Główna » Domowe sposoby » Jak prać bieliznę?

Jak prać bieliznę?

Piękna bielizna nocna jest dumą każdą kobiety. Aby mogła ona bardzo dobrze się prezentować przez długi czas, trzeba naprawdę dobrze o nią dbać. W tym artykule znajduje się szereg wskazówek, które pozwolą na skuteczne dbanie o piękną bieliznę. Pamiętajmy, że piękna i ekskluzywna bielizna damska wykonana jest z bardzo delikatnych materiałów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, a do tego nierzadko posiada kunsztowne zdobienia. Kiedy więc bierzemy się do prania, najlepiej jest uważnie zapoznać się z zaleceniami na metce, które zdecydowanie nie pojawiły się tam przez przypadek! Najlepsza bielizna wymaga bardzo dobrego traktowania. Szczególnie trzeba zwrócić na to uwagę w przypadku delikatnych tkanin, jakimi są satyna, jedwab i koronka.

Ręczne pranie bielizny

Pamiętajmy, że piękna i ekskluzywna bielizna damska wykonana jest z bardzo delikatnych materiałów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, a do tego nierzadko posiada kunsztowne zdobienia. Kiedy więc bierzemy się do prania, najlepiej jest uważnie zapoznać się z zaleceniami na metce, które zdecydowanie nie pojawiły się tam przez przypadek! Najlepsza bielizna wymaga bardzo dobrego traktowania. Szczególnie trzeba zwrócić na to uwagę w przypadku delikatnych tkanin, jakimi są satyna, jedwab i koronka.

Istnieje jedna uniwersalna zasada i mówi ona, że bielizna zdecydowanie nie lubi pralek. Najlepiej jest więc prać ją ręcznie z zachowaniem największej możliwej delikatności. Chodzi tutaj nie tyle o delikatne szorowanie, co stosowanie środków chemicznych, które nie spowodują naruszenia materiału. W tym celu stosuje się:

  • środki do czyszczenia dziecięcej odzieży
  • szare mydło
  • płyn do prania bielizny

W trakcie ręcznego mycia bielizny należy najpierw zamoczyć ją w wodzie o temperaturze około 30 stopni Celsjusza, a potem wypłukać ją na przemian w ciepłej i zimnej wodzie, co pozwala na uniknięcie rozciągnięcia się materiału. Należy przy tym pamiętać o uniknięciu kilku błędów, których popełnienie może sprawić, że doprowadzimy bieliznę do złego stanu. I tak na przykład w przypadku białej bielizny należy unikać detergentów z chlorem, które doprowadzają do odbarwienia materiału. Bądźmy też na tyle delikatni, by w trakcie ręcznego prania bielizna nie uległa tarciu.

Jeśli prać w pralce, to jak?

Jeżeli zaś materiał, z którego wykonana jest bielizna pozwala na pranie w pralce (do takich materiałów należą len, poliester, sztuczny jedwab i bawełna), w dalszym ciągu trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej ostrożności. Należy wówczas wybrać temperaturę poniżej 30 stopni Celsjusza i delikatny tryb prania, absolutnie unikając wirowania. Pamiętajmy również o posegregowaniu bielizny kolorami (jest to szczególnie ważne w przypadku bielizny białej, która łatwo może ulec odbarwieniu) oraz włożeniu jej do woreczków do prania, które ochronią zarówno biustonosze, jak i inne prane elementy.

Suszenie bielizny

Oddzielną sprawą jest suszenie. Nie należy stosować w tym celu typowej suszarki, ponieważ grozi to zniszczeniem tkaniny. Najlepiej jest więc suszyć bieliznę na ręczniku albo specjalnej suszarce do bielizny ,które dzielą się na suszarki ewakuacyjne oraz kondensacyjne. Ten pierwszy typ cechuje się dosyć skomplikowanym działaniem i można go używać jedynie we własnym domu, natomiast ten drugi jest bardziej praktyczny i można go używać również w podróży, jednak jest również sporo droższy.

Traktuj bieliznę z delikatnością

Pielęgnacja bielizny wymaga ogromnej ilości uwagi i delikatności. Uważamy jednak, że naprawdę warto traktować ją w „taktowny sposób”, ponieważ w innym przypadku nasz ulubiony komplet bielizny, dzięki któremu czujemy się elegancko i atrakcyjnie szybko utraci swój blask. Podobnie jeżeli mamy zamiar założyć suknię bez ramiączek, powinniśmy założyć pod nią nieposiadający ramiączek biustonosz.

Sklep internetowy coemi.pl/pl posłużył wysokiej jakości pomocą merytoryczną.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share