by nie można było go przezwyciężyć.

Strach jest często spotykanym zjawiskiem. Nie istnieje jedna odpowiedź, na to jak radzić sobie z lękiem. Tak naprawdę każda metoda, która udziela nam odpowiedzi, jak radzić sobie ze strachem jest trafna, jednak każdy powinien odkryć swoje osobiste predyspozycje i znaleźć odpowiedź, na to, jak pokonać lęk w głębi siebie.

Natalia Galus

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Podobne Sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share