Jak osiągnąć sukces?

Sława? Pieniądze? Kariera? Osiągnięcia naukowe? Miłość? Rodzina? Dla każdego sukces oznacza coś innego. Każdy jednak chciałby powiedzieć o sobie, że odnosi w życiu same sukcesy. Nie jest to oczywiście takie proste bo droga do sukcesu często bywa trudna i wyboista. Często sukces to pasmo porażek i kolejnych prób. Najważniejsze jednak w drodze do sukcesu jest przyjmowanie porażek, wyciąganie z nich wniosków i podejmowanie dalszej walki. Nigdy, absolutnie nigdy nie wolno się poddawać.

Aby zrozumieć jak osiągnąć sukces musimy ustalić na samym początku czym on dla nas jest? Czy to kariera zawodowa? Czy duża i szczęśliwa rodzina? A może jeszcze coś innego? Aby wiedzieć jak osiągnąć sukces musimy go zdefiniować. Sami dla siebie, bo dla każdego sukces to coś innego.

Jeśli chcesz wiedzieć jak osiągnąć sukces? Zapoznaj się z trzema prostymi krokami i wprowadź je w życie, a sukces będzie w zasięgu twojej ręki.

Krok 1: Zdefiniuj sukces i ustal cel

Zastanawiasz się jak osiągnąć sukces? Przede wszystkim określ o czym marzysz i czym dla Ciebie jest sukces. Następnie zapisz to. Koniecznie. Przelanie na papier swoich marzeń o sukcesie sprawi, że marzenie stanie się celem.

Tylko ok 3% ludzi jasno i onkretnie określa swoje cele i zapisuje je, ale to właśnie oni mają największą szansę na osiągniecie założonych celów. To też charakteryzuje ludzi sukcesu. Zapisują cele, a następnie planują jak je zrealizować. Codziennie robią coś co przybliża ich do celu. Systematycznie i z determinacją pracują nad swoim marzeniem.

Krok 2: Zacznij działać

Nikomu jeszcze nie udało się osiągnąć sukcesu jedynie o nim myśląc. Jak osiągnąć sukces? Przez pracę, pot, porażki i łzy. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale czasem trzeba po prostu zakasać rękawy i zabrać się do roboty. Nikt tego za nas nie zrobi. Nikt nas nie zastąpi. Jeśli chcemy osiągnąć sukces musimy przygotować się ciężką pracę i serię porażek. Bez porażek nie ma sukcesu.

Chcesz osiągnąć sukces? Weź się do pracy. Teraz. Nie jutro, nie od poniedziałku. Teraz. Masz plan? Zacznij go realizować. Walcz z brakiem motywacji i prokrastynacją. Nie odkładaj rzeczy na później.

Niech Twoją główną zasadą stanie się:

„Dziś zrób coś, czego innym się nie chce, a jutro będziesz mieć coś czego inni pragnął.”

Krok 3: Ucz się i wyciągaj wnioski

Jak osiągnąć sukces? Musisz się ciągle uczyć nowych rzeczy i rozwijać swoje umiejętności. Podnoś swoje kwalifikacje. Szukaj kursów i szkoleń, które pozwolą Ci zrealizować swój ustalony cel. Czytaj, rozmawiaj z ludźmi, którzy Cię zainspirują, bierz udział w wykładach i konferencjach. Otaczaj się ludźmi z pozytywną energią. Bądź optymistą, ale twardo stąpaj po ziemi. Bądź pewny siebie, a nawet zuchwały. Bądź ambitny i konsekwentny. Słuchaj audiobooków i ucz się języków. Ucz się wszystkiego co może Ci pomóc osiągnąć cel. Ludzie sukcesu to ludzie żądni wiedzy i nowych doświadczeń, to ludzie którzy zadają sobie sprawę z tego ile jeszcze muszą się nauczyć. Tylko nieustanne zdobywanie nowych umiejętności pomoże Ci osiągnąć sukces.

Trzy proste kroki, które podpowiedzą Ci jak osiągnąć sukces, ale go nie zagwarantują. Gwarancją nie jest nawet ciężka praca. Często sukces jest mieszanką pracy, szczęścia, intuicji i umiejętności wykorzystywania okazji. Ludzie sukcesu to ludzie pewni siebie i swoich umiejętności, zdeterminowani i zmotywowani. To ludzie, którzy nie boją się ciężkiej pracy, również nad sobą, oraz potrafią wyciągać wnioski z poniesionych porażek. To ludzie, którzy nigdy się nie poddają.

Wiesz już jak osiągnąć sukces. Nie będzie to łatwe. Czasem droga będzie kręta i wyboista. Nie raz pomyślisz o porzuceniu tego wszystkiego. Nie raz dopadnie Cię zwątpienie. Nie poddawaj się jednak. Działaj i walcz. Obiecuję, że nie pożałujesz.

Autor: Magdalena Nykiel

Share