Główna » Sposób na związek » Jak poradzić sobie z problemami w związku?  

Jak poradzić sobie z problemami w związku?  

Problemy mogą pojawić się nawet w najlepszym związku. Kluczem jest wtedy odpowiednia praca dwóch osób, ponieważ tylko wtedy istnieje szansa na pokonanie kryzysu.

Zbyt mało czułości, zbyt częste zdenerwowanie na drugą osobę, unikanie siebie, kłótnie i nadmierna drażliwość, przykre słowa – to objawy, które mówią, że w związku dzieje się coś niedobrego. To, co zrobicie jako para w obliczu takich problemów, będzie wpływało na waszą przyszłość. Jak wobec tego można poradzić sobie z problemami w związku?

Skąd wynikają problemy w związku?

Problemy w związku najczęściej pojawiają się po kilku latach bycia razem. To właśnie wtedy z nosa spadają nam symboliczne różowe okulary i zaczynamy coraz mocniej dostrzegać wady partnera i partnerki. Pojawia się również codzienna rutyna – nie ma już tego podekscytowania przed każdym spotkaniem, pojawia się nuda i zobojętnienie na drugą osobę.

To właśnie wtedy jesteśmy najbardziej narażeni na powstanie kryzysu w związku. Czy można z niego wyjść?

Ważna praca zespołowa

Związek powinniśmy przede wszystkim traktować jako wspólny zespół, w którym gramy nie do przeciwnych bramek, ale do jednej. W związku zatem należy się wspierać, szukać porozumienia i rozmawiać wtedy, gdy pojawiają się jakieś trudności.

Niestety, jeśli jedna ze stron nie jest skora do współpracy, ponieważ uważa, że uczucie już się wypaliło, czuje się skrzywdzona i chce odejść, nierzadko nie możemy zrobić już nic więcej jak tylko rozstać z nią.

Warto skorzystać z pomocy ekspertów

Jeśli mamy trudności z porozumieniem się z partnerem czy partnerką, możemy także skorzystać z pomocy ekspertów, na przykład z Centrum Dobrej Terapii w Krakowie. To tam można skorzystać z fachowych usług psychologicznych i psychoterapeutycznych skierowanych również do par. Eksperci z Centrum Dobrej Terapii zapewniają wówczas kompleksowe wsparcie pozwalające na przezwyciężenie trudności w związku.

Zatem jeśli pojawiają się problemy, nie warto chować głowy w piasek – wspólne stawienie im czoła zwiększa szansę na przezwyciężenie kryzysu!

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share